Opmaat voor MOZ-Art Zevenhuizenaren reizen af naar Oekraïne om Nederlands elftal aan te moedigen Alleen uitstel; hopelijk geen afstel HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 JUNI 2012 15 Veiligheidsgevoel in Zuidpias relatief hoog Wethouder Jan Verbeek neemt de eerste brochure van MOZ-Art in ontvangst. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool hield zaterdag 2 juni haar jaarlijkse open dag. In de loop van de ochtend ontving wethouder.Jan Verbeek uit handen van John Koster de brochure 2012-2013 van MOZ-Art. Koster is voorzitter van de fusiewerkgroep om te komen tot één basisvoorziening muziek in de gemeente Zuidpias. De muziekopleidingen van Stichting Nieuwerkerkerkse Muziekschool, van De Zeven Muzen (Zevenhui zen) en van de muziekverenigingen Kunst na de Arbeid (Moordrecht) en De Kleine Trompetter (Zevenhuizen) gaan vanaf 1 september samenwer ken onder de naam 'MOZ-Art'. De wethouder sprak zijn grote waardering uit voor het verloop van het proces om te komen tot één aanbieder muziekopleidingen in de gemeente Zuidpias. Koster be dankte de wethouder voor de sub sidie die de muziekopleidingen in het verleden mocht ontvangen en die MOZ-Art de komende jaren zal ontvangen van de gemeente. Het aanbieden van de brochure was de opmaat voor prachtige toekomst muziek voor de nieuwe Stichting MOZ-Art. PS: hartelijk dank voor alle fijne reacties op de bekendmaking van de WD concept kandidatenlijst. Ik ben heel erg blij met plaats 11! De kandidatenlijst wordt nu voor gelegd aan de WD leden. Het is dus nog even afwachten tot de definitieve lijst is vastgesteld. Één wijziging is er al, want onze Charlie Aptroot is voorgedragen als burgemeester van Zoetermeer. Dus Zuidpias, gefeliciteerd met de nieuwe buurman:)! Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Nu er nieuwe verkiezingen zijn uitgeschreven, krijg ik vaak de vraag of alles nu stil ligt in Den Haag. Dat is een vraag waar geen eenduidig antwoord op is. Je zou het bijna wel verwachten want in de krant staan veel berichten van wetten die niet doorgaan of zaken die worden teruggedraaid. Maar er zijn ook wetten en debat ten die gewoon doorgaan. En van uit het akkoord over de begroting voor 2013 volgen ook weer nieu we wetsvoorstellen. Uiteindelijk gaat de Tweede Kamer zelf over de agenda en beslissen de Ka merleden bij meerderheid wat er wel en niet doorgaat. Dit proces van controversieelverklaring zoals het officieel heet, wordt voorbe reid in de commissies. Hoewel we pas deze week stemmen in de of ficiële vergadering, kan ik al wel aftellen welke wetten wel en niet doorgaan. Een van de belang rijkste wetten waar ik mee bezig was is de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Een deel van de AWBZ, de begeleiding, gaat per 1 januari over naar de gemeenten. Of moet ik zeggen, zou overgaan. Want deze wet wordt dus contro versieel. Ongelooflijk jammer vind ik dat maar het is een feit waar ik het mee moet doen. Ik hoop dat het alleen uitstel is en geen afstel. In bijna alle verkiezings programma's stond deze ontwik keling in het vooruitzicht. Immers, gemeenten voeren al veel regelin gen uit voor mensen die onder steuning nodig hebben zodat ze mee kunnen doen in de samen leving. Maar voor nu is zeker dat dit niet per 1 januari a.s. zal ge beuren. Er is natuurlijk op veel ge meentehuizen, maar ook bij veel zorgaanbieders en bij veel cliën tenorganisaties ongelooflijk hard gewerkt aan de voorbereiding van deze wet. Ik ga er niet over vanuit de Tweede Kamer, maar ik hoop dat al deze partijen juist nu de tijd zullen gebruiken om met elkaar in gesprek te blijven. Om sowieso te kijken waar samenwerking mo gelijk is. En er is zoveel overlap in voorzieningen. Ik sprak laatst een wethouder van een middelgrote stad die er ach ter was gekomen dat er vanuit drie verschillende beleidsterrei nen fietsenwerkplaatsen in zijn gemeente waren. De ene vanuit de sociale werkvoorziening, de andere als bijstandsproject en een derde vanuit de AWBZ. Ook zonder de WMO wetten kun je daar voor betere samenwerking zorgen. De wet kan dan wel con troversieel zijn, maar het doel is dat zeker niet! Jaap en Margriet Eindhoven hebben zin in het EK al geloven ze niet in een finaleplek voor het Nederlands elftal. Zevenhuizen - Ze staan in de start blokken om naar Charkov in Oekra- ine af te reizen: Jaap en Margriet Eindhoven. Komend weekend gaat het gebeuren. "De Oranje Karavaan is dinsdag al vertrokken", weet Mar griet. "Maar wij gaan zaterdag rij den." Samen met zus Coby en haar man Piet. Een week later sluit ook hun zoon Floor nog aan. Zaterdag reizen? Hoe moet dat dan met de wedstrijd Nederland-Dene- marken? "Die missen we niet", zegt Jaap resoluut. "Wij rijden richting Bremen en in die omgeving hebben we een feestje van een kennis en daar zien we tevens de wedstrijd." De spullen om op te zetten en aan te trekken liggen al klaar: oranje hoe den en t-shirts, maar ook vlaggetjes en andere gadgets waarmee het vervoermiddel van de Nederlanders versierd kan worden. Overigens is de auto al deels voorzien van oranje kleurige wieldoppen. Het liefst hadden Jaap en Margriet alle poulewedstrijden van Neder land 'live' gezien. "Maar van de Uefa mochten we daarvoormaaréén kaart bestellen. Dat is voor ons Portugal- Nederland geworden, dat paste het beste in het reisschema. Twee jaar geleden met het WK in Zuid-Afrika was het anders geregeld. Toen kon je nog kaarten krijgen voor alle groeps wedstrijden. Dat had toen, denk ik, te maken met de afstand. Polen en Oekraïne zijn wat dat aangaat wel wat dichter in de buurt en dus was het idee waarschijnlijk om de kaar ten eerlijk te verdelen. Maar ja, dat werkt natuurlijk ook niet", meent Jaap. "Veel mensen bedanken ervoor om voor één wedstrijd dan toch nog dat hele eind te gaan reizen." Margriet en Jaap laten zich door de afstand echter niet weerhouden. "Wij koppelen onze vakantie eraan vast. We gaan een paar dagen naar Kiev en naar Krakau. In totaal zijn we ruim twee weken weg." Mocht Nederland in de kwartfinale komen of in de halve finale, dan hebben ze de mogelijkheid om die wedstrijden ook 'live' te zien. Jaap zegt het vooral ook voor de sfeer te doen. "Niet alleen de sfeer onder de supporters is goed, maar je merkt ook in zo'n land waar het kampioenschap wordt gehouden dat het wat doet met de inwoners. Ik ervaar dat als heel positief. Ik vind de sfeer bij zoiets vele malen beter dan als er clubwedstrijden worden gespeeld." Uiteraard gaat Jaap ook voor het spel. "Ik volg echt niet ie der sportprogramma in Nederland, ik vind andere dingen in mijn leven ook leuk. Maar ik houd wel van het spelletje." Margriet is wat minder fanatiek. "Ik heb op zich niet zoveel met voetbal, maar ik kan me ook wel mee laten slepen bij zo'n toernooi en in het feestgedruis. Dat is echt wel heel bijzonder. Dus uiteraard bekijk ik al les en juich ik gewoon mee." Haar echtgenoot merkt droog op: "Tenzij het te spannend wordt, dan doet ze haar ogen dicht." En dan de grote hamvraag: hoever gaat Nederland het schoppen? Jaap: "Ik denk dat ze er bij de kwartfina les uit gaan." De uitslagen die hij voorspelt: Nederland - Denemarken: 2-0, Ne derland - Duitsland: 1-1, Portugal - Nederland: 1-2. Uitslag veiligheidsmonitor 2011 Zuidpias - Inwoners van de ge meente Zuidpias voelen zich gemid deld iets veiliger in eigen buurt dan andere Nederlanders. Dit blijkt uit de uitslag van de veiligheidsmonitor over 2011. Voelt 17% van de Neder- landers zich wel eens onveilig in de eigen buurt, in de gemeente Zuidpias is dat 14%. Ook zijn de inwoners van de gemeente Zuidpias minder vaak het slachtoffer van criminali- teit, 25% ten opzichte van 31% bij de veiligheidsmonitor in 2008. De veiligheidsmonitor is een landelijk onderzoek naar onder andere vei ligheid, criminaliteit en slachtoffer schap van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het ministerie van Veiligheid en Justitie (VenJ) en lokale partners (politieregio's, provincies en gemeenten) onder de bevolking van 15 jaar en ouder. In 2011 heeft de gemeente Zuidpias voor de tweede keer meegedaan aan dit onderzoek. In totaal reageerden 1.149 bewoners. Top-3 ervaring veiligheidsproblemen Te hard rijden Parkeeroverlast Overlast van groepen jongeren Het doel van het onderzoek is om een beeld te krijgen welk deel van de bevolking slachtoffer is geworden van criminaliteit en hoe men de leef baarheid en problemen in de buurt ervaart. Het is een meetinstrument voor de gemeente waarop het vei ligheidsbeleid kan worden ingericht. Het is de bedoeling het onderzoek elke twee jaar te herhalen zodat na verloop van tijd ook trends en resul taten van beleid zichtbaar worden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15