OPRUIMING WEEK 1 WEEK 2 WEEK 3 30% hartman Een prachtige stoet puntgave brommers Verkoop Zonnebloem- loten gestart Korenaer en Windlust zaterdag open Vesperdienst cantorij Zomerfeest wordt beestenboel Gerommel in parkeergarage GEHELE SHOWROOM COLLECTIE HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 6 JUNI 2012 17 VAN 08-06 TOT 14-06 VAN 15-06 TOT 21-06 VAN 22-06 TOT 30-06 binnenhuisadviseurs Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de 'Brommer Et Solex-tocht' op 16 juni heeft de Stichting Evenement er een nieuwe activiteit bij. Initiatiefnemer Nico Kemp hoopt dat de eerste editie ook de geboorte van een jaarlijkse tra ditie betekent. Door Bart Jansen "De aanmeldingen lopen vooralsnog goed", vertelt Kemp met gepaste trots. "We hebben al zeker vijftig aanmeldingen en hopen dat dit aantal nog toeneemt. Families met fanatieke brommerrijders in hun gelederen hebben we aangeschre ven en ook de bedrijven in de regio hebben informatie van ons ontvan gen. Alles om de opkomst zo hoog mogelijk te krijgen." Kemp schetst een beeld van een straat die hele maal gevuld is met oude brommers en solexen. "Ik zie het al voor me, zo'n enorme stoet die door de dor pen trekt. Prachtig!" opzetten van deze tocht heb ik vaak aan die tijd teruggedacht." Zelf meerijden zit er voor Nico en mede organisator Flans dit jaar niet in. Zij bemannen de bezemauto. Boven dien hebben ze zelf geen brommer. In eerste instantie was geregeld dat ook mensen zonder eigen brommer of Solex zich in konden schrijven. Er bleken echter onvoldoende huur- Solexen beschikbaar. "De mensen die zich zonder eigen voertuig had den aangemeld, hebben we teleur moeten stellen en onszelf dus ook." Volgend jaar hopen Nico en Flans deze service wel aan te kunnen bie den. Bezemauto Vijftig deelnemers is een goede start. "Die kunnen we op het terrein van café L'Esperance wel kwijt", aldus Kemp. "Maar er is uiteraard ruimte voor meer". Hij wil dit evenement echt zien slagen. Al was het maar om volgend jaar zelf mee te mogen en kunnen rijden. "Ik heb vroeger ook brommer gereden. Op een Puch. Dat was echt genieten. Tijdens het Echte fanaten De tocht wordt er dit jaar echter niet minder leuk om. "Nu doen vooral de echte fanaten mee. De mensen die in hun vrije tijd vele uren aan hun brommer en Solex staan te sleute len. Hierdoor krijg je wel puntgave brommers te zien tijdens deze rit", vertelt Kemp. "Het leuke is ook dat niet alleen mensen uit Zuidpias zich aanmelden. We krijgen uit de hele provincie aanmeldingen." De route wordt vooralsnog geheim gehouden. "Uiteraard zit er een stukje Zuidpias in, maar we gaan verder. Waarheen precies, verklap ik niet", aldus Kemp. Het doet er voor de deelnemers ook niet echt toe. Zo Brommerfanaat Jarel Brandt, tussen organisatoren Nico (rechts) en Hans: "Kletsen over brommers is minstens zo leuk als het rijden zelf. vertelt Jarel Brandt, brommerfa naat uit Nieuwerkerk, dat hij vooral meedoet om ook andere brommers te bekijken. "Zo'n tocht is altijd een erg sociaal gebeuren. Het rijden is leuk maar het kletsen over de brom mers voor en na de rit is minstens zo leuk", aldus Brandt. Meer informatie en aanmelden (tot 10 juni): 0180-316318 of info@stichtingevenement.nl. Deelname kost tien euro. Vertrek: 10.30 u, Café L'Esperance. Nieuwrkerkaan den IJssel - Het Dagcentrum Korenaer en Korenmolen Wind lust aan het Kortenoord zijn zaterdag 9 juni geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. In het dagcentrum zijn oranje-producten te koop, die in de werkplaats door de cliënten zijn gemaakt. Het dagcentrum met theeschenkerij is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Zo ook op de tweede zaterdag in juni, juli, augustus, september en okto ber. De molen is iedere woensdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie: www.kortenoord.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Mar- greet van Heesteren, voorzitter van de Zonnebloem afdeling Nieuwer kerk, bood vrijdag 1 juni wethouder Jan Verbeek een symbolisch lot aan om de verkoop van zonnebloemlo- ten te promoten. Vrijwilligers van de Zonnebloem staan zaterdag 9 juni met een kraam in winkelcen trum 'De Reigerhof waar de loten te koop zijn. Ook verkopen vrijwil ligers de loten huis aan huis. Nieuwerkerk aan den IJssel - De cantorij van het Ontmoetingscen trum ondersteunt zondag 10 juni een vesperdienst in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Het thema is 'De toekomst begint groen', omdat 10 juni de eerste zondag is na Trinitatis: de eerste zondag in de 'groene tijd' van het kerkelijk jaar. Voorganger is Mar- jolijn Verschoor, de cantorij staat onder leiding van Nelleke van den Berge-Duiser. Aanvang 17.00 uur. Voor meer informatie: r.r.janssen@ casema.nl of 06-12508118. Hoe krijgen we toch melk uit een nepkoe? Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was zaterdag een bonte boel bij de kindercentra in Esse Laag en Hoog van Kinderopvang Humanitas. De kinderen konden allerlei grappige activiteiten en spelletjes rondom het thema 'De boerderij' doen en er was een aantal echte dieren van kinder boerderij Klaverweide dat geknuffeld mocht worden. Een ritje op een pony of het melken van een nepkoe be hoorden ook tot de mogelijkheden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft woensdag 30 mei even na 1.30 uur een 30-jarige Rotterdammer en een 25-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, aangehouden op verdenking van poging diefstal van een auto. Een getuige zag rond 1.00 uur drie personen de parkeergarage aan het Stationsplein binnen lopen en even later weer vertrekken. De per sonen stapten in een auto, reden weg, maar keerden korte tijd later toch weer terug. Een van de man nen had een tas bij zich. De getuige vond dit vreemd en heeft de politie gealarmeerd. In de garage hoorden agenten meerdere personen praten waarna er ook autoalarm afging. Direct hierna renden drie personen de garage uit. Een van de mannen sprong over de bosjes, rende weg richting het bruggetje achter de flat. Deze verdachte wist te ont komen. Een andere verdachte werd nog voor de Kerklaan aangehouden. Hij probeerde iets in de bosjes te verstoppen. Dit bleek een tas met inbrekersgereedschap te zijn. De derde verdachte werd in de garage aangehouden. De politie vermoedt dat de mannen een auto uit de garage wilden ste len. Zij troffen daar een onafgeslo ten auto aan, waarvan ook de ra men open stonden. Het autoalarm dat eerder was gehoord door de agenten bleek het alarm van deze auto te zijn. De politie doet verder onderzoek. Mathenesserlaan 190 3014 HE Rotterdam telefoon: 010 - 4361543 email: info@hartmanbinnenhuis.nl TiQOft-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17