SNOOT! 2012 gaat van intiem tot snoeihard Er werd Bovengrondse containers? gebridged Metselaar wint Bergerac Seminar over Oude Testament HARTVAN HOLLAND ZEVENHUIZEN I 6 JUNI 2012 21 Duivensport Zevenhuizen - Het is risky business, een beursgang in deze economisch barre tijden. De organisatie van SNOOT! laat zich niet leiden door risico en verkocht kaarten als aandelen. De zevende editie van de talentenshow in Swanla, die zaterdag 2 juni plaatsvond, werd niet druk bezocht. Aan de programmering heeft het niet gelegen. trend is. Eerder besteeg de zeskop- pige dansgroep Chicks on Kicks het podium. 'Who run the world? Girls!' klinkt door de speakers tijdens hun show. Of ze heersen over de wereld? Geen idee, maar de dansvloer en het publiek hebben ze in hun greep. De digitale wereld is de speelgrond van Vocal Five, vijf dames die simultaan en loepzuiver een komische lofzang brengen op Facebook. Mannetje staan Ook de heren staan hun mannetje. Verbal Relic bijvoorbeeld, de alter natieve rockband die gescout is door presentator Geert van der Burg. Een vreemde eend in de bijt is cabaretier Rajko Disseldorp. De jonge cabare tier kan zich niet verschuilen achter een instrument. Zijn grappen heb ben niet altijd de gewenste respons Door Pepijn de Groot Burgemeester Gert-Jan Kats opent de beurs met een slag op de gong. Hij bestempelt SNOOT! - wat staat voor Stars Not Only On Television - als 'Zuidpias Got Talent'. Maar de sterren van vanavond komen ook uit Waddinxveen, Capelle en Zoe- termeer. Het spits wordt afgebeten door de Zevenhuizense Celine Over- beeke, een stamgast van SNOOT! die een traditie maakt van optreden op flinke hakken. Merlijn en Nini Veltman - broer en zus - brengen vervolgens Skinny Love ten gehore. Suzanne Broekarts kruipt in de huid van Lady Gaga en zingt diens num mer In Your Brown Eyes. Dan is het gedaan met de rust. Drie jonge herrieschoppers, onder de naam Pretty Bastards, schudden de zaal op. De drummer gaat zo tekeer op zijn drumstel dat het lijkt alsof het decor al wordt afgebroken. De Moordrechtse Ivo Hora is wat aardi ger voor zijn piano. Ivo's vader Petr begeleidt hem op gitaar. De 13-jari- ge Naomi van den Berg zingt, onder begeleiding van de vierkoppige huis band, een nummer van Jim Bakkum. Net als vrouwenmagneet Bakkum kan Naomi rekenen op krijsende fans in de zaal. Dorst De volgende zangeres is Fetine Jemil, die giechelt als ze de zaal inkijkt. De Haagse zingt het nummer Heaven, het beroemde liefdeslied van Brian Adams. Na Fetine zijn de zusjes Ro salie en Lucinde Reijm aan de beurt. Hun versie van Miss Montreals Wish I Could laat de zaal mee neu riën. Wat Ruud van Nistelrooy ooit met een Pringles bus deed, doen de heren van Southlake met hun in strumenten. Gitaren worden in de nek gelegd en in de lucht geworpen. Een flink spektakel zo voor de pauze, daar krijg je dorst van. Celine Overbeeke Who run the world? Girls! Na de pauze betreedt Snoeshaen het podium, een band met wortels in Moordrecht. Het zestal zingt een Tsjechisch protestlied en dat klinkt verrassend fris. Verfrissing brengen ook de meiden van dansgroep WOW, die met bretels en kousen in neon- kleuren laten weten wat de nieuwe maar Rajko laat zich niet uit het veld slaan. De band Café Latte, gevormd op de Goudse Popschool, swingt een einde aan SNOOT! 2012. TotVolgend Verbal Relic Jaarvalt er te lezen op een scherm in de zaal. Hopen dat de economie aantrekt. En het publiek ook, want SNOOT! biedt voor ieder wat wils. Ivo Hora. Zevenhuizen - De leden van postduivenvereniging 'De Stormvliegers' korf den dinsdag 29 mei hun duiven in voor een concours vanuit het zuid Franse wijngebied Bergerac op een afstand van 855 km. Vrijdag om 14.00 uur wer den daar de duiven losgelaten. Zaterdagmiddag om 13.38 uur klokte Henny Metselaar de eerste duif, die gemiddeld 51 kilometer per uur had gevlogen. Uitslag: 1-2-6-12 Henny Metselaar, 3-9 Henk Vink, 4-5-7- Jan en Greetje Toor, 8-13 Eric van Beek, 10 Bram Hofman, 11 Arno Weijermars. Menig Zevenhuizenaar heeft zich de afgelopen maanden verbaasd over die eigenaardige bruine containers langs de Klinkhamerweg. Honden pispalen werden ze genoemd en houders voor kunstkerstbomen. In sommige staan boompjes, die dor stig hunkeren naar een waterdrup pel. Elke Zevenhuizense boer weet dat je een boom zo niet plant. Of zouden het bovengrondse vuilnis containers zijn die nog ondergronds afgezonken moeten worden? Uit sommige steekt takkenafval; echte takkenbakken dus. Er zit geen klep in en ook geen gleuf vooreen afvalpas. Zijn het schuilhutten voor flitsagen- ten die de zones van 30-50-30-50 kilometer per uur aan deze boeren- erfweg controleren? Vraagtekens alom. Wie het weet mag het zeggen, maar van mij mogen ze de vuilnis in. De gemeente zou er bomen kunnen neerzetten. Henk van Dongen. Zevenhuizen - Bridgeclub Ze venhuizen speelde dinsdag 29 mei de slotdrive van het seizoen 2011/2012. Alle paren speelden in verschillende sterkte door el kaar wat een leuke uitslag gaf. In de A-lijn deelden de echt paren Metselaar en Janssen de eerst plaats met 67.50%, derde werden Ria Gaarkeuken en Lie- ke van der Linden met 55.83%. In de B-lijn werden Ruud Bantje en Mark de Wall eer ste met 67.50%, tweede wer den Elly Miltenburg en Ronny Schepers met 60.83% en derde Seia van der Berg en Frank Nie- wold met 58.33%. In de C-lijn werd het echtpaar Keizer eerste met 69,58%, tweede werd het echtpaar van der Lelij met 60% en derde het echtpaar Blok met 57.08%. Vanaf dinsdag 5 juni kan een ieder die dat wil vrij bridgen. Inschrijven in dorpshuis Swanla kan vanaf 19.30 uur. Een goede gelegenheid voor beginners om de sfeer te proeven of om de bridgekennis op te frissen. Donderdag werd ingekorfd voor een concours vanuit Mantes La Jolie, een plaatsje ten westen van Parijs op een afstand van 391 km. Nadat het regengebied in België weggetrokken was, werden de dui ven om 10.30 uur gelost. Om 16.03 uur klokte Leen van Wensem de snelste duif, die 70 kilometer per Zevenhuizen - Met als titel 'Het Oude Testament in vogelvlucht' or ganiseert de ABC Gemeente Zuid- plas in samenwerking met Stich ting Impact voor zaterdag 23 juni een seminar waarin op een speelse en creatieve manier een overzicht wordt gegeven van de historische hoofdlijn van het Oude Testament. Doel van het seminar, dat geleid wordt door Hans Wulffraat, is de uur had gevlogen. Uitslag: 1-13- 17-20 Leen van Wensem, 2-5-6- 16-18 Ron van de Made, 3-4-25 Johan Wiltenburg, 7-11-15-19- 22-23-24 John Stofberg en Joan, 8 Ruud Brands, 9 Gerrit Jongeneien, 10 Marco Flier, 12 Johan Heijkoop, 14 Cor Zweere, 21 Richard van Om meren. deelnemers te laten zien hoe de ver schillende boeken in de tijd passen en met elkaar samenhangen. Deel nemers zijn welkom om 9.00 uur op het adres Knibbelweg 22. De kosten bedragen 10,- euro. Aanmelden kan via abcgemeentezuidplas@cama.nl of 06-20977967. Voor meer informatie: www.st-impact.nl en www.abcgemeentezuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21