Aanleg nieuwe aansluiting A20 Moordrecht van start Open Coffee Zuidpias Toppers afwezig bij woens dagavondschaak Hans Lodeweges wint k.o. competitie Zwemdiploma gehaald HSV Moordrecht wint vierkamp MS Fonds zoekt collectanten Crosstraining bij Zuidplasruiters HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 6 JUNI 2012 33 Schaken Hengelsport Paardensport Moordrecht - De Open Coffee Zuidpias, de maandelijkse netwerkbijeenkomst voor kleine en grote ondernemingen binnen de gemeente Zuidpias, vindt op dinsdag 19 juni van 9.00 tot 10.30 uurplaats in het Bedrijfsverzamelgebouw aan de Ambachtweg 12. De bedoeling van de bijeenkomst is ondernemers uit de verschillende kernen binnen de gemeente, onder het genot van een kopje koffie of thee, met elkaar in contact te bren gen. Hierdoor kan de onderlinge sa menwerking bevordert worden, wat ook weer een positieve uitwerking kan hebben op de economie. Voor meer informatie: www.open- coffeezuidplas.nl of blijf op de hoogte via Twitter: @OCZuidplas. Moordrecht - Het schaken was vanwege Pinksteren verplaatst naar woens dag, er kwamen zo'n twintig schakers opdagen. Onder hen niet de toppers. De hoogst geplaatsten deze avond waren Gerard van der Wouden en Ad Mui- tem. Van der Wouden beleeft een sterk seizoen en hij pakte ook nu snel de volle winst doordat tegenstander Mick van den Berg op de tiende zet een winnende combinatie voor Van der Wouden mogelijk maakte. Moordrecht - Op zaterdag 2 juni hebben de projectpartners het startschot gegeven voor de aanleg van de nieuwe aansluiting A20/N456 Moordrecht. Vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat, ProRail, de provincie Zuid-Holland, de gemeente Zuidpias en aannemer MNO Vervat onthulden hiervoor het bouwbord. De nieuwe aansluiting moet vanaf 2016 voor een betere en veiligere doorstroming zorgen. Moordrecht - Bij schaakvereniging De IJssel werd afgelopen week de slotronde van de knock-out compe titie gespeeld; een bekercompetitie waarbij in elke ronde de verliezer afvalt. Hans Lodeweges en Pim te Lintelo waren de nog resterende spelers en kwamen elkaar tegen in de fi nale. Lodeweges bleek in dat treffen de sterkste. In de schaduw van dat duel vond nóg een belangrijk duel plaats: de uitgestelde wedstrijd tus sen nummers 1 en 2 in de Zilveren Dame competitie. Topfavoriet Henk- Jan Evengroen moest in dat duel een onverwachte nederlaag incasseren. Léon Jacobse pakte in één partij de winst en hield de beide andere partij en remise. In de komende slotronde is hij nu de favoriet. Er werd ook nog een groot aantal competitiewedstrijden gespeeld. Frank Visser moest daarbij tegen Mick van der Berg een onverwachte nederlaag incasseren. Ad Multem maakte zijn favorietenrol wel waar in het duel tegen Sjaak in 't Veld maar had daarbij wel de hulp van In 't Veld die zijn dame verspeelde. Gerard van der Wouden bleef voor de tiende competitiewedstrijd aaneen ongesla gen en won ditmaal van Rien Duine die vergeefs (te) veel tijd investeerde in de opbouw van de partij. Arie MacDaniel kwam erachter dat hij een nederlaag niet kon ontlopen toen Leen Boonstra een mooie aan vallende actie inzette. Zoon Arie jr had toen zijn aanvallende partij te gen Bastiaan Rietveld al met winst afgesloten. Ook Frank Penders won een fraaie aanvallende partij tegen Jan van den Dorpel. Verder was er winst voor Marten Evengroen tegen Marian Schoonderwoerd en won Peter Koolmees van Ton van Smir- ren. Junior Maikel Terlouw tenslotte, speelde een prima partij tegen Teus Boere maar moest ervaren dat de routinier hem nog wel de baas is. In de jeugdcompetitie, die vooraf gaand aan de schaakavond van de senioren wordt gespeeld, kan Harm Hoogeveen het kampioenschap niet meer ontlopen. Zijn voornaamste concurrent, Neal Twigt verloor zijn partij tegen Tobias Lipschart. Hij kan Harm in de enige nog resterende ronde niet meer inhalen. Multem moest tegen Rien Duine langer aan het bord. Duine ge bruikte erg veel tijd maar vond toch de goede verdediging. Uiteindelijk werd tot remise besloten. Dat was ook de uitslag bij Arie Macdaniel tegen Sjaak in 't Veld. Macdaniel jr was minder geconcentreerd en dat bleek tegen Aad van der Meer fa taal. Frank Penders speelde vol op de aanval maar tegenstander Ste fan Lipschart keerde de kansen en pakte de volle winst. Ook Teus Boere ging voor de winst in zijn partij te gen Peter Koolmees. Koolmees hield lang stand maar ging tenslotte in de Moordrecht - Alle 28 kinderen die zaterdag 2 juni hebben afgezwom men haalden hun zwemdiploma: Thomas Baak, Rick Oskam, Levi Vis ser, Lise van der Wal, Dounia Ettan- jaoui, Jordin Stilting, Joram Boerrig- ter, Dico Stevens, Jill van Tienhoven, Tim van den Broek, Thijs Kramer, Jari Bosma, Oumaima Massrour, Mareno Alfons en Elize Steenhuis haalden fout. Casper de Pijper maakte goed gebruik van de zwaktes in de stel ling van opponent Bastiaan Rietveld en pakte de winst. De beide damesschaaksters waren weinig succesvol. Marian Schoon derwoerd kon tegen Jan Vink de remise niet binnenhalen en Lotte van der Wouden overzag tegen Leen Boonstra een winnende combinatie. Het duel der junioren, Maikel Ter louw en Marten Evengroen leverde winst op voor Evengroen. Jan van den Dorpel had vanwege het oneven aantal schakers geen tegenstander. hun A-diploma. Nina Koren, Eva Marit Heikens, Lois Gijsbertsen, Evi Schraagen, Nica Hulscher, Dagmar van Schoonhoven, Zakaria Maus- saoui, Luke van Kampen, Peter van Vliet, Ivo Spek en Phileine van der Aa haalden hun B-diploma en Si- mone Solymosi slaagde voor het C- diploma. Moordrecht - De jaarlijkse vier kamp, met deelnemers uit Moor drecht, Waddinxveen, Zevenhuizen en Stolwijk, werd zaterdag 2 juni gewonnen door Moordrecht. Het Moordrechtse korps werd gevormd door Erik Faas, John van Uunen, Cees van den Heuvel, Sjaak Vonk en Koos van Herk. Zij vingen samen 5.500 gram vis, goed voor de over winning. Individueel eindigde Cees van den Heuvel in vak B op de eerste plaats met 2.740 gram. Sjaak Vonk werd tweede, eveneens in vak B, met 1.840 gram. Volgende week gaan de leden van HSV Moordrecht ver der met de zomercompetitie. Moordrecht - De collecteweek van het Nationaal MS Fonds vindt plaats van 19 tot 24 november. Dat duurt nog even, maar de organisatie doet nu al een oproep aan vrijwilligers om tegen die tijd een paar uurtjes vrij te maken in de agenda om te collecteren voor dit goede doel. MS is een zenuwziekte, waarbij de beschermlaag rondom de zenuwen, het zogeheten myeline, wordt aan getast. Hierdoor kunnen de signalen vanuit de hersenen de spieren moei lijker bereiken of zelfs helemaal niet. Bewegen kan daardoor steeds moeilijk worden. Wie zich aan wil melden als collec tant kan contact opnemen via 010-5919839 of pamela@natio- naalmsfonds.nl. Voor meer informa tie: www.nationaalmsfonds.nl. Do naties zijn welkom op giro 5057. Moordrecht - Paardensportvereniging De Zuidplasruiters beschikt over een groot cross oefenterrein met natuurlijke hindernissen. Tot en met medio ok tober is het mogelijk om iedere twee weken op donderdag een crosstraining te volgen onder begeleiding van trainer Michiel Brons uit Brielle. De trai ningen op het terrein met een grootte van 8.400 vierkante meter zijn zowel geschikt voor beginners als voor gevorderden en staan open voor leden en niet-leden. Met dertig hindernissen, waarvan vijftien verplaatsbare, biedt het ter rein een unieke mogelijkheid om te oefenen. De hindernissen bestaan onder meer uit stijlsprong, op- en afsprong, dikke bomen, watercombi natie, houtstapels, combinaties van twee- en driesprongen, bezembak- ken, wal, picknicktafels en diverse heggen. Het terrein is volledig aan gelegd op zandbodem en is afgeslo ten. In het kader van de veiligheid is het dragen van een body protec tor en van een veiligheidshelm ver plicht. De trainingen vinden in de avonduren plaats op 21 juni, 5 en 19 juli, 2, 16 en 30 augustus, 13 en 27 september en 11 oktober. Bij veel aanmeldingen wordt eventueel de middag aan het trainingsschema toegevoegd. Aanmelden kan via liselottevander- hart@gmail.com onder vermelding van naam deelnemer, naam paard/ pony, mobiel nummer, e-mailadres, ervaring (beginner/B-niveau/L-ni- veau of hoger). Voor meer info: Liselotte van der Hart met haar paard Chicarro in actie op het cross par cours van de Zuidplasruiters.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33