AGENDA In het GHZ is moeder- kindzorg goed geregeld. Houd rekening met langere reistijden! Het GHZ opent binnenkort een uniek café! Groene Hart Ziekenhuis Open voor iedereen Het lactatiekundig spreekuur: voor als het geven van borstvoeding niet vanzelfsprekend blijkt. Bent u onze 10.000 prothese patiënt? HARTVAN HOLLAND I DE KRANT VOOR 6 JUNI 2012 Ruim een jaar geleden zijn lactatie- kundigen Christine Heerkens en Sharon Snijder gestart met een spreekuur voor iedereen met vragen en problemen rondom borstvoeding. Christine vertelt: 'In veel gevallen is begeleiding van de kraamhulp of de verloskundige voldoende. Als er problemen blijven bestaan, bijvoorbeeld als de baby niet aan de borst wil, kunnen wij helpen. Wij geven advies als het moeilijk is om de baby aan te leggen of als het pijn doet bij het voeden. Wij geven advies als u problemen heeft bij het aanleggen van uw baby of als u pijn heeft bij het voeden.' Het lactatiekundig spreekuur vindt plaats op de polikliniek van het GHZ. U kunt ook telefonisch of per e-mail advies krijgen. U kunt een afspraak maken (ook voor een telefonisch consult) via de polikliniek Gynaecologie (0182) 50 50 12. Een verwijzing van de huisarts is niet nodig. Meer informatie Voor meer informatie over het lactatiekundig spreekuur kunt u terecht op www.ghz.nl of mail naar lactatiekundige@ghz.nl. Het GHZ heeft de afgelopen jaren veel aandacht besteed aan moeder-kindzorg. Zo heeft het ziekenhuis opnieuw het WHO-Unicef borstvoedingscertificaat gekregen en mag het zich de komende drie jaar een 'baby friendly' ziekenhuis noemen. Het GHZ hecht er veel waarde aan dat moeder en kind dag en nacht bij elkaar op een kamer kunnen blijven. Het is een van de eerste ziekenhuizen in Nederland die rondom de keizersnede moeder en kind zo kort mogelijk uit elkaar haalt. Na de keizersnede mag de baby al op de uitslaapkamer bij de moeder. Hierdoor kunnen moeder en kind zich beter ontspannen, wat de pijnbeleving vermindert en het geven van borstvoeding bevordert. Keurmerken Naast het borstvoedingscertificaat, heeft het GHZ eerder de Freya Pluim ontvangen voor de vruchtbaarheidszorg en bezit de voltallige drie smileys. Deze keurmerken worden toegekend aan ziekenhuizen die zich positief onderscheiden in de zorg aan kind en ouders. Vanaf dit jaar kunnen vrouwen bevallen in de zogenaamde In Zwang Suite. Hier vindt de bevalling onder begeleiding van de eigen verloskundige plaats in een sfeervolle, ontspannen en huiselijke omgeving. Bij een medische indicatie wordt de hulp ingeroepen van een verloskundige of een gynaecoloog uit het GHZ. De orthopedische chirurgen uit het GHZ zullen binnenkort hun 10.000ste heup- of knieprothese gaan plaatsen. Wij willen deze mijlpaal natuurlijk niet ongemerkt voorbij laten gaan. Bent u onze 10.000ste patiënt dan wordt u door ons in het zonnetje gezet! Sinds half mei vinden in opdracht van de gemeente Gouda wegwerkzaamheden plaats aan de Büchnerweg en de Bleulandweg. De werkzaamheden zullen naar verwachting eind 2013 zijn afgerond. Tijdens de werkzaamheden worden telkens delen van de genoemde wegen afgesloten. Bezoekers, patiënten en medewerkers van het GHZ dienen rekening te houden met enige overlast. Omleidingsroutes of files kunnen voor langere reistijden zorgen. De SpoedEisende Hulp, de Hoofdingang en de ingang van de Polikliniek blijven echter altijd bereikbaar, zowel voor medische diensten (ambulances) als voor patiënten, bezoekers, medewerkers en leveranciers. Ook beide parkeergarages blijven overdag toegankelijk. Op de website van de gemeente www.gouda.nl/bleulandweg kunt u meer informatie vinden over het project. Eind juni opent het GHZ in de centrale hal op de Bleulandlocatie The Colour Kitchen Café. Dit is een samenwerking met The Colour Kitchen At Work. The Colour Kitchen is een professioneel horeca concept met een maatschappelijk karakter. Mensen die geen opleiding of een baan hebben, krijgen hier een nieuwe kans. Het personeel dat in het café werkt, zit in een leertraject en dat past perfect in het GHZ als opleidingsziekenhuis. In het Café staan de bakkerij en de koffiebar centraal. De broodjes en taartjes worden zoveel mogelijk vers gemaakt met producten uit de Goudse regio. Het wordt een plek waar patiënten, bezoekers en medewerkers zich welkom zullen voelen. Het GHZ en The Colour Kitchen At Work vinden het belangrijk een bijdrage te leveren aan de maatschappij. Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen, van 10.00 - 12.00 uur op de Bleuland- en Jozeflocatie. Bleulandlocatie 7 juni Stoma Jozeflocatie 6 juni Chronische pijn 13 juni Fibromyalgie 14 juni Borstkanker informatiebijeenkomsten 27 juni Borstvoeding 20.00 - 22.00 uur. Jozeflocatie Meer informatie op www.ghz.nl of bel (0182) 50 50 50. Volg ons op Facebook www.facebook.com/GroeneHartZiekenhuis Volg ons via Twitter www.twitter.com/GHZgouda

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35