FOriO en de Facebook-tirade msmwm mmmtmM wm GOUD VOOR ROELAND SLEIJPEN Een verfrissende blik d-rvvty cwortfl ■vr\/ WOENSDAG KROEGAVOND NoLabe1 36 HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 6 JUNI 2012 Turnen /ri Sis cv Door Pepijn de Groot "Mis de leuke dingen niet. Markeer je vrienden als goede vrienden om meer van de belangrijke momenten van hun leven te zien." Dit zijn niet de woorden van goeroe Deepak Chopra, dit is de mededeling die ik net zag staan op Facebook. Heb jij je vrienden al gemarkeerd? Nee? Lekkere vriend ben jij. Want als je je vrienden niet markeert, zie je de belang rijke momenten van hun leven niet. Stel je voor datje niet weet of je beste vriend getrouwd is - en wanneer, hoeveel kin deren diegene heeft en of zijn of haar ouders nog in gezondheid verkeren. Bij praten aan de keukentafel kan niet meer; alles wat ertoe doet kan alleen kenbaar gemaakt worden via Facebook. Ik hoop uit de grond van mijn hart dat iedereen het afdoet als nonsens. Toch lees, hoor en zie je het overal. Non- actief - of erger, niet aanwezig - op Fa cebook zijn zorgt ervoor dat je meer mist van je sociale omgeving dan wanneer je in coma verkeert. De Facebook-verslaving zit erin gebakken bij veel mensen van mijn leeftijd. Want je wilt niets missen. Dat schijnt FOMO te heten, wat staat voor Fear Of Missing Out. FOMO duikt vooral op als het gaat over tips die je niet in de wind mag slaan. Dat je Game of Thrones echt gezien moet hebben, bijvoorbeeld. Of dat de nieuwe videoclip van Corrie en de Re kels ongeëvenaard is qua cameratechniek; een 'echte must see'. Of ik lijd aan FOMO? Ik weet het nog niet. Wel heb ik een map vol documenten op mijn computer staan met cd's die ik nog MOET luisteren, boe ken die ik nog MOET lezen en films die ik echt nog een keer MOET zien. "Niets moet, alles mag", is dat een credo uit de Renais sance? Social media zijn voor FOMO-lijders als suikerspinnen voor diabeten, als Cubaanse sigaren voor COPD-patiënten. Op Twitter volg ik 370 mensen: journalisten die bij de vleet producten hebben die je moet lezen, bloggers die met allerlei tips komen aan zetten en lijstmakers die elke dag een top- nogwat de wereld in slingeren. Ik word er letterlijk moedeloos van, ik weet niet meer waar ik kijken moet. Is er niet iemand die een lijst wil maken met watje in ieder ge val niet hoeft te zien/lezen/horen? En niet allemaal tegelijk a.u.b., anders ben ik bang dat ik iets misloop. Nieuwerkerk aan den IJssel - Polder sound begon in mei 2005 onder de naam 'Plaatpop'. Op 'de Plaat', het parkeerterrein achter het politie bureau, werd nieuwbouw gepland waardoor Plaatpop in 2006 verhuis de naar het Raadhuisplein en verder ging als 'Pleinpop'. In 2011 verhuisde het festijn naar het Essepark onder de naam 'Poldersound', maar mede onder druk van de bewoners aldaar heeft organisator Vedj dit jaar be sloten uitte wijken naar Hitland. De organisatie van het muziek feest is dit jaar nog in handen van Ed van Gelderen, maar deze 'man van het eerste uur, geeft het stokje volgend jaar door aan de jongere garde in de persoon van Jeffrey Twigt en Dennis Nell. Line Up 14.00 uur A Dream to Follow (pop rock); 15.00 uur The Fuse (garage rock); 16.00 uur Carpet Baggers (rock); 17.00 uur Live Burns Cold (metalcore); *- 18.00 uur The Pretty Bastards (rock- Punkrock); 19.00 uur The People Tree; 20.00 uur Desert Fish (een eigen wijze mix van rock-hardrock en punk); 21.00 uur Waardeloos (punk). Willen Semp staat achter de bar en Sandra en Jung smeren de broodjes. Meekomende kinderen kunnen zich vermaken in de ballenbak. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde editie van het gratis festival Blokpop vindt plaats op zaterdag 16 juni in en om 't Blok aan het IJser- manpad. Van 13.30 tot 2.00 komt een scala aan bands en DJ's voor bij. Binnen op het podium een uitge breid programma met vele muziek stijlen en buiten enkele singer-song writers. Buiten is ook een kidshoek te vinden met allerlei spelletjes, het skatepark en muziek. Zevenhuizen - Roeland Sleijpen van het Waddinxveense Etec Toos c TOOS Heren Turnteam is zondag 3 juni Nederlands Kampioen ge worden bij de toestelfinale Vol- tige, tweede divisie, categorie 8. Sleijpen sleepte het goud in de wacht tijdens de finale van het Nederlands Kampioenschap Tur nen van de KNGU dat dit weekend werd gehouden in Nijverdal. Bij de Nederlandse Kampioenschappen meerkamp behaalde hij zaterdag een achtste plaats, zondag kwam hij uit op zijn favoriete onderdeel de voltige/paard. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het einde van het seizoen nadert. Nog even knallen in 't Blok aan het IJsermanpad op zaterdag 23 juni. NoLabel is het feest waar meerdere stijlen door elkaar worden gedraaid. House, club electric, NL hop, rock, drumm and base, jungle en veel meer. No Label, de naam zegt het al: er is geen vast label op deze feesten, het gaat van happy hard core tot hip hop, en van reggae tot house. De deur gaat om 21..00 uur open en de toegang is gratis. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad vindt op zaterdag 9 juni een live bandavond plaats waar opgetreden wordt door Excerius en A New Dawn. De bandleden van Exerius staan om de beurt voor de microfoon en staan garant voor dikke lage riffs, grote akkoorden en melodische solo's. Met het volle geluid van de vijfsnarige bas A New Dawn. samen wordt een mix neergezet van melodie death metal en hard rock. A New Dawn staat bekend om haar energieke live optredens en treedt al enkele jaren op met bands als After Forever, Epica, Autumn, Stream of Passion, Delain en Midnattsol. Daar naast is de band regelmatig te zien op binnen- en buitenlandse festivals. De toegang bedraagt 3,- euro; deur open om 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 6 juni, en woensdag 13 mei geopend voor de 'breek van de week'. Even lekker uit de sleur met elkaar aan de bar hangen en bij kletsen. De bar is vanaf 20.30 uur open. De ene leraar merkt er niks van, de andere leraar wordt er woest om. Eten in de klas wordt niet altijd gewaardeerd. De leerlingen hebben meestal geen probleem met eters in de klas; leraren voeren allerlei argumenten aan waarom het niet juist is. Wat denkt het panel: mag je eten in de klas? Kristina van der Molen (18 jaar) uit Moordrecht Kaylee Ramman (17 jaar) uit Nieuwerkerk Naar mijn mening moet eten in de klas niet toegestaan worden, om dat dat afleidt van het hoofddoel van in de klas zitten: iets leren. Niet alleen zorgt eten vaak voor rommel in de klas door kruimels en zakjes maar ook voor een verlaagd concentratiepeil, door al het ge luid dat het maakt. Daarbij vind ik het geen gezicht als er een groep smakkende kinderen tegenover een leraar zit. Ook vind ik het niet bepaald respectvol tegenover de leraar die zijn/haar best doet om les te geven. Eten doe je maar thuis, of in de pauze. Als het gaat om etenswaren zoals bijvoorbeeld chips en andere din gen die een irritant geluid maken tijdens het eten begrijp ik dat het vervelend is. Een boterham vind ik niet zo'n drama, dat moet best kunnen. Zolang er geen etensres ten in het lokaal achterblijven en alles wordt opgeruimd is eten in de klas niet zo'n probleem vind ik. En bovendien, als je echt honger hebt kan je gewoon stiekem heel stilletjes eten, merken die docen ten niks van ;-) Roeland Sleijpen kreeg zijn gouden medaille uit handen van Youri van Gelder.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 36