NODIC DE WERELD UIT: WORD GASTGEZIN lleis jes-voetbalclinic Verkiezing studenten- bedrijf van het jaar mm m hüm mmm mm mmm I DERDE OP WESTLAND TOERNOOI ■vrv ióvyv OS SL '1A)acviAe*y, ROSALIN KERSSIES NAAR NK HART VAN HOLLAND PEPTALK 6 JUNI 2012 37 Voetbal Judo vew&tert, f j Ok>twA& Turnen Waddinxveen - Voetbal is de snelst groeiende meisjessport. Voetbal vereniging Be Fair geeft meisjes, meiden en vrouwen de ruimte om te voetballen en is op zoek naar meisjes van zes tot en met twaalf jaar. Daarom houdt de vereniging op woensdag 13 juni van 16.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse voetbalelinic op sportpark 't Suyt aan de Toer- nooiweg 1. Aanmelden kan tot en met vrijdag 8 juni. Voor meer infor matie en aanmelden: damescommissie@cvvbefair.com. Non-profit uitwisselingsorganisatie YFU (Youth for Understanding) zoekt gastvrije gezinnen die hun huis en hart open willen stellen voor een bui tenlandse student. Op 11 en 12 augustus komen zestig studenten van over de hele wereld naar Nederland. De studenten, van vijftien tot achttien jaar, komen de Nederlandse taal leren en onze cultuur ontdekken. Zij volgen één schooljaar regulier onderwijs op een middelbare school en verblijven in een gastgezin. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ju dobroers Jeffrey en Mitchel van der Vliet verschenen zondag 3 juni op de tatami van het Westland toer nooi. Mitchel strandde na zes par tijen net voor de derde plaats. Jef frey begon voortvarend maar liet de partij in de laatste seconde uit zijn handen glippen en werd naar de verliezerspoule verwezen. Teleur gesteld maar super geconcentreerd wist hij zijn volgende drie partijen met winst af te sluiten en toch der de te worden. Ecuadoriaans, Japans, Duits... Lijkt het u leuk om de Ecuadoriaan- se Cristian (18) te verwelkomen? In zijn vrije tijd voetbalt hij graag of wandelt hij. Hij komt uit een hechte familie, waarin men elkaar vaak op zoekt. Cristian zou daarom graag in een gastgezin met kinderen wonen. Hij kan niet wachten u te ontmoe ten en Nederland te ontdekken. Ook voor de Japanse Natsuki (17) zoekt YFU een gastvrij gezin. Nat suki is gek op dans en zit op de dansclub van haar school. Natsuki is een vrolijk meisje dat graag films kijkt en muziek luistert. Ze is alvast begonnen met het leren van Neder lands. Isabell (16) komt uit Duits land. Ze houdt van paardrijden, fotografie, muziek en video-bewer king. Ze omschrijft zichzelf als een grappig en creatief meisje. Ze kijkt ernaar uit om een andere cultuur te ontdekken en nieuwe ervaringen en indrukken op te doen. Isabell woont het liefst in een gastgezin waar niet gerookt wordt. Gastgezin worden? YFU is een non-profit organisatie die sinds vijftig jaar wereldwijd uit wisselingen organiseert voor jonge ren. Alle gastgezinnen en studenten genieten professionele begeleiding. Een gastgezin kiest op basis van in teresses en hobby's zelf welk gast- Venlo - Een 'oranje' kistje, de perfecte paardendeken, tassen van oud trein- meubilair, een kookboek inclusief QR-codes met boodschappenlijstjes, een speaker met meerdere plug-ins;zo maar een greep uit de producten van acht uitverkoren studentenbedrijven die tijdens de Nationale Finale op vrijdag 8 juni in Venlo strijden om de prestigieuze titel 'MBO/FIBO Studentenbedrijf van het Jaar'. Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok staat zondagmiddag 24 juni bol van de progressieve rock onder de noe mer 'ProgFrog'. Optredens worden verzorgd door Incidense, een rock/ metalband, en door TRF 'The Rock Files', de band die werd geformeerd rond de rockopera 'A Life on Earth'. Deur open om 14.00 uur; de toegang bedraagt 8,- euro in de voorverkoop via progfrog@telfort.nl of 10,- euro aan de deur. De afgelopen maanden zetten de finalisten op ingenieuze wijze hun producten op de markt. Een vakjury beoordeelt de finalisten op basis van hun ondernemingsplan en jaar verslag, interviews met de jonge directeuren en hun elevator pitch. Gastheer en presentator Rens de Jong van BNR Nieuwsradio praat de bedrijfspresentaties aan elkaar. De winnaars van deze Nederlandse studentenstrijd gaan door naar de Europese Finale, die voor het MBO van 19 tot 22 juli plaatsvindt in Roemenië en voor het HBO van 3 tot 6 juli in Macedonië. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse locatie van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs (TVO) heeft zich de laatste jaren al vele malen inge zet voor projecten in Mexico. Op de jaarlijkse 'Mexico-avond' mag de school altijd veel trotse ouders en familie verwelkomen. Zaterdag 2 juni werd een extra evenement in het kader van het project georganiseerd: een dertig kilo meter lange fietstocht. Daar kwam slechts een handjevol fietsers op af. Door Bart Jansen Vanwege de succesvolle geschie denis van het Mexico-project van het TVO, ging de organisatie van de fietstocht uit van een hoge opkomst. Honderd, misschien zelfs honderd vijftig fietsers hadden wij in gedach ten", vertelt Wim Groeneweg van Stichting Cadena Foundation, die samen met de school de fietsroute heeft uitgezet. "We hebben genoeg aan promotie gedaan en natuurlijk gehoopt dat er veel leerlingen met hun ouders mee zouden fietsen." Dit was echter niet het geval. De tegenvallende opkomst heeft geen gevolgen voor de reis naar Mexico die twee leerlingen en en kele docenten in oktober zullen ma ken. In de plaats Miacatlan bezoeken zij met de organisatie Wereldouders een weeshuisproject. Ook gaan zij naar een vuilnisbeltkinderenproject in Milpillas. Het tot nu toe ingeza melde geld wordt aan deze projec ten geschonken. Armbandje De dagen voorafgaand aan de fiets tocht werd er voor de zaterdag slecht weer voorspeld. Groeneweg denkt dat de slechte opkomst ook daaraan heeft gelegen: "De zaterdag is sowieso een drukke dag voor veel scholieren. Vaak moeten ze sporten of hebben ze al andere plannen. Daar moeten we de volgende keer rekening mee houden. Onze energie is in ieder geval nog niet op, dus een herkansing zit er wat ons betreft wel in." In het routeboekje bij de fietstocht waren verschillende interessante stops opgenomen. Eén van de stops was langs de 's Gravenweg in Capel- le bij de Kralenhandel van Patricia van Kuyk. Bij een kraampje langs de weg konden fietsers een armbandje maken. Ruim drie uur na de start hebben de dames achter de kraam nog geen fietsers gezien. "Ik hoorde al wel dat de opkomst erg tegenviel, maar ik weet niet of ze nu al langs zijn gefietst of niet", aldus van Kuyk. "Gelukkig regent het niet, dus we wachten gewoon rustig af of ze nog komen." Rond half drie arriveren de fietsers die wél meededen op het TVO, waar in de aula ook nog een programma aan de gang is. Op het podium oefe nen een paar leerlingen hun dans en verder staan er wat groepjes leerlin gen te wachten op de bezoekers die helaas niet komen. "Dit is een echte tegenvaller", zegt afdelingsleidster Gina Visser van de bovenbouw. In de winkelcentra van Nieuwerkerk wordt die middag nog druk geflyerd om mensen te trekken, maar zo druk als het op de Mexico-avond altijd is, wordt het zaterdag zeker niet meer. kind zij willen verwelkomen. Niet alleen gezinnen met oudere kinde ren, maar ook gezinnen met kleine kinderen, eenoudergezinnen of gezinnen zonder kinderen kunnen gastgezin zijn. Unieke ervaring Nederlandse gastgezinnen krijgen geen financiële vergoeding, maar ontdekken wel vanuit hun eigen huis een nieuwe cultuur. De student is zelf verantwoordelijk voor zak-, kleed- en schoolgeld. Van u vragen wij kost en inwoning. Voor meer informatie: 0297-264 850 of www.yfu.nl gastgezin. Gouda - De Talentklas Kunst Et Cultuur van CSG De Goudse Waar den verzorgde onlangs een voor stelling in de Goudse schouwburg. De voorstelling, die bestond uit twee delen, had het thema 'Grote verhalen' meegekregen. Voor de pauze werd een film vertoond waaraan de disciplines muziek, film en drama hun bijdragen le verden; na de pauze lieten de dis ciplines dans, zang en schilderen hun interpretatie zien op het the ma. De optredens werden door het publiek beloond met luid applaus. Waddinxveen - Rosalin Kerssies heeft zich dit weekend in Waalwijk definitief weten te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap turnen in Ahoy Rotterdam op 16 en 17juni. Kerssies turnt in de categorie Eredi visie Jeugd. Houdt het A Het team dat in oktober naar Mexico afreist. Van links naar rechts docent Arjan van Zanten, afdelingsleidster bovenbouw Gina Visser, ambassadeurs van het Mexico-project Yara en Ysanne, docent Judith Steenhuizen en een vertegenwoordigster van Wereldouders. In Waaldijk, een wedstrijd waar alle toppers aan meededen, behaalde Kerssies een elfde plaats. Zij turnde tegen meisjes die twee keer zoveel uren per week trainen en wist zich prima staande te houden. Op balk plaatste zij zich zelfs voor de toe stelfinale, waar de beste acht turn sters van Nederland aan mee mo gen doen. Op het onderdeel sprong staat ze eerste reserve voor de toe stelfinale.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37