Zuidpias Rondetafelgesprekken over gemeente mantelzorg op 19 juni uidplas gemeente RAADSINFORMATIE WEEK VVN afdeling Zuidpias organiseert theoriecursus scootmobiel in 2012 ■■■■■Mi HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 6 JUNI 2012 Voor mantelzorgers organiseert de gemeente een tweetal rondetafelgesprekken over het thema 'mantelzorg'. Onderwerp van gesprek zijn de eigen ervaringen als mantelzorger en de ondersteuningsmogelijkheden. Ook andere thema's komen aan bod. De opbrengst van deze gesprekken gebruikt de gemeente voor het verbeteren van het man- telzorgbeleid. De resultaten maken we bekend op de gemeentelijke website en op de gemeentepagina. We organiseren deze twee rondetafelgesprekken op: Dinsdag 19 juni a.s. van 10.00 - 12.00 uur; Dinsdag 19 juni a.s. van 14.00 - 16.00 uur. Beide gesprekken vinden plaats in De Meidoorn 1a te Nieuwerkerk aan den IJssel (dit is bij het 'Informatiepunt Mantelzorgondersteuning Zuid plas']. Let op: u kunt deelnemen aan één bijeen komst! Per bijeenkomst kunnen maximaal 12 mensen deelnemen (in totaal dus 24). Op het moment van publiceren zijn er voor beide ses sies nog enkele plaatsen beschikbaar. Aanmelden en informatie Om u aan te melden voor een bijeenkomst of als u meer informatie wilt, neemt u contact op met Berthilde Borreman, beleidsadviseur Maatschappelijke Ontwikkeling, telefoon nummer 0180 - 330 433 (maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 17.00 uur). U kunt ook mailen naar b.borremanOzuidplas.nl. Mantelzorgers Mantelzorgers zijn personen die langdurig en onbetaald zorgen voor een chronisch zieke, gehandicapte of hulpbehoevende partner, ouder, kind of ander familielid, vriend of kennis. Kenmerkend daarbij is dat zij zorgen voor iemand vanuit een persoonlijke band. Deze zorg kies je meestal niet uit, zoals vrijwilligerswerk, maar overkomt je. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) en mantelzorg Op grond van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) dient de gemeente Zuidpias ondersteuning te bieden aan haar inwoners bij het zelfstandig blijven wonen en meedoen aan de maatschappij. De Wmo vraagt van gemeenten om onder steuning te bieden op diverse terreinen, zoals 'leefbaarheid en sociale samenhang', 'preventieve ondersteuning jeugd', 'maatschappelijke zorg, aanpak van huiselijk geweld' en man telzorg'. In de wet staat dat gemeente beleid moeten maken voor "het ondersteunen van mantelzorgers, daarbij inbegrepen steun bij het vinden van oplossingen indien zij hun taken tijdelijk niet kunnen waarnemen". De cursussen beginnen om 13.30 eindigen 16.30 uur. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. Datum vrijdag 29 juni Tijd 13.30-16.30 Locatie Batavier Batavierlaan 4, 2912 SG Nieuwerkerk a/d IJssel Datum vrijdag 13 juli Tijd 13.30-16.30 Locatie Zespunt Molenlaan 1a, 2841 XE Moordrecht Datum donderdag 26 juli Tijd 13.30-16.30 Locatie Zevenster Leliestraat 3, 2761 HD Zevenhuizen Datum donderdag 9 augustus Tijd 13.30-16.30 Locatie Beth-San Kerkplein 1, 2751 EA Moerkapelle Voor informatie en om u op te geven neemt u contact op met: Piet Molenaar, VVN afd. Zuidpias De Wilg 70, 2912 RJ Nieuwerkerk aan den IJssel Tel: 0180-316000, E-mail: scootmobieKawn-zuidplas.nl Besluitenlijst van de raadsvergadering van 29 mei 2012 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt de voorstellen en raadsbesluiten eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Verordening ruimte- en inrichtingseisen peuterspeelzalen De raad heeft de verordening vastgesteld. 2. Voorstel kindergemeenteraad: spel- en activiteitenmiddag voor ouderen De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 3. Zienswijzenprocedure Begrotingen ROZ/Grondbank 2012 e.v. De raad is akkoord gegaan met de in het voorstel genoemde zienswzijzen. 4. Verordening ruimte- en inrichtingseisen peuterspeelzalen De raad heeft de verordening vastgesteld. 5. Inburgering nieuwkomers De raad de verordening bestuurscommissie inburgering Midden-Holland ingetrokken. 6. Verlenen verklaring van geen bedenkingen 's-Gravenweg 114 De raad heeft met het voorstel ingestemd. 7. Archiefverordening De raad heeft de Archiefverordening vastgesteld. 8. Motie inzake OZB problematiek van de fracties van VVD, GBZ, D66, Trots op Nederland en SP. De raad heeft de motie niet aangenomen. 9. Jaarstukken 2011 (jaarverslag en jaarrekening) De raad met inachtneming van een motie met de jaarstukken ingestemd. 10. Uitname gronden project Zuidplaspolder De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 11. Heroverweging brede school Moordrecht De raad heeft met inachtneming van een motie met het voorstel ingestemd. 12. Vaststelling bestemmingsplan "De Zevenster" De raad heeft het bestemmingsplan vastgesteld. 13a. Benoeming leden onderzoekscommissie voor de geloofsbrieven. De raad heeft als leden van de onderzoekscommissie voor de geloofsbrieven mevrouw J.J. Beekman-Mansvelt en de heren J. Ooms en M.H.C. de Romph benoemd. 13b. Benoeming van leden PvdA en SP in raadscommissies De raad heeft besloten de heer A.C. Stuivenberg (PvdA) te benoemen als lid van de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer (BFB) en als plaatsvervangend lid van de raadscommissies Maatschappelijke Ontwikkeling (MO) en Ruimte. De heerA. B roe re (SP) is benoemd als plv. lid van de raadscommissie Ruimte. indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel. nr. 0180-330311). Openbare commissievergaderingen Alle vergaderingen vinden plaats de raadzaal van het Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. NB: l.v.m. het grote aantal onderwerpen vindt de vergadering van de commissie Ruimte plaats op 12 én 14 juni. Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder per raadscommissiede onderwerpen die op de agenda staan. Vergadering: Datum: Vergaderpunten Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling (MO) maandag 11 juni 2012 1. Heroverweging brede school Moerkapelle Het college van de voormalige gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft in 2009 besloten tot de bouw van een brede school in Moerkapelle. Hoewel de Provincie dat besluit vernietigde, is in het college-programma Zuidpias toch de bouw van deze brede school opgenomen. Daarbij is tevens dekking opgenomen in de begroting. Een brede ambtelijke en bestuurlijke verkenning van het onderwerp leidde tot vijf scenario's. 2. Beleidsplan Schuldhulpverlening 2012 - 2013 Op 1 juli 2012 is de Wet gemeentelijke schuldhulpverlening (Wgs) van kracht. De wet verplicht gemeenten om een beleidsplan op te stellen. 3.Nota accommodatiebeleid maatschappelijk vastgoed De nota accommodatiebeleid gaat over het maatschappelijk vastgoed. Het betreft dus gebouwen die gebruikt worden voor de functies op het terrein van sport, cultuur, onderwijs en zorg/welzijn. Dit accommodatiebeleid is een bouwsteen van het op te zetten vastgoedbeleid in de gemeente. Een notitie hierover zal naar verwachting in september aan de raad worden aangeboden. Hierna wordt de vergadering in beslotenheid voortgezet. Indien deze vergadering niet volledig kan worden afgehandeld, zal de vergadering worden geschorst en voortgezet op maandag 18 juni 2012 om 20.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 6