Zuidpias orchids so... r direct uit de kas gemeente VERVOLG RAADSINFORMATIE SUPER ook in verrassende arrangementen HARTVAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS 6 JUNI 2012 much more Bredeweg 62, 2752 AB Open: Zevenhuizen - Moerkapelte vrijdag 9.00 -17.00 uur www.orchids-and-so.com zaterdag 9.00 -16.00 uur TRAPAANBIEDING Verkoop, onderhoud en reparaties van alle pc's, notebooks en randapparatuur! Zeer snelle ^0rfiputershoP reparatie service Ook online te bestellen Service aan huis Tot snel in de winkel Vergadering: Datum: Vergaderpunten Raadscommissie Ruimte dinsdag 12 juni 2012 1. Concept-ontwerp reparatie Tweemanspolder/Polder de Wilde Veenen De Raad van State heeft in juni 2010 een uitspraak gedaan over het bestemmingsplan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen 2008. Daarbij is o.a. de goedkeuring onthouden aan de bestemming "Agrarisch". Naar aanleiding van de uitspraak van de Raad-van State zal de gemeenteraad een gewijzigd bestemmingsplan Tweemanspolder en polder De Wilde Veenen moeten vaststellen waarbij het plan moet voorzien in enige uitbreidingsruimte voor de glastuinbouwbedrijven. Daarnaast is het gehele bestemmingsplan ook geactualiseerd. Dat wil zeggen dat het is aangepast aan de huidige wettelijk geldende regels voor bestemmingsplannen. 2. Concept-ontwerp Bp Oude Dorp Het huidige bestemmingsplan "Oude Dorp" is ouder dan 10 jaar. Omdat het plan verouderd is en wetgeving en beleid gewijzigd zijn, is het noodzakelijk om het huidige bestemmingsplan te actualiseren. Voorafgaand aan de formele procedure van het bestemmingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerpbestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestemmingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de commissie Ruimte voorgelegd. 3. Concept ontwerp-Structuurvisie Voorafgaande aan de formele procedure van de Structuurvisie, te weten de ter inzage legging van de Ontwerp-Structuurvisie, vraagt het college de raadscommissie Ruimte een uitspraak te doen over de in het concept gemaakte beleidskeuzes. 4. Herinrichten Raadhuisplein Nieuwerkerk aan den IJssel Onderdeel van het centrumplan Nieuwerkerk aan den IJssel is de herinrichting van het Raadhuisplein. Deze herinrichting is 17 mei 2011, 31 januari 2012 en 11 april 2012 in de commissie Ruimte besproken. Daaruit kwam het volgende naar voren. De huidige inrichting en functie van het Raadhuisplein blijft zoals het is maar het plein moet meer een verblijfskarakter krijgen en er moet een niet te frauderen mechanische afsluiting (pollers) worden aangebracht. Ook werd aandacht gevraagd voor goed overleg met de winkeliersvereniging van het Reigerhof en voor mogelijkheden van sponsoring van het groen. De vergadering wordt op 14 juni 2012 voortgezet; zie elders op deze pagina. Vergadering: Datum: Vergaderpunten Raadscommissie Bestuur, Financiën en Beheer woensdag 13 juni 2012 1 Kaders voor burgerparticipatie in Zuidpias In nauw overleg met de werkgroep burgerparticipatie van de gemeenteraad zijn de kaders voor beleid op burgerparticipatie opgesteld. Deze geven richting om een beleidsnotitie uit te werken waarmee het college, de raad en de organisatie vormgeeft aan helder en consistent beleid. 2. Discussienota Gewenste aanpassingen Verordening op de ambtelijke bijstand en de Fractieondersteuning In deze notitie wordt een aantal oplossingsrichtingen aangegeven met betrekking tot gewenste aanpassingen in de Verordening op de ambtelijke bijstand en de fractieondersteuning. Vergadering: Datum: Vergaderpunten Raadscommissie Ruimte donderdag 14juni 2012 1. Infonota Concept-ontwerp Bp Groene Zoom. Het huidige bestemmingsplan de Groene Zoom is ouder dan 10 jaar. Omdat het plan verouderd is en wetgeving en beleid gewijzigd zijn, is het noodzakelijk om het huidige bestemmingsplan te actualiseren.Voorafgaand aan de formele procedure van het bestemmingsplan, te weten de ter inzagelegging van het ontwerpbestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestemmingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de commissie Ruimte voorgelegd. 2.Infonota Concept-ontwerp Bp Zevenhuizen-Dorp. Het huidige bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" is ouder dan 10 jaar. Omdat het plan verouderd is en wetgeving en beleid gewijzigd zijn, is het noodzakelijk om het huidige bestemmingsplan te actualiseren. Voorafgaand aan de formele procedure van het bestemmingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerpbestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestemmingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de commissie Ruimte voorgelegd. 3. Infonota Concept-ontwerp Esse Kleinpolder. Voorafgaand aan de formele procedure van het bestemmingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerp bestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestemmingsplan Esse-Kleinpolder ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de raadscommissie Ruimte voorgelegd. 4. Infonota Concept-ontwerp Bp 2e herziening Aansluiting A20 Moordrecht. Voorafgaand aan de formele procedure van het bestemmingsplan, te weten de ter inzage legging van het ontwerp bestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestemmingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de raadscommissie Ruimte voorgelegd. De stukken liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www. zuidplas.nl (klik op "Bestuur Organisatie" en daarna op "Raadsinformatiesysteem") Dialoog raadscommissies: Bij De Dialoog kunt u los van de agendapunten een onderwerp presenteren en kunt u in gesprek treden met de commissieleden. Waarom De Dialoog? Met De Dialoog wil de gemeenteraad burgers uitnodigen om in gesprek te raken met de leden van raadscommissie. De Dialoog geeft de mogelijkheid om over bepaalde onderwerpen met commissieleden van gedachten te wisselen, voordat eventuele besluiten worden genomen. Indien u een onderwerp onder de aandacht van de commissie wilt brengen meldt u uw onderwerp met een korte toelichting uiterlijk drie werkdagen voorafgaand aan de vergadering aan bij de griffie. De voorzitter bepaalt de volgorde van de onderwerpen voor De Dialoog en de spreektijd. Hij/zij kan het onderwerp eventueel doorschuiven naar een volgende vergadering. Ook bepaalt de voorzitter of uw onderwerp in aanmerking komt voor De Dialoog. Zie voor tel.nr. onder kopje spreekrecht Spreekrecht raadscommissies: Na de opening van de bovengenoemde commissievergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan; benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. 0180-330313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffie0zuidplas.nl. Van Gelderen n, slapen, textiel en stomerij —J AANBIEDING SENIORENLEDIKANT Orchideeën 90 x 200 cm Van 220 nu voor 189,- eiken/beuken/kersen/wit inclusief lattenbodem en pocketmatras Van SaO nu voor 390,- Tapijten van Parade, Bonaparte, Bewe en Ambiant. Dichte trap inclusief tapijt gelegd. Compleet vanaf 350,- Kerkplein 17 - 2841 XL Moordrecht Telefoon (0182) 372345 www.wonen-slapen-vangelderen.nl Webhosting: meer info op www.achosting.nl Zie onze referenties op www.angelocomputers.nl leplaan 75 - 2742 ZC Waddinxveen Tel. 0182 - 616207 info@angelocomputers.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7