Bestemmingsplan Zevenster vastgesteld Collecteweek Maag Lever Darm Stichting Zorgen over financiële situatie Zuidpias Buitenspeeldag HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 6 JUNI 2012 9 Beeldende kunst Literair ïtïïs Cultureei erfgoed Muziek info@scnz.nl Z{tf rfeiwww iIkk Zuid plas - Het bestemmingsplan voor seniorencomplex de Zevenster in Ze venhuizen is tijdens de raadsvergadering op 30 mei unaniem goedgekeurd door de gemeenteraad. Het is nu wachten op meer duidelijkheid over de financiële situatie van ontwikkelaar Vestia, voordat er daadwerkelijk een spade de grond in gaat. Door Erwin van 't Hof Net als tijdens de commissieverga dering op 15 mei benadrukten de gemeenteraadsleden dat de verhui zing van de huidige Zevenster naar een gloednieuw pand honderd me ter verderop noodzakelijk is. Martien Zijderhand (GBZ): "Het huidige pand voldoet absoluut niet meer aan de maatstaven. Het is tijd dat de senio ren een beter onderkomen krijgen." Ferry van Wijnen (TON) nam het op voor de omwonenden die zich slecht geïnformeerd voelen over de stand van zaken rond het complex. "De geplande locatie van het pand is pri ma, maar de communicatie met de omwonenden is niet goed geweest. Zij maken zich nog steeds zorgen over het groen, de speelplaats en de hangplek voor jongeren die op de beoogde locatie staat. Wordt dat wel gecompenseerd?" Compensaties Wethouder Rinus Bosman is blij dat hij de steun van de raadsle den heeft. "We hebben nog een paar hobbels te nemen voordat het complex er staat, maar het belang rijkste is nu dat er een bestem mingsplan komt om het ruimtelijk mogelijk te maken." De wethouder benadrukte enkele keren dat er veel rekening wordt gehouden met het groen en de speelvoorzieningen in de omgeving. "Er komen compen saties voor het groen dat verloren gaat. De toenmalige gemeenteraad van Zevenhuizen heeft dat al in 2009 vastgesteld. Daarnaast is er mede voor dit doel een klankbordgroep samengesteld zodat wij signalen uit de omgeving kunnen ontvangen. Dat betekent natuurlijk niet dat alle eisen wor den gehonoreerd, maar we nemen de opmerkingen wel mee in de be sluitvorming." Eerder actief Hoe het groen en de speelplaats precies worden gecompenseerd, is nog niet bekend. Een onderzoek moet daar binnenkort duidelijkheid over geven. De wethouder gaf toe dat de communicatie met de be woners niet altijd goed is geweest. "We hadden eerder actief moeten zijn met het benaderen van de om wonenden en de belanghebbenden, dat gaan we in de toekomst zeker beter aanpakken." Met de vaststelling van het be stemmingsplan is de nieuwe Ze venster weer een stap dichterbij ontwikkeling. Ontwikkelaar Vestia heeft echter nog geen duidelijk heid gegeven wanneer zij in staat zijn om het werk aan te pakken. Peter Molenaar (CU/SGP): "Ook als Vestia niet meer meedoet, moet er snel worden gebouwd. Misschien is het aan te raden om ook met an dere ontwikkelaars in gesprek te gaan." Dinsdag 12 juni - 20.00 uur Lezing Jan Pieter Foppen 'Kunstzinnig of Kunstmatig' Comeniuscollege, Fresiaveld, Nieuwerkerk aan den IJssel Donateurs en vrienden van Stichting Beeldende Kunst Zuid- plas (SBKZ) vrij toegankelijk; anderen betalen 7,50 euro Tot en met zondag 24 juni Expositie Lenie van den Bulk schilderijen en collages Galerie Gee'71, Geervliet Info; 0181-661875 of 0624606485 Woensdag 13 juni - 14.30 uur Themamiddag Godfried Bomans Hervormd Kerkelijk Centrum, J.A. Beijerinkstraat, Nieuwerkerk aan den IJsel Zaterdag 9 juni 10.00 -16.00 uur Dagcentrum Korenaer en Korenmolen Windlust geopend. Kortenoord, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.kortenoord.nl Zaterdag 9 juni - 20.30 uur Best of Five met Antje Moneteiro Theater Swanla, Zevenhuizen Entree 15 euro (voorverkoop 12,50, te verkrijgen aan de kassa van het theater) Regio -• Dit jaar vraagt de Maag Lever Darm Stichting (MLDS) in de aanloop naar de collecte aandacht voor darmkanker. Jaarlijks wordt bij ruim 12.000 mensen de diagnose darmkanker gesteld en overlijden 5.000 mensen als gevolg van deze ziekte. Het aantal nieuwe gevallen van darmkanker neemt toe. De MLDS gaat de strijd aan tegen deze ziekte. Darmkanker is één van de best be handelbare vormen van kanker, mits de diagnose in een vroeg stadium gesteld wordt. Van 18 tot en met 23 juni gaan bijna 20.000 vrijwilligers de straat op om te collecteren. Het geld dat met de collecte opgehaald wordt, stelt de MLDS in staat we tenschappelijk onderzoek te finan cieren en voorlichting te geven. Zuidpias - Zowel het college als de gemeenteraad uitten tijdens de gemeen teraadsvergadering op 30 mei hun zorgen over de slechte financiële situatie waarin de gemeente zich momenteel bevindt. De jaarrekening van 2011 laat een negatief saldo zien van 8 miljoen euro. Dit komt voor het overgrote deel door de daling in waarde van de gronden bestemd voor de Zuidplaspolder- ontwikkeling. Zuidpias - Op diverse locaties in de gemeente Zuidpias wordt woensdag 13 juni van 13.00 tot 17.00 uur de Buitenspeeldag gehouden. Bij de Elimschool in Nieuwerkerk aan den IJssel staat de pannakooi, H Moerkapelle bij de Burgemeester Keijzerschool de rodeostier en een springkussen en in Moordrecht bij de St. Jozefschool aan de Leliestraat de skelterbaan en de stormbaan. In iedere dorpskern is er een ver keersplein, een suikerspin- of pop- cornapparaat, een verkeersplein en er zijn oud-Hollandse spelletjes. Ook (archieffoto) wordt er in de drie dorpskernen ge schminkt. Zestig leerlingen van het voortgezet onderwijs (Comenius College en Ge reformeerde School Rotterdam) hel pen deze dag mee als begeleiding in het kader van hun maatschappelijke stage. Door Erwin van 't Hof Mogens Domela (PvdA) vat de zor gen van de gemeenteraad samen. "We zien.de reserves van de ge meente steeds meer verdampen." André Muller (SP) waarschuwde dat Zuidpias 'Athene aan de Rotte' dreigt te worden. "Dit tekort is tien procent van de complete begroting. Als we deze koers blijven varen, hangt ons een Artikel 12 status bo ven het hoofd." Een gemeente met" een Artikel 12 status staat onder fi nanciële curatele bij het Rijk. De ge meente krijgt dan extra geld in ruil voor een streng financieel toezicht. Wethouder Jan Verbeek denkt niet dat Zuidpias deze status ooit gaat krijgen. "We hebben voorlopig nog genoeg middelen om de tegensla gen op te vangen." De wethouder gaf wel aan dat een voorzichtig in vesteringsbeleid zijn voorkeur heeft. "Ik kan het ook niet mooier maken dan het is, we verkeren nu een maal in zwaar weer. Ik deel de zorgen van de ge meenteraad. Daarom lijkt het me verstandig om alleen nog maar de investeringen uit te voeren die al vastgesteld zijn in de begroting van dit jaar." De gemeenteraad vreest voor meer nare financiële verrassingen uit de hoek van de Zuidplaspolderontwik- keling. "Het is nu nog te vroeg om daar iets over te zeggen", vindt Rinus Bosman. "Alle andere part ners van deze ontwikkeling zitten in hetzelfde schuitje. Na de zomer gaan we weer aan tafel met de andere gemeenten uit het ROZ- verband." De wethouder noemt de financiële problematiek rond de Zuidplaspolder- ontwikkeling nog geen probleem, maar een 'uitdaging.' Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9