Spetterende intocht Oranjewandelaars Expositie eindexamenwerk kunstvakken Benzine- en kentekenplaat- dief aangehouden goede doel HVN druk met schoheren Derde oefenrit voor fietstocht ,r 10 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 JUNI 2012 Nieuwerkerk aan den IJssel- Onder auspiciën van de Nederlandse Wandel Bond werd door voetbalvereniging Nieuwerkerk voor de 32e keer de avond vierdaagse georganiseerd. Ondanks de matige weersverwachting schreven zich 1152 deelnemers in, waarvan een flink aantal op het laatste moment. Gekozen kon worden uiteen wandeltocht van vijf of tien kilometer. Door Cees Visser Maanden van voorbereiding zijn aan het evenement voorafgegaan. Lianne Jeroense en Helma Schurink, intensief betrokken bij de organisa tie, vertellen: "Er werd gewerkt met vijftig vrijwilligers die voor allerlei zaken werden ingezet, zoals kaart verkoop op scholen en in winkel- eentra, het uitzetten van de routes, het bemannen van de EHBO-post, de verkeersregeling en het ver richten van hand- en spandiensten. Voor het in goede banen leiden van het verkeer werd zelfs een speciale training bij de politie gevolgd. Het thema van de wandelvierdaagse was het Europese Kampioenschap Voetbal en daarom werd van de deelnemers verwacht, dat ze de laatste wandelavond zoveel moge lijk 'oranjegekleurd' meeliepen. Voor de drie kinderen en volwassenen die het mooist waren uitgedost wer den prijzen beschikbaar gesteld." KiKa Wandelaars konden zich laten sponsoren om geld in te zamelen voor de Stichting Kinderen Kanker- vrij. Ze kregen een polsbandje als bewijs dat ze voor dit goede doel wandelden. Ook landelijk wordt hierop bij wandelvierdaagsen de aandacht gevestigd. Met een KiKa polsband laatje zien, datje ambas sadeur voor de Stichting bent. Weer of geen weer: we stappen vrolijk door. Intocht met oranje tintje. Met de muziek mee. Verrassingen onderweg Tijdens hun wandeling werden de deelnemers verrast met een eier koek van de Rabobank, een ijsje van de voetbalvereniging en een drankje van de WD. Slotavond en intocht Pluvius was overduidelijk aanwezig op de slotavond. Niemand liet zich erdoor afschrikken. De tienjarige René van der Klooster verwoordde nog het beste de gedachten van alle deelnemers: "Wel jammer dat het regent, maar ik ga graag weer tien kilometer lopen voor een me daille." De negenjarige Floor van der Gugten voegde toe 'dat ze aan het eind ook een zak snoep zou krij gen'. Na de start slingerden de wande laars zich als een oranjelint door de voor het EK versierde straten. Kin deren én volwassenen waren uitge dost met oranje kleding en allerlei oranje getinte attributen. Het muziekkorps DKV en de harmo nie Kunst na de Arbeid vergezelden de wandelaars bij het afleggen van de laatste kilometer. En toen volgde de beloning voor vier avonden dap per doorstappen: een prachtige me daille. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein wordt donderdag 14 juni om 20.00 uur een expositie Nieuwerkerk aan den IJssel - Veel schoolgroepen maken, zo tegen het eind van het schooljaar, gebruik van de diensten van Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN). Bij de steenovens werden zoals elke voorzomer het Comenius en het Capelse IJsseleollege be diend. In de Oudheidkamer kwamen groepen uit het basisonderwijs voor tijdelijke lessen rond de handwerk- tentoonstelling 'Vlijt van vroeger', maar ook voor de structurele les sen Archeologie. Uniek was ook onderzoek, registra tie en fotografie van een recente aanwinst van de politie Zuidpias: een dactyloscopische tafel voor het nemen van vingerafdrukken, mét rubberen rol en losse glasplaat. De Oudheidkamer is te vinden aan Vingeradruktafel. geopend van eindexamenwerk van leerlingen van het Comenius Col lege die kunstvakken in hun pak ket hebben. De werken hebben het de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. Voor meer informatie 0180-312228. thema -'Groen' meegekregen. De expositie is de komende tijd te be zichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Afb. 1. Les Archeologie voor basis onderwijs Afb. 2. Vingerafdrukkentafel van de politie Tegels bekijken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft woensdag 6 juni om 14.30 uur een 20-ja- rige automobilist uit Rotterdam aangehouden na tanken zon der betalen en diefstal van een kentekenplaat. De Rotterdam mer werd in zijn woonplaats Nieuwerkerk aan den IJssel - De deelnemers zullen voldoende kilo meters in de benen moeten heb ben om aan de start te komen op zaterdag 15 september. De Stich ting Zuidpias Helpt houdt dan een sponsorfietstocht voor het goede doel. De route is bijna klaar en voert wederom door fraaie landschap pen en langs pittoreske dorpen. Ook nu weer zal er tussen 9.00 en 9.30 gestart worden in twee groe pen. Evenals vorig jaar bedragen de inschrijfkosten 39 euro. Dit bedrag is inclusief verzorging onderweg en versnaperingen op de finishlocatie. Om deze trainingskilometers op te voeren en om te wennen aan het fietsen in een grote groep, staat er voor zondag 17 juni een trainings- tocht op het programma van on aangehouden na een melding van tanken zonder betalen. De man bleek bovendien met een gestolen kentekenplaat te rij den. Deze was gestolen vanaf een auto die geparkeerd stond op een carpoolplaats in Nieu werkerk. geveer negentig kilometer. Vertrek vanaf het gemeentehuis in Nieu werkerk is 9.00 uur. Deelname is gratis. Er zijn ook weer korte fietstochten voor recreanten. Deelnemers kunnen in hun eigen tempo een mooie fiets tocht maken door het Groene Hart van Zuid Holland. Vertrek vanaf het Raadhuisplein tussen 10.30 en 11.00 uur Bij vertrek ontvangt men een duidelijke routebeschrijving. In dien gewenst kan men aan het ein de van de tocht nog nagenieten op het terrein van Valkenburg BV aan de Hoofdweg (naast Formido). De kosten voor deelname aan de korte tochten bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie: www.zuidplashelpt.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 10