sn 'Ridders on the storm' Swanpop 2012 onthult eerste act Zomerdrive Joey Vollebregt kampioen Afschaffing praktisch verkeersexamen? Orgelconcert met koorzang HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 13 JUNI 2012 13 Winderige intocht Zevenhuizense Avondvierdaagse Judo Snoepgoed, medailles en ijsdat garandeert een glimlach. Om alvast in de stemming te komen voor de wedstrijd Nederland - De nemarken zijn meerdere lopers uit gedost in oranje. Met alle toeters en piepende speeltjes lijkt de stoet die door Zevenhuizen trekt een gene rale repetitie voor de volksoptocht die volgt mocht Nederland Europees Kampioen worden. Snoepkettingen Na een ruim uur wandelen komt de groep aan op het plein van basis school de Eendragt. Enkele jonge lingen klauteren direct in de speel toestellen en vergeten bijna wat er traditioneel hoort bij de intocht: snoepkettingen. Na een korte stop op het plein maakt de stoet nog een ereronde onder begeleiding van slagwerkgroep Afslag 9. Eenmaal op het Dorpsplein aangekomen is het tijd voor de kers op de taart: de medaille. Inmiddels is er ook ijs verkrijgbaar en zo wordt met. een medaille en een heleboel zoetigheid afgesloten. De zon laat haar gezicht ook nog even zien. Dat is wel zo fijn: met een beetje zonlicht glimmen die medailles toch net iets meer. Zevenhuizen - Zouden de lopers eindelijk een beroep mogen doen op hun zonnebrandcrèmeNee, het was vooral een harde wind die de intocht van de Avondvierdaagse kenmerkte. Met wind, snoep, ijs en medailles werd de Avondvierdaagse 2012 op vrijdag 8 juni afgesloten. Door Pepijn de Groot "Houd je stempelboekje goed vast!" Soms vliegt er een boekje voorbij en moet de eigenaar een sprintje trek ken om die zuurverdiende stempels terug te krijgen. De verklede lopers hebben door de wind moeite om hun outfit in tact te houden. Het thema van deze Avondvierdaagse is 'ridders, jonkvrouwen en draken'. De koninklijke jongedames weten gelukkig hoe ze goed voor de dag moeten komen en hun puntige prinsessenhoeden hebben ze goed vastgezet. Hoewel de prinsessen en jonkvrouwen er allemaal beeldig uitzien, weten ze maar moeilijk het Paraderen in oranjesferen. oog van de ridders te trekken. In het park achter de Wielewaal storten zij zich in een veldslag, bewapend met kleefkruid. Oranje Enkele vaders zijn er ook niet he lemaal bij met hun hoofd. "Zat ik net lekker voetbal te kijken, moet ik opeens meelopen met de Avond vierdaagse", mompelt een vader tegen zijn buurman. Oh ja, voetbal. Niemand ontkomt nog aan de EK- koorts, ook de Avondvierdaagse niet. Gewapend tegen de wind. Zevenhuizen - De tweede editie van Swanpop wordt op 6 oktober gehou den. "Keflar gaat Swanpop naar een hoger niveau tillen en zal dorpshuis Swanla op zijn grondvesten doen trillen," weet een van de organisa toren nu al te melden. Vorig jaar steunde Swanpop met de opbrengst dorpshuis Swanla, dit jaar gaat de opbrengst naar Kika. De (swip_p| overige acts op Swanpop 2012 wor den later bekendgemaakt. Voor meer informatie: www.face book.com/swanpop.zevenhuizen. Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zevenhuizen werd vorige week de eerste zitting van de zomerdrive gebridged. Deze zitting speelden alle speler door elkaar. De uitslag bepaalt of je promoveert of degradeert. De laatste zes paren in de A-lijn degraderen naar de B-lijn; de zes paren met de hoogste score in de B- lijn promoveren naar de A-lijn. In de A-lijn werden Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden eerste met 66.67%; op de tweede plaats Wim en Marga Metselaar met 58.33% en als derde eindigde het koppel Bas en Herma Dullaart met 57.99%. In de B-lijn promoveren Ruud Bantje en Mark de Wall met 67.36%, Guisy Hatenboer en Trudy de Leeuwe met 66.67%m Patricia Niewold en Marijke Stolker met 61.11%, Kees Mertens en Rennie Valentijn met 60.42%, Rik Berends en Geertje Wiggers met 55.21% en Bertha Bos en John van Straten met 51.74%. Het orgel wordt bespeeld door Chris- tiaan Ingelse, hoofdorganist van de St. Janskerk te Gouda en vocaal en semble Cantare verzorgt, onder lei ding van Leo Rijkaart, de koorzang. Het programma omvat een mix van literatuurspel uit barok en roman tiek en enkele kooruitvoeringen. De meeste koormuziek is van Engelse en Franse componisten, zoals Byrd, Stanley en Boëlmannn. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Bij de uitgang wordt een col lecte gehouden. Zevenhuizen - Joey Vollebregt van TimmersSportEtFitness deed zaterdag 9 juni mee aan een internationaal Judotoernooi in Ede. Hij kwam uit in de ca tegorie -17 jaar en gewichtsklasse -73 kilo. Het toernooi was zwaar bezet met de aanwezigheid van de nummers twee en drie van Nederland. Na twee gewonnen wedstrijden kwam Vollebregt in de laatste wed strijd van de voorronde de nummer drie van Nederland tegen. Na 3 mi nuten en 50 seconden was er nog steeds geen winnaar, na inzetten over en weer. Toen zag Vollebregt in de laatste seconde kans een schouder worp te maken en kreeg een Wazari. In de finaleronde sloot Vollebregt zijn partij tegen de nummer twee van Nederland snel af met een mooie ippon-seoinage (schouderworp) en stoomde door naar de finale. Daar kwam hij opnieuw de nummer drie van Nederland tegen, die duidelijk uit was op revanche. In een onbe waakt ogenblik maakte Volllebregt een mooie linkse üchimata, vol punt (ippon) met als resultaat een eerste plaats en een gouden medaille. me» i Oranje hesjes; niet vanwege de komende wedstrijd van het Nederlands elftal maar om te laten zien dat het hier gaat om deelnemers aan het praktisch verkeersexamen. Moerkapelle - De Stichting OrgelcultuurZuidplas organiseert voor zaterdag 16 juni een gecombineerd concert van orgel en koorzang in de Nederlands Hervormde Dorpskerk te Moerkapelle. Zevenhuizen - In totaal 79 kandidaten namen donderdag 7 juni deel aan het praktisch verkeersexamen. Op twee na wisten alle deelnemers het examen tot een goed einde te brengen. De twee die niet slaagden doen volgend jaar opnieuw mee. De route voerde door heel Zevenhuizen, waar op strategische plaatsen controleposten aanwezig waren om de verrichtingen van de kinde ren gade te slaan. Voorafgaand aan de start werden de fietsen van de kinderen gecon troleerd. Eén kandidaat moest de route op de fiets van een klasge noot rijden vanwege een afgebro ken fietsbel waardoor de fiets niet goedgekeurd werd. De route wordt ruim twee maan den van te voren bekend gemaakt, waarbij het de bedoeling is dat de kinderen deze een aantal keren oefenen. Tijdens het afnemen van het examen bleek, dat een aantal kinderen niet geoefend had, waar door zij de route onjuist of niet vol ledig reden en hierdoor strafpunten moesten incasseren. Omdat WN het verkeersexamen heel belangrijk vindt, heeft zij in Zuidpias de organisatie ervan op zich genomen om politie en leer krachten te ontlasten. Echter, steeds meer gemeenten denken erover het praktisch verkeersexa men af te schaffen omdat politie en leerkrachten er geen tijd meer voor hebben. Wie WN volgend jaar wil helpen bij de organisatie van het examen kan zich aanmelden via loket@vvn-zuidplas.nl of via 0180- 316000.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13