L GENDIJK Weinig bezoekers Poldersound Met hele gezin naar Circus Kastello Kinderen brengen muzikaal sprookje 'Scarlett O'Hara ontmoet Queen Elizabeth' HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 13 JUNI 2012 17 a°9prijs •000,^i HEEL VEEL RUIMTE! voor aantrekkelijke prijs. Historische modeshow Ontmoetingscentrum Nieuwerkerk aan den IJssel - Was het de locatie in het Hitlandbos, het slech te weer of toch de wedstrijd van het Nederlands elftalHet jaarlijkse te rugkerende muziekevenement Poldersound trok op 9 juni weinig bezoekers. Dat betekent niet dat de acht spelende bands het bijltje er bij neergooiden. Gespeeld werd er, en hard ook. Door Erwin van 't Hof Organisator Ed van Gelderen van Stichting Voor En Door Jongeren (VEDJ) baalt van de lage opkomst. "We hebben gewoon ontzettend pech gehad met het weer. Daar komt natuurlijk ook bij dat het Ne derlands elftal precies op deze dag speelt. Toen ik de vergunning voor het evenement rond had was de lo ting nog niet geweest, anders had ik het evenement wel een week naar voren geschoven." Terwijl de volgende band zich opmaakt om te spelen wordt Van Gelderen begroet door een vriend. "Jij zou toch een paar bussen vol met fans hierheen halen?" zegt hij lachend. De bands trekken zich in ieder geval niets aan van de kleine opkomst. Op hoog volume scheurt het gitaarge- weld vanuit de tent over de weide. Rock, grunge, metal en punk, alle hardere muziekstijlen zijn vertegen woordigd. Zichtbaar genietend vie ren de bandleden hun eigen feestje op het podium. "Je merkt gewoon dat zij het naar hun zin hebben," zegt Van Gelderen. "De meeste bands die hier spelen vinden het al gaaf genoeg om op het podium te staan." Het festival begon in 2005 op initi atief van Van Gelderen. In die jaren versleet het evenement al een groot aantal locaties. Vorig jaar stond Poldersound nog in het Essepark. "Daar waren veel omwonenden niet echt blij mee," vertelt de orga nisator. "Daarom staan we dit jaar hier. Ik vind het een mooie locatie, alleen jammer dat het een beetje afgelegen ligt." Volgend jaar laat de Nieuwerkerker de organisatie aan iemand anders over. "Ik heb al eer der aangegeven dat ik er na dit jaar mee stop. Een paar jonge vrijwilli gers van VEDJ pakken het stokje van me over en ik hoop dat we volgend weer kunnen knallen. Dan wordt er niet gevoetbald en met een beetje geluk laat het zonnetje zich dan wel zien." De bands trekken zich niets aan van de lage opkomst. UrMifef/ O'POara Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlaaendiik.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school, vanaf 1 september stichting MOZ-Art, verzorgde op zaterdag 9 juni een muzikale avond in de aula van het Thorbecke College. Kinderorkest Piccola Musiea onder leiding van Monique van Leeuwen en het project kinderkoor onder lei ding van Corry de Klepper voerden een op toon gezet sprookje rond een Oosterse prinses uit. De Oosterse prinses reist met haar vader de hele wereld door om een echtgenoot te zoeken. Zij bezoekt vele landen maar het lukt haar niet een prins te vinden. Aan de muziek en aan de beelden van de diapre sentatie was te zien en te horen welk land door de prinses werd be zocht. Het in grote getale aanwe zige publiek liet met een langdurig applaus merken dat het optreden werd gewaardeerd. MAKELAAR Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een tournee door onder meer Scandi navië en thuisland Duitsland heeft Circus Kastello sinds dinsdag 12 juni haar tenten opgeslagen op het Raadhuisplein. Vandaag, woens dag 13 juni, en morgen worden nog voorstellingen gegeven. "Wij bieden een programma voor de hele familie", vertelt circusdirecteur Frangois Kaselowsky, die samen met zijn vrouw Beatrix en dochter Cindy al jaren rondtoert met het circus. De circusdirecteur kruipt zelf in de huid van vuurspuwer, messenwerper en paardentemmer. De voorstellingen van circus Kastello beginnen dage lijks om 16.30 uur. De toegangsprijs voor kinderen begint bij 12,- euro; voor volwassenen bij 14,- euro. De kassa gaat een uur voor aanvang van de voorstelling open. Kortings bonnen worden verstrekt via lokale winkeliers en via school. Voor meer informatie: www.circuskastello.nl. De circusdirecteur kruipt in de huid van vuurspuwer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Al gemene Bond van Ouderen ANBO presenteert donderdag 21 juni om 14.00 uur in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10 de historische modeshow 'Scarlett O'Hara ontmoet Queen Elizabeth'. Een modeshow van unieke fantasie kostuums, gebaseerd op historische modebeelden, waarbij men ervaart hoe het silhouet van de vrouw door de eeuwen heen veranderde, leder ensemble is uniek, met de hand gemaakt en perfect gestyled met bijpassende accessoires. Bij elk kos tuum wordt uitgelegd welke histo rische modeperiode er model voor heeft gestaan. De kostuumshow wordt afgewisseld met de première van de 30 minuten durende film 'Gardion, bewaker van staal'. Deze fantasy film is Neder lands gesproken en geproduceerd door vrouwen uit de gemeente Zuidpias. Ook hier worden fantasti sche kostuums getoond, waarbij de scènes zijn opgenomen op prachtige locaties in de regio. Zo maakt men kennis met de wereld van sprookjes, historische romans en Hollywood glamour. De toegang voor ANBO-leden be draagt 1,- euro; niet-leden betalen 2,- euro.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17