Met pannenkoeken en smoothies bouwen aan de toekomst Olympische roeiers trainen in Eendragtspolder Zevenhuizenaar krijgt straf voor verhongeren van vogels Missie Alpe d'HuZes John Stofberg en Joan Vitesse- kampioen «Mg HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 13 JUNI 2012 21 Fancy fair voor nieuw Hervormd Centrum I Duivensport Zevenhuizen - Nog ruim drie maan den te gaan en dan is het vernieuw de Hervormd Centrum aan de Dorps straat een feit. Om de renovatie financieel rond te krijgen, wordt de komende maanden een aantal acties georganiseerd. Te beginnen met een fancy fair met pannenkoekenrestau rant op zaterdag i6 juni. Met zelfgebakken pannenkoeken en poffertjes, door de jeugd gemaakte smoothies, een Rad van Avontuur en een grabbelton hoopt de organisatie zaterdag zeker 250 mensen naar de fancy fair te trekken. Die vindt van 14.00 tot 18.00 uur plaats achter het oude Rabobank-gebouw aan de Dorpsstraat. De pannenkoeken gaan voor twee euro over de toon bank, met beleg kosten ze drie euro. Kinderen betalen een gereduceerde prijs. Met het Rad van Avontuur zijn artikelen als een wok, soepkommen of koffiemokken te winnen. Hard nodig De verbouwing van het Hervormd Centrum begon begin april, en is inmiddels in volle gang. Volgens ou derling Piet van den Berg was de re novatie van het Hervormd Centrum hard nodig. "We hadden te weinig ruimte voor alle activiteiten voor de Zevenhuizen/Nesselande - De Ne derlandse roei-equipe, met onder andere de van oorsprong Nieuwer- kerkse Rianne Sigmond en haar dub bel partner Maaike Head, hebben onlangs voor het eerst getraind op de nieuwe internationale roeibaan in de Eendragtspolder. De roeibaan behoort tot een van de topsportvoorzieningen van Rotter dam en ligt midden in de nieuw aan te leggen waterberging. De baan zal aan de meest recente internationale wedstrijdeïsen gaan voldoen en is in nauwe samenwerking met de FISA (de internationale roeibond) ont worpen. Hoewel er nog veel bouw en graafwerkzaamheden plaatsvin den, ligt de roeibaan er volgens de roeiers al mooi bij. Voor Sigmond en Head was trainen op de nieuwe baan bijzonder, om dat beiden hun roeicarrière startten bij de Algemene Rotterdamse Stu denten Roeiverening Skadi en vele meters maakten op de nabijgelegen Rotte. De lichte dubbel twee met Sigmond en Head en Holland Acht. Zevenhuizen - De 20-jarige stagiair uit Zevenhuizen die in 2010 maar liefst 115 zeldzame roofvogels niet van genoeg eten en drinken heeft voorzien waardoor de beesten een hongerdood stierven, kan nog in hoger beroep gaan. Dat heeft een woordvoerster van de rechtbank in Rotterdam donder dag bevestigd. "Die mogelijkheid is er tot twee weken na de uitspraak."In de zaak werd dinsdag 5 juni door de politierechter uitspraak gedaan. Piet van den Berg: "Ook voor bruiloften, partijen en culturele activiteiten is het Hervormd Centrum straks heel geschikt. diverse groepen. Bovendien waren het gebouw en de voorzieningen sterk verouderd. In de keuken vielen de deurtjes bijna van de kastjes." Bij de grootscheepse onderhouds beurt is asbest verwijderd, worden daken vernieuwd en isolatie verbe terd. Verder komen er twee nieuwe ruimten voor de jeugd en een grote zaal voor 120 personen met tus senwand en professionele keuken. Van den Berg: "Het gebouw wordt eenderde groter dan het was en is straks ook heel geschikt voor de ver huur voor bijvoorbeeld bruiloften, partijen en culturele activiteiten." De Zevenhuizenaar was twee jaar geleden als stagiair werkzaam bij vogelfokbedrijf Falconiformes in Lansingerland waar onder andere werd gewerkt met oehoes, sper wers, haviken en slechtvalken. De eigenaren lieten in 2010 tijdens hun vakantie de zorg van het bedrijf en het voeren van de dieren over aan de stagiair die daarnaast nog tal van taken had zoals het begeleiden van andere stagiaires. Volgens de Zeven huizenaar kwam hierdoor het voe deren van de dieren in het gedrang. Hij zou uit 'eergevoel' niet aan zijn opdrachtgevers hebben gemeld dat de werkzaamheden hem boven de pet groeide. Inmiddels is het fokbedrijf failliet. De vogels hadden een waarde van ruim 2 ton. De reclassering heeft de stagiair geadviseerd zich te laten behandelen door gedragsdeskundi gen om weerbaarder te worden. De politierechter heeft dit echter niet verplicht gesteld. "Dat was niet pas send bij de aard van deze zaak", legt de woordvoerster van de rechtbank desgevraagd uit. "Deze meneer was duidelijk niet tegen zijn taak opge wassen. Daarmee is uiteraard nog niet goed te praten dat hij de vogels van zorg heeft onthouden. De po litierechter heeft hem dan ook een taakstraf opgelegd van 120 uur." Mocht de Zevenhuizenaar binnen 2 jaar nog eens de fout ingaan, dan komt er nog 60 uur bij. Op de site van het. Algemeen Dag blad, het blad waarvan een journa list bij de behandeling van de zaak aanwezig was, zijn verschillende reacties te lezen. Veel mensen zijn van mening dat de opdrachtgevers misbruik hebben gemaakt van een goedkope arbeidskracht die bege leiding nodig had in plaats van het compleet runnen van een bedrijf. Anderen wijzen naar de leeftijd van de stagiair en menen dat iemand van 20 jaar toch wel eerder aan de bel had kunnen trekken toen het zo slecht ging met de vogels. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Peter van Veelen en Peter Hordijk hebben woensdag 6 juni de Alpe d'HuZes in Frankrijk gefietst. Zij wilden drie maal de Alpe d'Huez beklimmen voor dit goede doel, het Alpe d'HuZesonderzoeksfonds bij KWF kankerbestrijding, en dat is gelukt. Zevenhuizen - Bij de Stormvliegers werd donderdag ingekorfd voor een con cours vanuit midden Frankrijk, Chateauroux, op een afstand van 616 km. Za terdag om 6.30 uur gingen de deuren van de vrachtwagens open en konden de duiven starten. Een harde rugwind zorgde voor een hoge snelheid, maar in België begon het te regenen. Om 12.44 uur arriveerde de eerste duif bij Ri chard van Ommeren. Zijn duif had gemiddeld 99 kilometer per uur gevlogen. Een halfuur later waren alle prijsduiven weer thuis (foto gemaakt door Joke Laan, lezeres van HvH) Uitslag: 1-17-25 Richard van Om meren, 2-9-12-16-21 Leen van Wensem, 3-5-8-10-15-20 Ron v.d. Made, 4-18 Maarten Strijdhorst, 6 CorZweere, 11-24 John Stofberg en Joan, 13-23 Nico Koppenaal, 14 Jo- han Wiltenburg, 22 Truus Nell. Vrijdag werd ingekorfd voor de laatste Vitessevlucht uit het noord Franse Peronne op een afstand van 254 km. Deze duiven werden om 7.00 uur gelost. Ze hadden nog niet veel last van de regen, dus de snel heid bleef hoog. De eerste duif viel bij John Stofberg en Joan en haalde een snelheid van 121 kilometer per uur. Hiermee haalden ze ook het Vitessekampioenschap binnen. Niet alleen in de vereniging maar ook in de C.C.Leiden e.o. Dick den Hertog haalde daar in de B-klasse het kam pioenschap binnen. In de B-groep van de vereniging werd llona Kop penaal kampioene. Uitslag: 1-5-16-21-22-25 John Stofberg en Joan, 2-10-13 Maarten Strijdhorst, 3 Nico Koppenaal, 4 Jef- fry van der Haak, 6 Dick den Hertog, 7 Cock Twigt, 8-19-23-24 Ron van de Made, 9 Johan Heijkoop, 11-20 Leen van Wensem, 12-15 llona Kop penaal, 14 Rinus Jongenelen, 17 Cor Zweere, 18 Johan Breedijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21