klikken onze website Matige vangst in Voornse Kanaal Spannende ontknoping in Zilveren Dame toernooi Illustrator in bieb Zon en regen tijdens seniorenuitje naar Zaanse Schans De Rank naar NK Schoolkorbal HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 13 JUNI 2012 23 klik dus snel naar Hengelsport Schaken De senioren maakten tijdens het uitje naar de Zaanse Schans onder meer een rondvaart op de Zaan. Moordecht- Ruim honderd deelnemers aan de senioren reis togen woensdag 6 juni om 9.00 uur richting Noord-Holland voor een bezoek aan de Zaanse Schans. Na de koffie met gebak werd een bezoek gebracht aan het Zaans Museum, waar men in het in 2009 aangebouwde Verkade Paviljoen kon zien hoe vroeger de kaakjes en de waxinelichtjes gefabriceerd werden. Tijdens de overstap van het muse um naar restaurant de Kraai waar de lunch genuttigd werd, kwamen de deelnemers niet droog over. Te gen de tijd dat ingescheept werd Moordrecht - De vangsten waren zaterdag 9 juni ronduit matig te noemen in het Voornse Kanaal, waar de zesde competitiewedstrijd van HSV Moordrecht gevist werd. 'n het A-korps werd John van Uunen eerste met 3.090 gram; Cees van den Heuvel en Dennis Holthuysen voor een boottochtje op de Zaan brak het zonnetje echter door en werd het zowaar nog warm op het dek van de rondvaartboot. Vervolgens werd de terugtocht deelden de tweede en derde plek met ieder 2.460 gram. Ron Hofland eindigde in het B-korps op'de eerste plaats met 4.470 gram; tweede werd René van der Veen met 1.020 gram en Henk Multem werd derde met 790 gram. Michel van Bergen werd eerste in het C-korps met 2.820 gram. naar Moordrecht aanvaard. Daar aangekomen werd het gezelschap ontvangen door de burgemeester, waarna het tijd was voor het di ner, dat muzikaal omlijst werd door huisorkest KNDA. Aan het slot van deze 65e seniorenreis kreeg ieder een nog een voor de dertigste keer door Adrie van Meeteren gespon sord pak stroopwafels mee naar huis. mag www.hartvanholland-online.nl Moordrecht - Bij schaakvereniging De IJssel werd de laatste ronde ge speeld in het toernooi om de Zilve ren Dame. Het toernooi kreeg een spannende ontknoping. De Zilveren Dame werd gewonnen door kop loper Léon Jacobse die zijn voor naamste concurrent HenkJan Even- groen nipt voorbleef. Beide spelers moesten er in de laatste ronde vol voor gaan. Evengroen kwam in de openingspartij in moeilijkheden en kon nog net remise maken. Daarna won hij zowel de rapid-partij als de snelschaakpartij. Ook Jacobse kreeg het niet cadeau tegen Kevin Bakker. Hij won het snelschaken en speelde in beide andere partijen remise en had toen net genoeg om Evengroen voor te blijven. Doordat zowel Pim te Lintelo als Hans Lodeweges ont brak in de slotronde resteerde er in de finalegroep nog één partij tussen Rien Duine en Frank Visser. Visser won zowel de openingspartij als het snelschaken. Ook in de B-groep was het span nend. Koploper Arie Macdaniel jr moest alles uit de kast halen om de koppositie te behouden en de Hoek- veldtrofee te winnen. Tegen Rene Kleiweg kon hij slechts de rapid- partij naar zich toe trekken maar dat was genoeg om zijn voornaamste concurrent Aad van der Meer voor te blijven. Ook Aad won tegen Ste fan Lipschart slechts de rapid-partij en werd uiteindelijk tweede terwijl outsider Mick van der Berg op de derde plaats eindigde. Verder won in deze groep Sjaak in 't Veld van Arie Macdaniel, Leen Boonstra van Jan Vink en Gerard van der Wouden van Marten Evengroen. Ruime over winningen waren er voor Frank Pen- ders tegen Pane Vink, voor Bastiaan Rietveld tegen Peter Koolmees en voor Marian Schoonderwoerd tegen Maikel Terlouw. In de jeugdcompetitie werd de laat ste ronde tussen de jeugdschakers gespeeld. Kersverse jeugdkampioen Harm Hoogeveen moest daarin een nederlaag incasseren tegen Tobias Lipschart en Neal Twigt verloor van Martijn van Noort. In de B-groep werd Silvan de Berg eerste; Rijk Re- vet eindigde op de tweede plaats. Moordrecht - Illustrator Julliette de Wit was donderdag 7 juni te gast in de bibliotheek. De leerlingen van groep 5 van de Moordrechtse basis scholen bedachten met elkaar een verhaal, de illustrator maakte er een tekening bij. Ook maakte zij voor de bibliotheek een tekening van Spekkie en Sproet in de bibliotheek met boeken en rondvliegende EK-Voetbal spullen. Juliette de Wit maakt de tekenin gen in de boeken van Spekkie en Sproet, geschreven door Vivian den Hollander uit Reeuwijk. Het nieuw ste boek van Spekkie en Sproet; Spekkie en Sproet en de vreemde ontvoering is genomineerd voor de Kinderjury 2012 (categorie 6-9 jaar). Op woensdag 20 juni wordt in Amsterdam de winnaar bekend gemaakt. Juliette de Wit maakt ter plekke een illustratie van Spekkie en Sproet. Loisanne op 't Land, Michelle van de Wal, Remmert de Jonge en Thomas en Remon Stormbroek. Zoetermeer/Moordrecht - Drie teams uit Moordrecht deden zaterdag 9 juni mee aan hei Zuid-Hollands kampioenschap schoolkorfbaleen team van groep 7/8 van de Sjaloomschool en twee teams van groep 5/6 van de School met de Bijbel de Rank. Een van de teams van De Rank wist het kampioenschap in de wacht te slepen. Dit team mag nu op za terdag 16 juni de provincie Zuid- Holland vertegenwoordigen op het Nederlands Kampioenschap School korfbal, dat in Pijnacker wordt ge houden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23