■HHI WÊmmÊÊÊÊÊÊÊÊÊaamm Voor Fiat komt Van Reeuwijk zelfs 's nachts uit bed Lezing over Sportrusten Optimaal fietsplezier bij Bike Totaal Boode HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 13 JUNI 2012 27 mmmm Autobedrijf al 45 jaar een begrip in Nieuwerkerk en wijde omgeving BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. - Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de wederopbouw na de Tweede We reldoorlog, bleef Jan van Reeuwijk niet achter. Na jarenlang als leerling monteur en monteur in loondienst werkzaam te zijn geweest, startte hij op 18 december 1947 een eigen bedrijf aan de Parallelweg Zuid. In eerste instantie werd hij fietsenmaker, maar al snel verschenen regelmatig mo toren en - toen daar vraag naar ontstond - ook auto's in zijn werkplaats. In 1965 was het tijd voor uitbreiding en kocht hij een stuk grond aan de Prins Alexanderlaan. Eerst kwam daar een benzinepomp en in 1967, toen na twee jaar eindelijk de vergunningen waren verkregen, een autobedrijf. Door Cees Visser Bij de start van het autobedrijf in 1967 kwam Piet van Reeuwijk op twintigjarige leeftijd bij zijn vader in de zaak. Piet had de voor die tijd logische technische opleiding gevolgd, aangevuld met het mid denstandsdiploma. Ook had hij werkervaring opgedaan bij Johan de Heer in Rotterdam, een auto mobielbedrijf dat gespecialiseerd was in het merk Peugeot en in al lerlei Amerikaanse automodellen. Hij omschrijft die tijd als 'zeer leer zaam'. Jan en Piet van Reeuwijk ver wierven het dealerschap voor de Italiaanse Fiat-fabrieken, dat het bedrijf nog steeds heeft. De zaak breidde zich in de loop van de tijd regelmatig uit tot wat deze nu is: een modern bedrijf met een ruime werkplaats annex showroom en een op de bovenverdieping gelegen verkoopruimte voor occasions. Tot op hoge leeftijd was Jan nog elke dag in het bedrijf te vinden, temeer omdat hij boven de zaak woonde. Op negentigjarige leeftijd overleed deze pionier. Overdracht directeurschap Momenteel is Robert Jan, de zoon Uit de oude doos: 'Pompstation Dorresteyn'in aanbouw. van Piet, de enige directeur van het autobedrijf. Hij vertelt: "In 1991 ben ik in de zaak van mijn vader gekomen, nadat ik eerst mijn dienstplicht als onderofficier had vervuld met, onder andere, een leerzame tijd in Duitsland, en een studie aan het IVA (Instituut voor de Autohandel) in Driebergen had afgerond. Om zoveel mogelijk van het vak te leren, liep ik daarna nog een jaar stage bij een Fiat-dealer in Wassenaar. Mijn vader had regels voor de op volging gesteld; ik volgde hem niet automatisch op. Hij gaf duidelijk aan, dat hij de eerste vijfjaar nog als enige de baas zou zijn. Als deze periode goed zou verlopen, zouden wij de tweede vijf jaar samen de dienst uitmaken. Pas na die tweede periode zou ik de enige directeur/ eigenaar zijn. De overdracht vond in 2001 plaats. Mijn vader verricht zo nu en dan nog hand- en span diensten." Dealerschap Fiat-fabrieken Omdat Van Reeuwijk al sinds 1967 dealer voor de Fiat-fabrieken is, is er sprake van een heel speci ale band. Robert Jan: "Mijn opa en vader hebben voor dit merk geko zen, toen het nog in opkomst was. Sinds die tijd heeft Fiat heel wat positieve ontwikkelingen doorge maakt, zoals bijvoorbeeld met de Fiat-500 uit de jaren '70 die nu in een modern jasje is gestoken. Alle Fiat modellen zijn milieuvriendelijk met de groenste motor. Momenteel is het nieuwe model 2012 van de Fiat Panda bijzonder populair." Gescheiden toilet Een voor de hand liggende vraag is, welke eisen de fabriek aan het dealerschap stelt. Robert Jan: "Er Robert Jan en Piet van Reeuwijk hebben een heel speciale band met Fiat. worden allerlei eisen aan onze werkplaats en ons personeel ge steld. Onze werknemers moeten cursussen volgen om de modernste ontwikkelingen bij te houden. Ver der moeten wij in staat zijn om 's nachts onderdelen te ontvangen, moet er een gescheiden dames- en herentoilet zijn en moet onze werkplaats een bepaalde opper vlakte hebben. Daarbij komt, dat wij niet alleen Fiat-dealer zijn, maar ook auto's van andere merken verkopen en repareren." Concurrentie Over de concurrentie in de auto branche is Robert Jan duidelijk: "Ons concept om de concurrentie het hoofd te bieden is sterke klan tenbinding, meedenken met onze klanten en ons verdiepen in de per soon. Ook het nakomen van afspra ken staat hoog in ons vaandel. Wij doen er alles aan om de klanten tevreden te stellen en te houden. Ons bedrijf is met zes medewerkers klein, wat overzichtelijkheid bete kent. Wij hebben ook geen uitbrei dingsplannen, omdat onze formule in de praktijk blijkt te werken. Wij kunnen nu alles goed onder con trole houden en daarvan profiteren onze klanten." Zelfbedieningspomp In een tijd waarin de ontwik kelingen elkaar in sneltreinvaart opvolgen, moet voortdurend op gewijzigde omstandigheden wor den ingespeeld. Zo bleek de Texa- co-benzinepomp met bediening niet langer rendabel. Daarom werd overgeschakeld op een Tango-zelf- bedieningspomp. Ook het internet is werkterrein voor Van Reeuwijk met een eigen, recentelijk vernieuwde, website: www.autovanreeuwijk.nl. Zevenhuizen - Sport- en Gezondheidscentrum de Koornmolen organiseert in samenwerking met Endorfine voor dinsdag 19 juni om 19.00 uur een lezing over Sportrusten. Sportrusten staat kort gezegd voor twee maal daags ademhalingsoefeningen en drie maal wekelijks duursport, wat re sulteert in meer energie en een blijmoediger brein. Met het Sportrusten programma leert de sporter onder andere op bouwend te sporten, de vetvoor- raden als energie te gebruiken, de voordelen van een rustige ademhaling te ervaren en dieper te ontspannen. Hierdoor is het Sportrusten niet alleen zeer ge schikt voor beginnende sporters die een goede start willen ma ken, maar ook voor gevorderde (top)sporters die bijvoorbeeld hun duurvermogen willen verbe teren of sneller willen herstellen. De lezing wordt verzorgd door Koen de Jong van Kiwi Nederland. De Jong schreef het boek 'Verade ming Et Bewegen voor beginners', waarin hij sporters leert de adem haling te benutten voor sneller herstel en slimmeren effectieverte sporten. Van het boek zijn inmid dels meer dan 10.000 exemplaren verkocht en de populariteit van Sportrusten begint toe te nemen. De boeken uit het Sportrusten pakket zorgen voor voldoende informatie om zelfstandig te star ten, maar wie gericht aan de slag wil kan het programma onder be geleiding volgen bij De Koornmo len. Sport- en Gezondheidscentrum de Koornmolen is gevestigd aan de Tweemanspolder 6a. Voor meer informatie: edward@edorfine.nl, info@dekoornmolen.nl en www.kiwinederland.nl. Zevenhuizen - De Tour de France gaat op zaterdag 30 juni van start. Om alvast in de stemming te komen heeft Bike Totaal Boode de klassements truien in de aanbieding gedaan. In de winkel aan de Dorpsstraat 103 kun nen fietsliefhebbers terecht voor mooie tourtoppers. Door de fiets regelmatig een on derhoudsbeurt te geven kan men veilig op pad. Mankementen wor den tijdig opgespoord en ingrijpen de dure reparaties kunnen worden voorkomen. Een servicebeurt bij Bike Totaal Boode wordt altijd uit gevoerd door een gespecialiseerd reparateur. Deze is getraind in het opsporen en vakkundig repare ren van gebreken. Bij Bike Totaal Boode ontvangt de klant bij aan koop van een fiets het Bike Totaal fietspaspoort met een servicete goed dat kan variëren van 110,- tot 210,- euro voor service en onder houd. De hoogte van het bedrag is afhankelijk van het type fiets dat men aanschaft. Optimale service dus voor optimaal fietsplezier! Voor meer informatie: 0180- 634788 of www.biketotaal.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27