Jx Kaartverkoop CuliNESSE van start Strijd om kinderburgemeester- Expositie oud-studenten schap begonnen Fotovakschool Sponsordans voor schoolplein 30+ disco Oranje Avondvierdaagse Expositie in Orion Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 13 JUNI 2012 29 Vaartocht langs windakkers www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - De kaartverkoop voor CuliNESSE, het culinaire culturele muziekfestival op het strand van Nesselande Is van start gegaan. Via de site kunnen kaarten besteld wor den voor dit unieke festival op het strand van Nesselande waar men op donderdag 16 en vrijdag 17 au gustus kan genieten van optredens van diverse topartiesten en van al lerhande hapjes van deelnemende restaurants. Kaarten zijn vanaf zaterdag 16 juni ook verkrijgbaar bij BBB delicates sen in Nesselande en bij de vesti gingen van boekhandel Van Delft in Nieuwerkerk aan den IJssel en in Zevenhuizen. De toegang bedraagt in de voorverkoop 8,50 euro; tijdens het evenement 12,- euro. Voor meer informatie: www.culinesserotterdam.nl. Drukte op het strand tijdens de vorige editie van CuliNESSE. Nesselande - De aanmeldingstermijn voor de verkiezing van de eerste Kin derburgemeester van Nesselande is gesloten. Ruim twintig kinderen uit de groepen 6 en 7 van drie scholen hebben zich opgegeven. Komende week geven de kandidaten op hun eigen school een presentatie aan de leerlingen van de groepen 6 tot en met 8 over hun motivatie om kinderburgemeester te willen wor den. De medeleerlingen beslissen welke twee kandidaten deze eerste ronde winnen. Op woensdag 20 juni worden de zes winnaars van de drie scholen bekend gemaakt. De volgende verkiezingsronde vindt plaats op 14 september, als alle kandidaten in de raadszaal van de deelgemeente hun plannen voor de toekomst.van Nesselande toelich ten. Een jury beslist wie kinderbur gemeester wordt. De Kinderburgemeester is een ini tiatief van de ondernemersclub en kinderjournaal Nesselande. Nesselande - Basisschool Passe-Partout houdt woensdag 20 juni een spon sordans om geld in te zamelen voor het nieuwe schoolplein aan het Marcel Duchampplein. De eerder op 29 mei gestarte lege flessenactie komt hiermee ten einde. De leerlingen dansen woensdag 20 juni van 9.00 tot 9.15 uur, onder leiding van een choreograaf, op het hockeyveld voor het schoolgebouw. De bedoeling is dat de kinderen door ouders en familieleden worden gesponsord voor hun danspresta- tie. Toeschouwers zijn welkom. Bij slechte weersomstandigheden wordt uitgeweken naar de gymzaal, waar echter geen ruimte is voor publiek. Het schoolgebouw van Kindclus ter 2, waarin naast Passe-Partout ook het Tangram is gehuisvest, werd twee jaar geleden in gebruik genomen. Door de andere bouwac tiviteiten aan het Marcel Duchamp plein moesten de leerlingen het tot nu toe met een tijdelijk en sober schoolplein doen. Binnenkort wordt begonnen met de aanleg van het definitieve plein, waar beide scho len een mooi en groen schoolplein van willen maken. Nesselande - Zeven oud-studenten van de Fotovakschool Rotterdam exposeren de komende maanden hun eindopdrachten in het pand van KUNSTwerk aan de Winkel in het winkelcentrum Boulevard Nes selande. Zij zijn afgelopen maart af gestudeerd aan de vakopleiding en willen hun eindopdrachten aan het grote publiek tonen. De deelnemen de fotografen zijn Margot de Heide, Henk Janssen, Shahram Rad, Mandy van der Sande, Anja Stolk, Glenn van Vredegem en de Nieuwerkerkse Marlonneke Willemsen. De onder werpen zijn zeer divers; zelfportret ten, het leven in een dorp, portret- Nesselande - In het clubhuis van hockeyvereniging OMHC vindt op zaterdag 30 juni een 30+ disco plaats. Op zomerse discohits, die gedraaid worden door dj René Voor berg, kan van 21.00 tot 0.30 uur gedanst worden. Wie in zomerse disco-outfit verschijnt betaalt 7,50 euro entree, anders bedraagt de toegang 10,- euro. ten van mensen met een geestelijke beperking, daily polaroids, jongeren en geluk, de grazers van de landtong Rozenburg en portretten van asiel honden. De expositie wordt op zondag 24 juni om 15.00 uur feestelijk ge opend. Daarna zijn bezoekers in de maanden juli en augustus elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur van harte welkom. Het pand van KUNSTwerk aan de Winkel is te vinden aan het Maltaplein 56. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl Regio - Natuurvereniging IVN or ganiseert voor zaterdag 16 juni om 10.00 uur een vaartocht langs de windakkers in Boskoop. IVN- gids Kees van der Kooy vertelt onderweg over de historie, be dreiging en bescherming van deze zeer oude stukjes natuur. Vooraf aanmelden kan, uiterlijk tot dins dag 12 juni, via 0172-218598 of 06-48225633. Er zijn geen kosten aan de vaartocht verbonden. Nesselande - De negende editie van de Avondvierdaagse wordt gelopen van maandag 18 tot en met vrijdag 20 juni. De deelnemers kunnen kiezen voor een route van vijf of tien kilometer. De woensdag geldt als rustdag; op vrij dag, de avond van de intocht, kunnen ook de heel jonge kinderen meelopen tijdens de Puppyavond. Met het oog op het thema 'EK voetbal' worden de wandelaars verzocht op de laatste avond zo veel mogelijk in het oranje te komen. Vooraf inschrijven kan vandaag, woensdag 13 juni, en vrijdag 15 juni van 17.00 tot 19.00 uur in De Kris tal aan de Cypruslaan 400-412. In schrijven via de website kan ook. De stempelkaart wordt dan via e-mail toegezonden. Vrijwilligers die willen helpen bij het begeleiden van een (verkeers)veilige tocht, bij het stempelen, bij het uit delen van drinken, fruit, bloemen of medailles kunnen zich aanmelden via info@nesseweb.nl. Voor meer informatie en inschrijven: www.avond4daagsenesselande.nl. Nesselande - Op beide locaties van Orion, aan de Wollefoppenweg 91a en aan de Boy Edgarstraat 208, is tot donderdag 12 juli een expositie te bezichtigen van werk van Elly Lie- vense. De abstracte schilderijen van Lie- vense hebben een spirituele inslag en roepen een gevoel van harmonie, eenheid en licht op. De half- rea listische doeken geven een impres sie van het onderwerp in een vage entourage. De meeste schilderijen zijn vervaardigd met Artisan olie verf. De kunstenaar gebruikt allerlei gemengde technieken, waarbij zij veel met het paletmes werkt. De combinatie van verf met de diverse De Italiaanse stad Siena door de ogen van Elly Lievense. structuren geeft de achtergrond een bijzonder reliëf. De expositie is op beide locaties op werkdagen tussen 9.30 en 16.30 uur te bezichtigen. Voor meer informatie: www.Ellylievense.nl. Zevenhuizen Nesselande Jaap Eindhoven Noordeinde 25a

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29