Slovenië in de Batavier Fietstocht Passage-dames Sigmond en Head winnen Koninklijke Holland Beker CKV Dl Nederlands Kampioen Nieuwerkerkse op NK Synchroonzwemmen Beachvolley- kampioenen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 13 JUNI 2012 35 Roeien Korfbal Nieuwerkerk aan den IJssel - Jac queline van Bergen Henegouwen geeft vrijdag 22 juni van 13.00 tot 16.00 uur een presentatie over 'een verborgen parel tussen Oostenrijk, Duitsland, Italië en Kroatië: Slove nië'. De presentatie is bestemd voor leden van de PCOB, ANBO en KBO. Er staan Sloveense wijnen op de proeftafel in De Batavier en er wordt aandacht besteed aan een reis in september, die geschikt is voor alleenstaande zestigplussers. Voor meer informatie en aanmelden (gewenst): 0180-390847 of jae- kie@casema.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage hebben voor maandag 18 juni een twintig kilo meter lange fietstocht op het pro gramma staan. Om 19.00 uur vertrekt de groep vanaf het hervormd kerkelijk cen trum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Er wordt een koffiestop ingelast. Van tevoren aanmelden is niet no dig. Voor meer informatie: 0180-312402 Nieuwerkerk aan den IJssel - De tienjarige Amber van der Burg uit Nieuwerkerk aan den IJssel nam afgelopen weekend deel aan het Nederlands kampioenschap Syn chroonzwemmen. De leerlinge van groep zes van de Prins Willem Alexanderschool behaalde met haar partner Lorraine de vijfde plaats op het onderdeel duetten, waaraan twaalf duo's meededen. Amber zwemt bij zwemvereniging ACZ uit Capelle aan den IJssel en plaatste zich begin april met vijf clubgenoten toten met 12 jaar voor het Nederlands kampioenschap. Op het groepsnum mer, waaraan Amber vanwege haar jonge leeftijd overigens niet meedeed, behaalde de groep goud.^ Amber (rechts) en Lorraine tijdens het duet Nieuwerkerk aan den IJssel - Op een zonnige Bosbaan in Amsterdam behaal den de roeisters Rianne Sigmond en Maaike Head zondag 10 juni de eerste plaats tijdens de jaarlijkse Koninklijke Holland Beker in de categorie lichte dubbel twee. Al snel na de start namen zij een ruime voorsprong die zij tot de finish vasthielden. lijke Holland Beker De Koninklijke Holland Beker is de enige internationale roeiwedstrijd die in Nederland wordt gehou den. Voor de meeste Nederlandse Olympische ploegen is dit de laat ste wedstrijd in Nederland voor dat zij volgend weekend uitkomen voor de wereldbeker in München en in juli afreizen naar Londen. Zo ook voor het onlangs gekwa lificeerde duo Head en Sigmond. Omdat het deelnemersveld minder sterk is dan tijdens wereldbeker wedstrijden gebruikte het duo de Holland Beker als voorbereiding. Sigmond licht toe: "Deze wed strijd zat niet helemaal in ons trainingsschema, maar we wil den hier graag starten en dingen uitproberen. Volgende week staat München op het programma en over anderhalve maand de Olym pische Spelen. Over de race van vandaag zijn we zeer tevreden. Zelfs zonder optimale voorberei ding en voor deze gelegenheid een positiewissel, hebben we een goede race gevaren en dat heeft ons vandaag ook nog een baanre cord opgeleverd!" Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV NieuwerkerkA/igilote Dl is zaterdag 9 juni Nederlands Kampioen gewor den in de D-Hoofdklasse. Na een fantastisch toernooi in Bodegraven werd de finale in de slotseconde ge wonnen met 4-5. Een dolenthousiaste menigte be stormde hét veld en nam de spelers in de armen. Uit handen van Gerda van Buren van het KNKV ontvingen spelers en begeleiders de medailles. Vervolgens kreeg aanvoerster An- nick van der Kooij de beker, die on der luid gejuich getoond werd. Capelle aan den IJssel/Nieuwerkerk aan den IJssel - Martijn de Haan en Rick van der Sluis van volleybalver eniging VCN zijn zaterdag 9 juni eerste geworden tijdens het jeugd beach circuit in Breda. Na vier ge wonnen partijen wachtte de fina lewedstrijd en ook deze werd, met 2-0, gewonnen. Rianne Sigmond en Maaike Head (foto: Tineke Sigmond). Het team van Aram Brouwers en Jelmer Huijser had het voordeel dat dit het tweede NK was van dit seizoen. Van zenuwen was dit keer geen sprake. De poulewedstrijden verliepen grandioos: 7-1 tegen Oranje Wit, 9-1 tegen DVO en 6-1 tegen ASVD. De finale ging moeiza mer. Tegenstander Die Haghe was gelijkwaardig. Een 1-3 voorsprong werd weggegeven en vier minuten voor tijd keek Nieuwerkerk tegen een achterstand aan. Na de ge lijkmaker kreeg Nieuwerkerk in de laatste seconde een strafworp en in tweede instantie ging die erin, 4-5 en Nieuwerkerk D1 was Nederlands Kampioen. Bij het Nederlands Kampioenschap op het hoogste podium staan is een unieke gebeurtenis voor CKV Nieuwerkerk. Dit gebeurde slechts een keer eerder, in 1997. Het team wordt binnenkort gehuldigd op het gemeentehuis.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35