Hopen op een wonder Jerney van der Heijden wint NK wielrennen Lange Zijde in ban van Oranje Sportpark Kleine Vink mag worden aangelegd Trots op Nederland Zuidpias kritisch over aantrekken nieuwe politieke leider HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 JUNI 2012 3 23e Lions Rottemerenloop op 16 juni de Haij <2^van derWende advocaten Vervolg van voorpagina Zevenhuizen - Naast Leontien van MoorseI heeft Zuidpias er een nieuwe sportheldin bij. Jerney van der Heijden uit Zevenhuizen heeft op 9 juni het NK jeugdwielrennen in Elim in de leeftijdscategorie negen jaar gewonnen. Als de bal niet op de stip gaat na een duidelijke handsbal van de De nen wordt er flink gemopperd. Jordy van der Hoek uit Nieuwerkerk aan den IJssel, gewapend met oranje leeuwenmanen, verwoordt de frus tratie van de voetbalfans. "Een mol had nog kunnen zien dat die bal op de stip had gemoeten. Teleurstelling Na het laatste fluitsignaal over heerst alleen nog maar de te leurstelling. Emiel Berghout uit Nieuwerkerk begraaft zich in zijn Oranje sjaal, zijn rode ogen ver raden dat hij het niet droog heeft kunnen houden. "Het is toch niet te geloven, we krijgen wel duizend kansen en nog gaat hij er niet één keer in. Ik had er nog zo'n zin in voordat de wedstrijd begon. Nu moet we alles winnen. Het is een wonder als dat lukt." Terwijl de Oranjesupporters één voor één afdruipen ziet eigenaar Van Look het allemaal een stuk Vorig jaar blokkeerde de Raad het plan vanwege een aantal gebreken, waaronder een ondeugdelijk onder zoek naar het lawaai voor omlig gende woningen. Enkele bezwaar makers vinden dat de gebreken onvoldoende zijn hersteld. De Raad oordeelt echter dat ze hun kritiek niet aannemelijk hebben gemaakt. Aanvankelijk oordeelde de gemeente dat de activiteiten op het sportpark konden voldoen aan de geldende milieuregels. Dat accepteerde de Raad echter niet. De gemeente moet nu, na een vervolgonderzoek, erken nen dat extra maatregelen nodig zijn om de overlast aanvaardbaar te laten zijn. Dat betekent dat de sportverenigin gen die zich op de Kleine Vink gaan vestigen zoals de korfbal-, hockey- tennis- en jeu de boulesvereniging, aan harde eisen gebonden zijn over Zevenhuizen - Op initiatief van Bo Poot en Daan Schwalbe kreeg de Lange Zijde haar eigen 'Hol land House'. Voor de inrichting er van kon het duo een beroep doen op de bewoners van de straat die vervolgens op zaterdag 9 juni de tribune bevolkten om de wed strijd Nederland-Denemarken te zien. Buren konden gelijk weer eens bijpraten en gezien de hap jes die werden geserveerd werd tevens duidelijk dat er nog onge- Huilen om duizend gemiste kansen. positiever in. "De volgende twee wedstrijden gaan we gewoon win nen. Tegen Duitsland is eigenlijk al de finale, dan moet er gewonnen worden. Ik heb er in ieder geval zin in, want ook vandaag was de sfeer hier weer fantastisch." openingstijden en het maken van lawaai. Volgens de Raad kunnen die verenigingen daar echter aan vol doen. De kritiek dat de financiële haal baarheid van het project zeer twij felachtig is, is door de Raad afge wezen. Weliswaar is gerekend op geld dat vrijkomt uit woningbouw in Dorrestein en Britse Zoom. Maar ook als die bouwprojecten vanwege de slechte bouwmarkt minder geld opleveren, kan de aanleg van het sportpark toch doorgaan, aldus de Raad. De gemeente staat namelijk garant bij een eventueel tekort aan geld. De gemeente Zuidpias laat in een persbericht weten blij te zijn met de uitspraak van de Raad van State. "Hiermee komt immers de realisatie van sportpark Kleine Vink dichter bij". Door Erwin van 't Hof Voor Jerney zelf was de eerste plek geen verrassing. Hoewel ze net an derhalf jaar fanatiek met de sport bezig is, komt het maar zelden voor dat iemand tijdens een wedstrijd voor haar over de eindstreep gaat. "Eigenlijk win ik bijna elke wed strijd waar ik aan mee doe," zegt ze enthousiast. "Daarom ging ik er wel van uit dat ik een goede kans maakte om te winnen." De wed strijd bestond uit zes kilometer fietsen in ronden. Tijdens de laat ste ronde ontsnapte Jerney uit de groep en reed in één stuk door naar de overwinning. Haar neven Michel en Raymond Kreder zijn haar grote voorbeeld. Brinkman heeft na zijn vertrek bij de PW van Geert Wilders, de Onafhan kelijke Burger Partij (OBP) opgericht. Met een fusie tussen Trots op Neder land en OBP denkt Trots op Neder land een leider te hebben aangetrok ken met ruime politieke ervaring en veel contacten met de media waar door de kans op een goed resultaat bij de Tweede Kamerverkiezingen in september mogelijk toeneemt. Trots op Nederland, afdeling Zuidpias laat weten 'met enige reservering kennis te hebben genomen van de ontwikkelingen'. In een persbericht schrijft Ferry van Wijnen namens zijn fractie in Zuidpias-ook dat het besluit tot samengaan onder grote tijdsdruk tot stand is gekomen. "Tij dens de presentatie op de Algemene Ledenvergadering is ons nog onvol doende duidelijk geworden of Hero bereid is de 'Trotse uitgangspunten' Ook neven Dennis, Wesley en San- der Kreder voorzien Jerney van goede raad. "Toen ik Michel zo goed zag rijden, wilde ik het ook. Soms train ik zelfs met hem mee. Dat is echt heel leuk." Hoewel de sportcarrière van de Zevenhuizense nog maar net is begonnen, is ze al ontzettend fanatiek. "Ik weet dat ik er heel veel voor moet laten, maar dat kan me niet schelen. Dan ga ik later maar niet tot laat stappen. Ik wil gewoon het liefst de hele dag fietsen." Voor de wedstrijd was Jerney 'he lemaal niet zenuwachtig'. "Ik vond het alleen maar vervelend dat we zo lang in de auto moesten zitten naar de wedstrijd toe. Als ik een maal op de fiets zit, wil ik gewoon volledig te onderschrijven. Ook is onvoldoende duidelijk of hij zich re aliseert dat de kracht van Trots op Nederland bij de lokale afdelingen ligt." Van Wijnen zegt Brinkman wel de kans te willen geven zich te bewij zen als leider van de nieuwe poli tieke partij die gaat ontstaan. Na "Eigenlijk win ik bijna elke wedstrijd. zo snel mogelijk naar de finish." Dat betekent niet dat er geen tactiek bij komt kijken. "Ik heb van mijn neef geleerd datje eerst in iemands wiel moet blijven rijden om de wind te gen te houden en daarna los moet breken." Chantal Kreder, de moeder van Jerney, is trots op de prestatie van haar dochter. "Het gaat ontzet tend goed met haar. Mijn vriend en ik zetten er helemaal geen druk achter, maar ze lijkt soms niet te stoppen zo fanatiek is ze." Hoe het verder gaat met de carrière van de jonge sporter is nog maar afwach ten. "De overwinning is voor Jerney echt een mijlpaal." Het blijft wat de jonge fietser betreft niet al leen bij wielrennen. Kreder: "In de winter gaat ze met haar oom op de baan trainen. Ik denk dat de wie- lerwereld in de toekomst misschien nog veel van haar gaat horen." de verkiezingen in september wordt de campagne en het eindresultaat geëvalueerd en tot die tijd blijft de fractie in Zuidpias in ieder geval onder de naam Trots op Nederland opereren. Van Wijnen zelf verwacht ook op de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen terecht te komen, maar heeft nog geen idee van de plek. "De lijsten van beide partijen zullen eerst samengevoegd moeten worden. Over een paar we ken zal er meer duidelijk zijn." Voor 18 juni moet wel bekend zijn wat de officiële naam wordt van de nieuwe partij. kende keukenprinsen en -prinses sen woonachtig zijn aan de Lange Zijde. Start: 14 uur op het Dorpsplein (Zevenhuizen) Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Opbrengst komt ten goede aan goede doelen (o.a. Team Zeparo) Meer info: www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State is woensdag 6 juni akkoord gegaan met de realisatie van sportpark Kleine Vink in Nieuwer kerk. Volgens de Raad heeft de gemeente Zuidpias het eerder voor dit project opgestelde bestemmingsplan voldoende gerepareerd. Zuidpias - Nu mag Ferry van Wijnen zich nog de voorman noemen van Trots op Nederland in de gemeente Zuid plas. Mogelijk zal zijn partij, na de Tweede Kamerverkiezingen op 12 september, anders worden genoemd. Naamsver andering is namelijk een eis die is neergelegd door Hero Brinkman die het af gelopen weekend bij de Algemene Ledenvergadering van Trots op Nederland binnen is gehaald als dé nieuwe lijsstrekker.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3