Huishoudtoets afgeschaft Word ook Verkeersouder! Werken aan A dewe9 Wijziging openingstijden Publiekszaken Informatiebijeenkomst dinsdagavond 19 juni B E K E N D M A KING E N HARTVAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS] 13 JUNI 2012 5 Moordrecht Ingetrokken vergunning Aangevraagde omgevingsvergunningen Bekendmaking vaststel ling bestemmingsplan De Zevenster Bekendmaking Wet geluidhinder Op woensdag 27 juni 2012 zijn de balies Publiekszaken extra geopend vanaf 15.00 tot 19.00 uur. Wij werken dan alleen op afspraak en er kan dan niet contact betaald worden, u kunt wel pinnen. Een afspraak kunt u maken via www. Zuidplas/Publiekszaken/Afspraak maken via internet of u belt naar 0180-330300. De medewerker van ons telefonisch informatie centrum zal voor u een afspraak inplannen. Op donderdag 28 juni 2012 sluiten de balies Publiekszaken om 11.00 uur. Vanaf vrijdag 29 juni 2012 zijn weer de reguliere openingstijden van toepassing. Om mee te beginnen: een verkeersouder hoeft geen verkeersouder te zijn! Verwarrend? Klopt. Veilig Verkeer Nederland is momenteel bezig om verkeers- ouders in de gemeente Zuidpias te werven. Maar zij vinden de naam wat misleidend. Wat VVN betreft is een verkeersouder een louder] persoon, die op een of andere manier betrokken is bij het verkeer. Of er interesse voor heeft. U hoeft geen (klein)kinderen te hebben die de basisschool bezoeken. Ook als u geen kinderen heeft kunt u de taak van verkeersouder perfect vervullen! Als verkeersouder kunt u een belangrijke bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid rondom scholen. U maakt zich bijvoorbeeld sterk voor een veilige schoolomgeving. De inspanningen van een verkeersouder zijn zeer afwisselend: de ene verkeersouder spant zich in bij verkeerslessen op school; de andere verkeersouder zet zich in voor een veilige schoolomgeving en weer een andere ver keersouder organiseert allerlei acties die met verkeersveiligheid te maken hebben. Wilt u ook meewerken aan een veilige schooi en leefomgeving voor de kinderen in uw buurt? Geeft u zich dan op bij onze "coördina tor verkeersouders". Samen met deze coör dinator bepaalt u hoeveel tijd u wilt besteden aan deze vrijwilligersfunctie. Op dinsdag 19 juni organiseert de gemeente Zuidpias samen met VVN een informatiebij eenkomst voor aanstaande verkeersouders. U bent om 19.30 uur welkom in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den I Jssel. Tijdens deze bijeenkomst laat VVN u zien wat de mogelijke activiteiten van een verkeersoudere zijn. Er is ruim voldoende tijd om vragen te stellen. U kunt zich aanmelden voor deze bijeenkomst per email secretariaatvrom0zuidplas.nl of telefonisch 0180-637 711. VVN nodigt nadrukkelijk ook leerkachten en schoolmedewerkers uit, zodat ook zij kunnen constateren hoe belangrijk een verkeersouder op hun school kan zijn. Heeft u geen tijd om deze bijeenkomst bij te wonen, maar heeft u wel interesse om ver keersouder te worden? Neem dan contact op met Harriët Gargoskij, e-mail: harriet0vvn-zuidplas.nl of kijk op http://vvn-zuidplas.nl/verkeersouder/ Op 1 januari 2012 zijn de nieuwe regels voor de Wet werk en bijstand IWWB) ingegaan. Toen is onder meer bepaald dat meerder jarige kinderen en ouders die in dezelfde woning wonen nog maar één gezamenlijke gezinsuitkering kunnen krijgen. Dit heet de huishoudinkomenstoets, kortweg huishoud toets. Deze huishoudtoets komt nu te verval len per 1 januari 2012. Waarom schrappen huishoudtoets? Toen het kabinet Rutte viel, heeft een aantal politieke partijen het zogenaamde Lente-akkoord (dit is een begrotingsakkoord) afgesloten. Eén van de maatregelen in dit akkoord is het schrappen van de huishoud toets. Op 29 mei 2012 is hier duidelijkheid over gekomen. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft inmiddels een wetsvoorstel bij de Tweede Kamer inge diend om de huishoudtoets per 1 januari 2012 met terugwerkende kracht af te schaffen. Overgangsrecht Wie op 31 december 2011 een bijstandsuit kering ontving en in dezelfde woning woont met meerderjarigle] kindleren) of (één van de) ouders zou per 1 juli 2012 een gezamenlijke uitkering gaan ontvangen. Misschien heeft u al een gesprek gehad met een medewerker van de afdeling Werk en Inkomen. Ook kan het zijn dat u een brief heeft gekregen over uw persoonlijke situatie per 1 juli 2012. Nu de huishoudinkomenstoets wordt afge schaft, wijzigt uw uitkering per 1 juli 2012 niet. Met terugwerkende kracht gaat u de uitkering ontvangen, zoals deze voor 1 januari 2012 voor u werd berekend. Nieuwe klant Heeft u op of na 1 januari 2012 een uitke ring gekregen waarbij de huishoudtoets van toepassing is, dan hoeft u niets te doen. De gemeente beoordeelt uw dossier en zal uw uitkering aanpassen aan de nieuwe situatie. Dat gebeurt vanaf de datum dat u een uitke ring heeft gekregen. U krijgt daarover moge lijk nog een persoonlijke brief. Indien nodig, neemt de gemeente met u op. 65+ met meerderjarig|e\ kindleren) Bent u 65 jaar en ouder en heeft u tenminste 1 meerderjarig kind en is aan u tussen 1 januari 2012 en 26 april 2012 een bijstandsuitke ring met huishoudtoets toegekend? U komt nu weer onder de uitvoering van de Sociale Verzekeringsbank ISVB) te vallen. Meer informatie nodig? Informatiespreekuur: dagelijks van 10.00- 12.00 uur bij de balie van de afdeling Werk en Inkomen in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel Telefonisch is de afdeling voor alle vragen dagelijks bereikbaar van 9.00-10.00 uur, tel. (0180) 330 300. Deze informatie kunt u ook vinden op www. zuidplas.nl/huishoudtoets of kijk op www. rijksoverheid.nl/ministeries/szw Op maandag 11 juni 2012 starten de werk zaamheden aan de Watersniphof en de Wulpendreef in Moordrecht. Door aanne mersbedrijf Hazebroek en Tamerus wordt er opnieuw bestraat en gaat naar verwach ting ongeveer 6 weken duren. In verband met de bereikbaarheid wordt het werk in fases uitgevoerd. Gedurende deze werkzaamheden kunnen omwonenden geen gebruik maken van de parkeerplaatsen aan de Watersniphof en de Wulpendreef. Kroonkruid 109 (2916 TK) Vervangen stenen muur voor een houten schutting (ontvangen 31-05-2012) s-Gravenweg 87 (2911 CE) Bouwen serre (verzonden 01-06-2012) Hoogeveenenweg 5 (2913 LV) Vergroten kantoor (verzonden 05-06-2012) Kortenoord 17b (2911 BD) Bouwen bedrijfsgebouw (verzonden 01-06- 2012) Poolsezoom 5 (2912 GJ) Vergroten van dakopbouw (verzonden 01-06- 2012) ZEVENHUIZEN Knibbelweg 66 (2761 JE) Wijziging op reeds eerder verleende vergun ning (ontvangen 06-06-2012) Noordeinde 59a (2761 BR) Plaatsen reclamepaneel (ontvangen 05-06- 2012) Noordeinde 59a (2761 BR) Oprichten autowasplaats (ontvangen 05-06- 2012) Terinzagelegging Met ingang van donderdag 14- juni 2012 ligt het raadsbesluit tot vaststelling en het vastge stelde bestemmingsplan met bijbehorende stukken, gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Het raadsbesluit tot vaststelling en het vast gestelde bestemmingsplan met bijbehorende stukken zijn in deze periode digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl (vul bij ID in: NL.IMRO.1892.BpDeZevenster-Va01). Het plan is ook te downloaden vanaf de .FTP server van de gemeente Zuidpias (http://zuidplas.gemeen tedocumenten. nl). Op www.zuidplas.nl is het plan tevens te raadplegen (www.zuidplas.nl onder het kopje "Plannen en projecten"). Beroep Tijdens de ter inzage termijn kunnen belang hebbenden (die tijdig tegen het ontwerp- bestemmingsplan zienswijzen hebben ingediend), beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Indien u geen zienswijzen hebt kunnen indienen maar wel kunt aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunt u ook beroep instellen. Als u beroep instelt, kunt u ver zoeken om een voorlopige voorziening. Dit verzoek richt u aan de voorzieningenrechter van voornoemde afdeling. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Het besluit tot vaststelling van het bestemmings plan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt tenzij toepassing wordt gegeven aan het zesde lid van artikel 3.8 Wro of wanneer een voorlo pige voorziening wordt verzocht. BESLUIT VASTSTELLEN HOGERE WAARDEN GELUID Burgemeester en wethouders hebben het volgende besluit genomen: Het vaststellen van hogere geluidswaarden voor het realiseren van een zorg-welzijns- complex op de locatie Leliestraat hoek Noordelijke Dwarsweg te Zevenhuizen. Dit besluit en de daarbij behorende stukken kunt u van 14 juni tot en met 26 juli 2012 inzien bij de gemeente Zuidpias. Binnen deze termijn kunt u beroep tegen een besluit instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een besluit blijft van kracht wanneer u beroep instelt, tenzij u een voorlopige voorziening aanvraagt bij de Voorzitter van de Afdeling BMMUaBfclH lilfci Mill W ■lUHWIJJiiWI'yW'i l ItWflffaWffiMMgMBBWWHBMHBaWWMMBWMBWBMBBWMWMWWaBBB—

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5