Sanitiem Arbeco 1 0 (D Toekomst zwembad De Koornmolen onduidelijk Kinderraad kiest nieuwe kinderburgemeester taf Toch fusie bibliotheken Driekwart Zuid-Hollanders voor outletcenter Bleizo no nonsense Dé perfecte badkamer tegen een scherpe prijs, vakkundig geïnstalleerd 1.69U IR €8.995,-* €2.495,-' HART VAN HOLLAND I ZUID PLAS I 13 JUNI 2012 Well pool Cleopatra Muziek Theater/Muziek Beeldende kunst info@scnz.nl Complete bad kamerrenovatie Complete toiletrenovatie Zuidpias - Het is nog steeds niet duidelijk of in zwembad de Koornmolen in Zevenhuizen volgend jaar nog zwemles kan worden gegeven. De politieke partijen reageerden tijdens de vergadering van de commissie Maatschap pelijke Ontwikkeling op 11 juni verdeeld over het al dan niet subsidiëren van het particuliere zwembad. Door Erwin van 't Hof De Koornmoleir verkeert in zwaar financieel weer. De eigenaar vraagt daarom aan de gemeente een subsi die van 75.000 duizend euro om het zwembad in de huidige vorm draai ende te kunnen houden. Marijke Edel (CDA) vindt het 'ongehoord' dat een particuliere instelling subsidie krijgt van de gemeente. "Natuurlijk wil len wij ook dat de kinderen in deze gemeente zo goed mogelijk zwem onderwijs krijgen, maar het gaat hier om erg veel geld. Onze fractie denkt dat het ook zonder De Koorn molen mogelijk is om de kinderen van zwemles te voorzien." Uit een onderzoek van de gemeente blijkt dat de overige twee zwembaden in Zuidpias, het Polderbad in Nieuwer- kerk en De Zuidpias in Moordrecht, op papier genoeg capaciteit hebben om alle kinderen in de gemeente op te vangen. Burgers Ferry van Wijnen (TON) is het niet eens met deze constatering. "Op papier zijn er misschien genoeg plekken, maar de dorpen in de ge meenten liggen ver uit elkaar, leder een weet dat de verbindingswegen vanuit Zevenhuizen elke dag vast staan. We moeten meer vanuit de ogen van de burgers kijken, en niet zomaar een beslissing nemen omdat die financieel goed uitpakt." Jacco Vroegop (WD) wil eerst meer infor matie hebben over de situatie voor dat zijn fractie een beslissing kan nemen. "Deze zaak ligt erg gevoelig. De informatie die voorhanden ligt is voor onze fractie niet voldoende om tot een beslissing te komen." Ook de CU/SGP gaf aan dat zij nog geen keuze kon maken aan de hand van de voorgelegde informatie. Het college kreeg vanuit meerdere hoe ken het verwijt dat bij het eerderge noemde onderzoek De Koornmolen niet mee is genomen in de cijfers. Daar had wethouder Jan Verbeek een verklaring voor. "We hebben gekeken naar de capaciteiten van de gemeentelijke zwembaden, daar hoort De Koornmolen niet bij." Wachttijden Als er wordt besloten om de subsidie niet aan het zwembad toe te kennen betekent dit dat ongeveer tweehon derd kinderen moeten stoppen met lessen voordat ze hun diploma heb ben behaald. Een bezorgde moeder sprak in tijdens de vergadering. "Als de subsidieaanvraag niet wordt ge honoreerd gaat mijn kind het niet halen bij De Koornmolen. De wacht tijd bij het Polderpad is bijna een jaar. Tegen die tijd is ze alles wat ze in Zevenhuizen heeft geleerd alweer vergeten en kan ze weer van voor af aan beginnen. Een grote verspilling van tijd, geld en energie," aldus de Zevenhuizense. Het college raadt de gemeenteraad aan om het verzoek tot subsidie niet in te willigen. Verbeek gaf aan dat er voor de kinderen die plotse ling moeten stoppen met zwem men een 'passende oplossing' moet worden gezocht. "Hoe we dit gaan oplossen weet ik nu nog niet, maar ik kan u verzekeren dat daar zeker over wordt nagedacht. Met dit soort zaken is het belangrijk om naar de langere termijn te kijken," vertelt wethouder Jan Verbeek. "Als de Koornmolen niet meer beschikbaar is, is er nog genoeg zwemwater beschikbaar voor kinderen die hun diploma willen halen. Dat kinderen volgend jaar hun zwemles mis schien moeten afbreken is geen structureel, maar een incidenteel probleem." De wachttijd van een jaar is in de ogen van de wethouder niet zorgwekkend. "Dat is een nor male wachttijd voor zwembaden. Als ouders zich op tijd inschrijven, is er niets aan de hand. Ik denk dat we er verstandig aan doen om dit los te zien van de kinderen die nu misschien plotseling moeten stop pen bij zwembad De Koornmolen." Op maandag 18 juni zet de commis sie het debat over de subsidieaan vraag van De Koornmolen voort. Dan zal duidelijk worden of er tijdens de aankomende gemeenteraad een be sluit wordt genomen. Heldere lijnen en vormen ronder concessies te doen aan het comfort. Met een WellPool haalt u een bad in huis die met vrijwel elke stijl te combineren is. In vier maten en een drietal vormen (Soft, Oval en Square). Al deze baden zijn los ver krijgbaar maar kunnen ook allemaal uitgevoerd worden als systeembad. Tevens kunnen ze voorzien worden van een badrandcombinatie. Bad incl. badrandcombi Zuidpias- "Als ik kinderburgemeester van degemeenteZuidplas word, dan..." In de raadzaal van het gemeentehuis doen nieuwe kandidaten uit groep 7 woensdagmiddag 13 juni een gooi naar het kinderburgemeesterschap. In maximaal twee minuten presenteren zij wat zij als kinderburgemeester voor elkaar zouden willen krijgen. De huidige kinderburgemeester Charlotte Knop en de leden van de kindergemeenteraad vertrekken volgend jaar naar het voortgezet onderwijs, leder voor zich hebben zij op hun eigen basisschool naar mo gelijke opvolgers gezocht. De kandi daten presenteren zich 13 juni met een powerpoint presentatie in de vergadering van de kinderraad. Op basis van die presentaties bepaalt de kinderraad wie Charlotte Knop volgend schooljaar opvolgt. De ove rige kandidaten vormen samen de nieuwe kindergemeenteraad. De kinderburgemeester heeft een representatieve rol naast de 'echte' burgemeester tijdens belangrijke evenementen in de gemeente. Te denken valt aan de intocht van Sin terklaas, Koninginnedag en herden king/viering 4 en 5 mek De vergadering begint om 14.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Vrijdag 15 juni - 20:30 uur Finale Grote Prijs Groene Hart So What Gouda Entree 4 euro. Info: www.groteprijsgroenehart.nl Zaterdag 16 juni - 20.00 uur Concert Christiaan Ingelse (orgel) en Vocaal Ensemble Cantare' Nederlands hervormde dorpskerk Moerkapelle Vrijdag 15 juni - 19.30 uur. Zaterdag 16 juni - 15.00 en 19.30 uur Musical Smogsmullers Reuzedaad Entree 9 euro Info: www.dezevenmuzen.nl. reserveren: v_gestel@hotmail. com of 0180- 632829 16-24 juni - 10.00-17.00 uur Werk van Aad de Wit uit Moer kapelle In kunstschouw Westergouwen Zeeland Info: www.aaddewitkunst.nl Tot en met 24 juni Expo Lenie van den Bulk Galerie Gee'71 in Geervliet Info :www.lenieva ndenbulk.nl Zuidpias - Het lijkt er op dat de geschillen tussen bibliotheek de Groene Venen en bibliotheek Nieuwerkerk zijn opgelost. Wethouder Jan Verbeek gaf tijdens de vergadering van de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling op maandag 11 juni aan dat de bibliotheken samen een werkplan hebben ingeleverd en volgend jaar als één organisatie door willen gaan. De samenwerking tussen beide bi bliotheken verliep de afgelopen tijd niet soepel. Eerdere pogingen om tot een fusie te komen mislukten door meningsverschillen over de manier waarop het bibliotheekwerk in de gemeente moet worden ingericht. Verbeek was dan ook verheugd dat de bibliotheken nu een stap in de goede richting hebben gedaan. "Ik ben blij dat de twee organisaties gewoon weer met elkaar om de ta fel zijn gaan zitten. Het is in het be lang van hen allebei dat er een fusie wordt gerealiseerd." Het vastgestelde harmonisatie beleid na het ontstaan van de ge meente Zuidpias zegt dat er maar één basisvoorziening mag zijn op het gebied van bibliotheekwerk. Als de organisaties er niet voor zouden kiezen om samen te werken, moet de gemeente zelf een keus maken tussen de bibliotheken. Regio - Driekwart van de inwoners van Zuid-Holland is positief over de komst van een Factory Outlet Center (FOC) Bleizo bij Zoetermeer. Dit blijkt uit een consumentenonderzoek van het onafhankelijke bureau Intomart Gfk. Vooral vrouwen en 26- tot 45-ja- rigen zijn positief. Hoge kortingen en een grote verzameling merkwin kels spreken de consumenten aan. Tweederde van de inwoners van Zuid-Holland geeft aan het Factory Outlet Center te gaan bezoeken. Naast bereikbaarheid met de auto vinden consumenten het openbaar vervoer belangrijk. De gemeente Waddinxveen sprak onlangs bij het Regionaal Econo misch'Overleg (REO) haar zorg uit over de mogelijke komst van de outlet langs de A12 bij Bleiswijk en Zoetermeer. Ook de gemeente Zuid- plas vreest voor inkomstenderving voor de middenstand en negatieve gevolgen voor de vitaliteit van de dorpskernen. De provincie Zuid-Holland neemt in het najaar een besluit over de pla nologische inpassing van een Facto ry Outlet Center in Zoetermeer. Het center zou volgens betrokken par tijen bijdragen aan de haalbaarheid van het nieuwe vervoersknooppunt Bleizo, waar trein, Randstadrail, bus en fiets straks bij elkaar moeten komen. "De komst van een Factory Outlet Center vlakbij een station zou een in Europa unieke situatie zijn", aldus NS-regiodirecteur Eloy van Raamsdonk. - Douchecabine - Thermostatische douchemengkraan - Glijstangset - Douche put - Meubel met spiegel en verlichting - Wastafelmengkraan - Wandcloset met closetzitting - Inbouwreservoir met drukplaat - Handdoekradiator - Ligbad met badmengkraan - Afdoucheset - Badafvoer - Wand en vloertegels inclusief montage! - Wandcloset met closetzitting - Inbouwreservoir met drukplaat - Fontein met kraan - Wand en vloertegels - inclusief montage inclusief montage: Vraag naar de voorwaarden Iff dtKtvMIWi Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)3141 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7