Opbrengst Anjeractie Dierencentrale Van der Torn voorzitter Reigerhof TCN ontmoet ELTV in play-offs Alferink timmert aan TangSooDo weg Podium voor Mitchel van der Vliet HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 13 JUNI 2012 9 EEN TENNISCLUB VRN 9 Tennis heten u welkom TC NIEUWERKEI Natuurwandeling Bleiswijkse Zoom Seminar over Oude Testament Collecteweek Maag Lever Darm Stichting Judo fdspoi Zevenhuizen - De jaarlijkse An jeractie, de collecte waarvan de opbrengst bestemd is voor het Prins Bernhard Cultuurfonds, heeft 1.568,14 euro opgebracht. Een der de deel van de opbrengt is bestemd voor plaatselijke verenigingen. De organisatie dankt gevers en collec tanten, afkomstig van gospelkoor El Jakim en muziekvereniging de Klei ne Trompetter, voor hun bijdrage. Vermist Poes, schildpad, witte voeten, Sluis- laan Moordrecht. Poes, cypers, witte bef, sokken en wit op neus, Eloofdweg Zuid Nieu- werkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, cypers, zonder wit, lichte kin, Schielands Hoge Zeedijk Moor drecht. Kat, zwart, witte bef en vlek op buik, Park Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, cypers, donker van kleur, kit ten, J A Beyerinkstraat Nieuwer kerk aan den IJssel. Poes, cypers, met rood op voorpoot, witte buik, bef en tenen, N 219 Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Oud wethouder Henk van der Torn is de nieuwe voorzitter van winkeliersver eniging Reigerhof. Hij volgt Chris Ne- belstein op. Van der Torn was tot november 2011 wethouder van de gemeente Zuid- plas. "In mijn portefeuille had ik ook Economische zaken; een interessant vakgebied, waarop ik me in deze nieuwe hoedanigheid nog eens mag uitleven." Over de Reigerhof zegt van Torn: "Het is een goedlopend winkelcentrum, zonder leegstand. Het is wel zaak om dat zo te houden. De huidige onder nemers doen het prima; mijn taak is de acties goed te coördineren en contacten te onderhouden met ge meente en andere partijen. Grote be leidsveranderingen zijn niet nodig." w CEN Technisch In&tallatieburead l Van Wijngaarden bij De heren van TCN starten in de play-offs tegen ELTV Eindhoven. (foto: Paul Verschoor) Eindhoven/Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN start op zaterdag 16 juni de play-offs op het park van ELTV te Eindhoven tegen de thuisploeg. Bij winst volgt zondag 17 juni de wedstrijd om het Nederlands kampioenschap tegen de winnaar van de partij tussen TOS Bergeijk en het Melkhuisje. Zoals reglementair is vastgesteld heeft onlangs op het bondsbureau van de KNLTB de loting plaats gevonden voor de play-offs in de Eredivisie Heren. Bij die loting plaatsten de nummers 1 en 2 van de poule, respectievelijk TOS Berge ijk en TC Nieuwerkerk, zich recht streeks. De nummers 3 en 4 in de eindstand werden in het schema ingeloot. Nadat ELTV afgelopen zondag de inhaalwedstrijd tegen Simpelveld won, plaatste dit team zich als vierde en neemt nu deel aan de play-offs die op het eigen park georganiseerd wordt. Bleiswijk - Onder leiding van gidsen van natuur- en vogelwacht Rotta wordt zaterdag 16 juni een natuur wandeling gehouden in de Bleis wijkse Zoom. Het bos heeft een heel andere aanblik dan een jaar geleden, dit is veroorzaakt door onderhouds werkzaamheden. Afhankelijk van de beschikbare tijd en de weersomstan digheden zullen de wandelaars ook even kijken naar de ontwikkelingen in het gebied ten noorden van de Lange Vaart, dat bijna gereed is voor de recreatie. De start is op de par keerplaats bij restaurant 't Zeeltje aan de Kooilaan om 8.00 uur. De wandeling duurt anderhalf tot twee uur. Informatie: 06-41043562 Zevenhuizen - Met als titel 'Het Oude Testament in vogelvlucht' or ganiseert de ABC Gemeente Zuid- plas in samenwerking met Stich ting Impact voor zaterdag 23 juni een seminar waarin op een speelse en creatieve manier een overzicht wordt gegeven van de historische hoofdlijn van het Oude Testament. Doel van het seminar, dat geleid wordt door Hans Wulffraat, is de deelnemers te laten zien hoe de ver schillende boeken in de tijd passen en met elkaar samenhangen. Deel nemers zijn welkom om 9.00 uur op het adres Knibbelweg 22. De kosten bedragen 10,- euro. Aanmelden kan via abcgemeenteZuidplas@cama.nl of 06-20977967. Voor meer informatie: www.st-impact.nl www.abcgemeenteZuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mit- chel van der Vliet verscheen zater dag 9 juni op de tatami van het Hei- detoernooi in Ede. In de voorronde stond hij ingedeeld in een poule met vijf andere judoka's. Zijn eerste twee partijen verliepen voorspoe dig en werden met winst afgeslo ten. In de derde partij liep hij averij Regio - Dit jaar vraagt de Maag Lever Darm Stichting (MLDS) in de aanloop naar de collecte aandacht voor darmkanker. Jaarlijks wordt bij ruim 12.000 mensen de diagnose darmkanker gesteld en overlijden 5.000 mensen als gevolg van deze ziekte. Het aantal nieuwe gevallen van darmkanker neemt toe. De MLDS gaat de strijd aan tegen deze ziekte. op door weg te glijden op de mat. Zijn tegenstander maakte hiervan dankbaar gebruik een scoorde een ippon. De volgende partijen werden gewonnen met onder andere mooi uitgevoerde lage schouder worpen. Als tweede uit zijn poule ging hij naar de kruisfinale waar hij beslag wist te leggen op de derde plaats. Darmkanker is één van de best be handelbare vormen van kanker, mits de diagnose in een vroeg stadium gesteld wordt. Van 18 tot en met 23 juni gaan bijna 20.000 vrijwilligers de straat op om te collecteren. Het geld dat met de collecte opgehaald wordt, stelt de MLDS in staat we tenschappelijk onderzoek te finan cieren en voorlichting te geven. In juni worden de (groot)vaders extra verwend, want op 16 juni is het Vader dag. En ook de meesters en juffen van de basisscholen worden verwend, want aan het eind van het schooljaar geven leerlingen vaak een attentie aan hun leerkracht, als dank voor alles wat ze het afgelopen jaar geleerd hebben. Op Vaderdag worden niet alleen de vaders verwend, leder die zich een goede vader betoont, komt daarvoor in aanmerking, dus ook een groot vader, een stiefvader, een pleegva der of zelfs een grote broer, die de vaderrol op zich neemt in een va derloos gezin. De eerste Vaderdag werd gehouden op 19 juni 1910 op initiatief van Sa- nora Smart Dodd in de VS. Zij wilde haar vader William eren, een boer, die na de dood van zijn vrouw, bij de geboorte van hun 6de kind, zelf zijn kinderen grootbracht. William was in juni jarig en dus koos Sanora die maand uit voor de eerste Vaderdag. Aanvankelijk had dit weinig navol ging. Pas in 1966 werd Vaderdag in de VS een officiële dag. De meesters en juffendag is van la- Zevenhuizen - Harm Alferink heeft zaterdag zijn A-instructeurslicentie behaald. Met dit diploma mag hij assisteren tijdens de TangSooDo lessen van TimmersSportEtFitness en jeugdlessen verzorgen tot en met de groene band. Alferink haalde vorig jaar zijn zwar te band en werd Europees kampioen in zijn klasse. Harm Alferink, vierde van links. ter datum, maar ook nu overal inge burgerd. Wereldwinkel Z-M speelt met het assortiment op beide ge woonten in. Voor vaders zijn diverse originele cadeautjes in het assortiment te vinden, zoals toilettasjes uit Delhi, gemaakt van autogordels. De werk plaats Conserve gebruikt ook plas tic zakken en oude spijkerbroeken als grondstof voor haar producten. Van de opbrengst kon een schooltje opgericht worden voor de kinderen van Delhi. Ook zijn er leuke spel letjes: houten sudoku's en knik kerspelletjes. Een ander idee is een boekje over vaders, een kookboekje of stevige kofferlabels. Een lekkere wijn met een knabbeltje erbij is ook altijd welkom bij vaders. Voor de leerkrachten liggen leuke kleine geschenkpakketjes klaar, maar de leerlingen kunnen natuur lijk ook zelf iets uitzoeken voor hun juf of meester. Wereldwinkel Z-M aan de Dorps straat 202D is van woensdag tot en met zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9