f Partijen snijden in eigen 'salaris' ^vwoovm DEN HAA6 Filibusteren Samenwerkingsovereenkomst Vijfakkers Noord getekend CDA wijst op fietsprobleem bij scholen 10 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JUNI 2012 /rfOO ^>00 V Zuidpias - Alle fracties nemen volgend jaar genoegen met de helft minder fractieondersteuning dan dat ze nu krijgen. De politieke partijen staken ge zamenlijk de hand in eigen boezem tijdens de commissievergadering Bestuur, Beheer en Financiën op 13 juni. Door Erwin van 't Hof Meerdere scholen in de gemeente kampen met deze fietsproblematiek. Er zijn te veel fietsen en te weinig plekken om deze te stallen. Zijlstra: "Ik heb gehoord dat de situatie op een aantal scholen zo erg is dat het kinderen die op minder dan een ki lometer van de school wonen wordt verboden om te gaan fietsen. Een school heeft daar in mijn ogen niets over te zeggen." Commissielid Mo- gens Domela (PvdA), werkzaam in het onderwijs, kent de situatie van dichtbij: "Het moeilijke aan deze discussie is dat de terreinen van de scholen meestal al helemaal vol staan met fietsenrekken, er kan simpelweg niet meer bij", aldus Do mela. Weinig zeggenschap Wethouder Jan Verbeek gaf aan dat hij de fietsproblematiek zeer serieus neemt en deze in een regulier over leg opnieuw zal bespreken met de schooldirecteuren. Hij benadrukte wel dat de gemeente weinig zeg genschap heeft in deze zaak. "Wij kunnen niet zeggen dat de school iets niet mag verbieden en we kunnen de onderwijsinstellingen ook niet dwingen om nu direct dit probleem aan te pakken. De enige mogelijkheid die wij hebben gehad, was tijdens de bouw van de panden waar wij de normen aangaven waar de scholen aan moesten voldoen. Het mag duidelijk zijn dat deze nor men niet meer voldoende zijn om het aantal fietsen aan te kunnen." Door Erwin van 't Hof Elk jaar wordt over alle fracties een bedrag van ruim 14 duizend euro verdeeld voor onkosten die worden gemaakt tijdens het bedrijven van politieke werkzaamheden. 'Veel te veel' vinden alle fracties. Zij nemen genoegen met een halvering van het bedrag. "We leven op dit mo ment in een economische crisis en ik denk dat het niet meer dan netjes is dat we deze beslissing nemen", aldus André Muller (SP). "De onkos ten kan ik gewoon van mijn eigen geld betalen, dat vind ik geen pro bleem." Het commissielid had ook kritiek op het declareren van lun ches en maaltijden. "Dat is natuur lijk volstrekt onnodig. Ik stel voor dat iedereen gewoon zijn eigen bo terhammen smeert en meebrengt." Mogens Domela (Pvda) is van me ning dat de fractieondersteuning helemaal afgeschaft mag worden. "De vergoeding die de raadsleden individueel krijgen is in mijn ogen al voldoende om alle kosten die onze fractie maakt te dekken. Het is on nodig om ook maar een cent extra te krijgen uit de gemeentekas." Hier was Claudia Wolff (D66) het niet mee eens. "Alle vergaderingen van onze fractie zijn openbaar. Dat is de transparantie waar we voor staan. Om dat voor elkaar te krijgen moet er soms een zaaltje worden afge huurd, en dat kost nu eenmaal geld." Als wordt ingestemd met het voor liggende raadsvoorstel, worden alle uitgaven die fracties maken gepu bliceerd op de gemeentewebsite. Paul van Drenth (GBZ) kon zich ze ker in deze vorm van transparantie vinden. "Op deze manier kunnen burgers gelijk zien waar het geld aan wordt besteed en ons op de vin gers tikken als we fouten maken." Ook burgemeester Gert-Jan Kats was zeer te spreken over de maat regel. "Het is een mooi gegeven dat de burgers van de gemeente zelf kunnen controleren wat hun verte genwoordigers op financieel gebied doen. Op deze manier laten we zien dat de inwoners van Zuidpias seri eus worden genomen en altijd aan de bel mogen trekken als ze denken dat er iets gebeurt wat niet de be doeling is." Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Om heel eerlijk te zijn had ik nog nooit van filibusteren gehoord. Een enorme omissie in mijn ken nis, zo bleek deze week. We had den namelijk voor het eerst in het Nederlandse parlement een filibusterdebat. De term staat voor het ellenlang rekken van een debat om een wetsvoorstel te vertragen of te blokkeren. En dat was de poging die deze week werd gedaan door de SP en de PW bij het behandelen van de zorgwet die naar de Kamer is gestuurd vanuit het vijfpartij- enakkoord. Volgens Wikipedia wordt er bij filibusteren uren lang gekletst en om te vertragen wordt er zelfs uit telefoonboeken voorgelezen. Dit gebeurt al sinds 1851, dus ik had het natuurlijk moeten weten... Het record staat op naam van een Amerikaan die in 1957 bij de behandeling van een burgerrechtenwet meer dan 24 uur aan het woord bleef. Maar ook in België waren ze ons voor, want daar hadden ze het al in 2003 ontdekt. De term filibuster is overigens verbasterd van het Nederlandse vrijbuiter en werd gegeven aan vooral Amerikanen die in de 19e eeuw nieuwe sta ten stichtten, die later weer ver overd werden. In deze historische context heerste er dus een wat opgewonden sfeer in de Tweede Kamer toen de twee partijen (die inderdaad meer op elkaar lijken dan ze zelf graag willen weten) aangaven urenlange spreektijd te willen. Het onderwerp is serieus genoeg voor een lang debat, im mers het ging onder meer over het eigen risico in de zorg. Omdat er nog heel veel wetgeving door de Kamer behan deld moet worden, was zelfs af gesproken dat de maandag ervoor uitgetrokken werd. De bedoeling was te debatteren van tien uur 's ochtends tot twaalf uur 's nachts. Zo ver kwam het echter niet. Of ze het nu niet aandurfden om een debat te gijzelen of in de weten schap dat een uur vergaderen in de Tweede Kamer een ton aan euro's kost, we waren om acht uur 's avonds al klaar. En geluk kig waren er ook partijen die een serieuze inbreng hadden over hun visie op de zorg. Want volksver tegenwoordiger zijn is meer dan voorlezen... Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy Bij de Zevenhuizense basisschool De Eendragt varieert het aantal fietsen van dag tot dag. Zuidpias - Het CDA maakt zich zorgen over de fietsopslagcapaciteit van scholen in de gemeente. Dat gaf fractievoorzitter \AJybe Zijlstra aan tijdens de vergadering van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer op 13 juni. "Sommige kinderen mogen niet eens meer met hun fiets naar school, dat is ongehoord. Moordrecht - De nieuwbouwwijk Vijfakkers Noord aan de noord-westzijde van Moordrecht is een stap dichterbij gekomen met de ondertekening op 14 juni van een samenwerkingsovereenkomst tussen gemeente, Bouwfonds Ontwikkeling en AM. Met deze overeenkomst spreken partijen af dat Bouwfonds Ontwik keling de woonwijk ontwikkelt. Te gelijk verkoopt Bouwfonds Ontwik keling grond aan de gemeente om een brede school te kunnen bou wen. Vijfakkers Noord is de laatste uit breidingslocatie in Moordrecht. De komende jaren worden er ruim 300 nieuwe woningen gebouwd. De bouw start naar verwachting in 2014 met zo'n vijftig woningen per jaar, afhankelijk van de vraag in de markt. De bouw van de brede school voor de protestant-christelijke Mees ter Lallemanschool, de rooms- katholieke school St. Jozef en openbare basisschool De Achtbaan begint waarschijnlijk in 2013. In deze brede school is ook ruimte gereserveerd voor de biblio theek en een dorpshuisfunctie. Bestemmingsplan In september krijgen inwoners de mogelijkheid om het steden bouwkundig plan en beeld kwaliteitskader te bekij ken. Beide documenten vormen de basis voor het bestem mingsplan. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel mm 'dtwlftOI Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 10