i OP PAD MET IVI JKAGEKT Kats in gesprek met kerken in Zuidpias Q Weesfietsen voor Bosnië Beperkte uitbreiding voor tuinders Herenweg I ---r ■-.%»»: I De zomervakantie staat voor de deur... HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JUNI 2012 13 De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Deze week Ron Jonker, wijkagent in Nieuwerkerk aan den IJssel, over de zomervakantie die voor de deur staat. Op het moment dat ik deze column schrijf, ben ik vrij. Zit thuis achter de computer met een bak koffie aan de keukentafel en kijk naar buiten. Herfstachtige taferelen; regen, wolken en een temperatuur van 10 graden. Het is toch zomer en gisteren scheen de zon nog. Toch heb ik een grote glimlach op m'n gezicht en verkeer ik in vrolijke toestand, want jawel.'het is bijna zomervakantie!'. De laatste weken voor de vakantie zijn altijd druk. De afsluitende overleggen, verslagen en rapporten uitwerken en inleveren. Wijkzaken afronden en overdragen. Tussendoor nog even wat twitterberichtjes versturen ('k heb overigens zojuist mijn 200e twittervolger mogen verwelkomen De laatste telefoontjes en (huis) bezoeken plegen. Het team helpen met (EK) toezicht- en noodhulpdiensten en m'n huiswerkopdrachten van de wijkagentencursus uitwerken en insturen. Goed, bevredigend maar wel druk en veel.... Nog enkele weken en dan gaan ook de scholen sluiten en hebben alle kinderen vakantie. Veel caravans staan al voor de deur en dakkoffers zijn al op de auto's gemonteerd. Klaar voor vertrek. Ik heb gemerkt dat ik als wijkagent zo'n rondje door de wijk helaas niet alleen doe. Zo richting de vakantie zijn onze 'boeven' tevens op pad en bezig met hun zogenoemde voorverkenning. Regelmatig komt er by ons een melding binnen van een verdachte situatie. Personen en voertuigen waarover twijfel bestaat wat zij in onze wijk hebben te zoeken. Zonder paranoïde te worden, is het wel belangrijk om waakzaam en alert te blijven. We praten graag over onze vakantie. Let er o$ dat er ook op social media zoals hyves, facebook en twitter wordt meegeluisterd en meegekeken door de inbreker. Tref voordat u op vakantie gaat vervolgens de juiste maatregelen. Laat bijvoorbeeld geen waardevolle spullen achter in uw woning en maak het de woninginbreker zo lastig mogelijk door middel van goed hang- en sluitwerk. Het is de kunst om de woninginbreker te ontmoedigen en te zorgen dat hij of zij uw woning overslaat... Een prettige en veilige vakantie gewenst. Met vriendelijke groet, Ron Jonker, wijkagent Nieuwerkerk aan den IJssel Twitter: @WijkagentJonker De predikanten en burgemeester Kats gaan vanaf nu jaarlijks overeen nieuw thema in gesprek. Zuidpias - Hoe kunnen kerken een rol spelen in tijden van crises in de openbare orde? Over die vraag sprak burgemeester Gert-Jan Kats maandag 11 juni met predikanten van alle kerken in de ge meente Zuidpias. Na een welkomstwoord van Kats vertoonde de politie een dvd over het schietincident vorig jaar in Alphen aan den Rijn. Daarna volgde een le zing van ds. Meindert Burema van het Kerkelijk centrum De Bron, dat is geïntegreerd in het winkelcen trum 'De Ridderhof waar het schie tincident plaatsvond. Kats lichtte toe hoe de samenwer king met de kerken geborgd is in de rampenplannen van Zuidpias en ging vervolgens met de predikanten in gesprek. De burgemeester wil de bijeenkomst jaarlijks laten terugke ren, met steeds een ander thema. fouuudim" rww 1 BaaumwW LJ B-z LJ 2 Gouda - Soms is met eenvoudige middelen een wereld van verschil te maken. Het werk in voormalig Joe goslavië ligt bepaald niet voor het oprapen. Meer dan zestig procent van de beroepsbevolking is werk loos. Wie in het bezit is van een fiets kan makkelijker op zoek naar werk, dan wanneer dit lopend moet. Bruikbare fietsen, door de inzame lende instantie ook wel 'weesfiet sen' genoemd, kunnen worden afge leverd bij Goede Doelen Tankstation De Baanderij aan de Industriestraat 1, tegenover de Praxis. Ook kleding en schoenen zijn welkom. In sa menwerking met Stichting Proplan worden alle spullen naar Bosnië vervoerd. Het tankstation is van maandag tot en met zaterdag ge opend van 8.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie: www.stichtingproplan.nl. Zuidpias - Het einde van het feuilleton 'Gemeente Zuidpias en de zeven tuin ders'lijkt in zicht. Het college heeft een oplossing geformuleerd voor de glas tuinbouwbedrijven aan de Herenweg. De tuinders mogen blijven en krijgen beperkte uitbreidingsmogelijkheid. "Ga hier alsjeblieft mee akkoord", drukt de Belangenvereniging Glastuinbouw Rottepolders de commissie Ruimte op het hart. De commissie wil op zich wel, maar een nare echo zingt rond in het achterhoofd: precedentwerking. Door Christine de Vos Het is al jaren, de wens van het col lege dat Polder de Wilde Veenen een open karakter krijgt. Daarvoor moesten de glastuinders aan de He renweg verkassen naar de Zuidplas- polder. De gemeente kon de kosten voor de verhuizing echter niet op brengen. Ook sanering in het kader van ruimte voor ruimte liep spaak. De zeven tuinders bleven aan de Herenweg en werden beperkt in hun uitbreidingsmogelijkheden. Onaanvaardbaar volgens de Raad van State die de gemeente opdroeg de bedrijven ontwikkelingsperspec- tief»te bieden. Niet verkassen Verhuizing naar de Zuidplaspolder is inmiddels een gepasseerd station. De tuinders aan de Herenweg zou den daar moeten concurreren met anderen om de beschikbare ruim te. "Dat betekent dat er voor een marktconforme prijs moet worden verplaatst terwijl de achterblijvende grond geen glastuinbouwwaarde meer heeft", schetste Leonie Claes- sen van de Belangenvereniging Glastuinbouw Rottepolders. De reparatie komt erop neer dat de tuinders aan de Herenweg mogen blijven zitten en per bedrijf de uit breidingsmogelijkheid krijgen van maximaal 4 hectare en dit binnen een gebied van 68 hectare gereali seerd moet worden. Ook wordt het mogelijk bedrijven te clusteren, wat in het huidige bestemmingsplan nog niet mogelijk is. De beste moge lijke oplossing voor iedereen, vindt Claessen. "Wat het oplevert is een klein clustertje van toekomstbesten- dige bedrijven waar de bank geld in wil steken, waar geïnvesteerd kan worden in duurzaamheid, waar de plaatselijke middenstand zaken mee kan doen en waar mensen uit het dorp een werkplek vinden." Precendentwerking De commissie was er intussen ook wel van doordrongen dat de realiteit de droom van een lege polder heeft ingehaald. En na vier jaar moet er maar eens duidelijkheid komen. "Maar", vroeg Dirk Uittenbogaard (Trots) zich af, "wat voor precedent scheppen we hiermee? Hoe gaan we om met andere bedrijven die ook niet willen verhuizen en uit breidingsmogelijkheden eisen?" Zijn zorgen zijn verre van theoretisch. Ook de gebroeders Hoogendoorn die hun bedrijf voeren aan de Moerka- pelse Zijde willen dezelfde rechten als de tuinders aan de Herenweg. Ook hun bedrijf ging op slot met de argumenten dat het perceel - net als de Herenweg - geen glastuin bouw concentratiegebied is. "Er is met ons best te praten over be- drijfsverplaatsing, maar keer op keer concludeerden wij met de gemeente dat hiervoor niet voldoende geld beschikbaar is, ook niet door toe passing van de Ruimte voor Ruimte regeling", aldus de Hoogendoorns. Over de casus van de gebroeders Hoogendoorn deden de commis sieleden geen ferme uitspraken en wachten het resultaat van de ge sprekken met de tuinders en de ge meente af. Over de Herenweg had den ze wel nog wat noten te kraken. Martien Zijderhand wilde dat de uitbreiding zo ver mogelijk bij het woongebied vandaan zou komen te liggen en dat de niet-boerende bewoners van de Herenweg zo min mogelijk hinder zouden ondervin den van de verandering van hun woonomgeving. Bijvoorbeeld door, zoals omwonende Rob van der Ham voorstelde, van de ondernemers de aanleg van groenstroken en wegbe- planting te verlangen die de glas tuinbouwbedrijven aan het zicht onttrekken. Ginus Aalderink en Claudia Wolff vonden het 'schuifgebied' van 68 hectare voor de toegestane uitbrei ding niet getuigen van ruimtelijke visie. "Op die manier is er nauwe lijks stimulans om te clusteren." En wat als in de toekomst een bedrijf een gewas wil verbouwen dat een grotere oppervlakte kost om renda bel te zijn? Gaan we dan aan de 4 hectare tornen, vroeg André Muller (SP) zich af. En: Wat betekent de uitbreiding voor de ontsluiting van het gebied en voor de verkeersbe wegingen? Ondanks de wil van de commis sie om het hoofdpijndossier snel te sluiten, blijven er nog voldoende vragen over voor een pittig raads- debat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13