6.995, Wethouder huldigt kampioenen Dl van CKV Nieuwerkerk Adri den Boer twintig jaar secretaris HVN Turborotonde is zonde" Beethoven Pianoconcert in Muziekschool 10.895,- 8.745,- 9.885,- AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 20 JUNI 2012 15 Onenigheid over toekomst Groene Zoom Fiat Grande Punto 1.2 Edizione Cool Fiat 500 1.2 Pop Dualogic Airco Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet 120 pk Sport Fiat Bravo 1.4 Edizione Prima Nieuwerkerk aan den IJssel - in een vol ie raadszaal huldigde sportwethouder Jan Verbeek woensdagavond 13 juni het jeugdteam Dl van CKV Nieuwer kerk. De korfballers in de leeftijd van 10 tot 13 jaar werden 9 juni Nederlands kampioen. Toen op een scherm de laatste minuut van de kampioenswedstrijd werd getoond, was in de zaal de spanning opnieuw voelbaar. Door Cees Visser Een zinderende wedstrijd was het tegen Die Haghe, op 9 juni in Bo degraven. In de allerlaatste seconde werd de D1 met een strafworp kam pioen van Nederland. De 12-jarige Wouter Wilhelm benutte de worp feilloos nadat hij eerder had gemist. De scheidsrechter had beslist dat die eerdere strafworp over moest, om dat de tegenpartij te vroeg was in gelopen. Coach Aram Brouwer (21) wist Wouter er op het beslissende moment van te overtuigen, dat hij ditmaal zou scoren. Wat dus ook gebeurde. Vlekkeloos Met het behalen van het Neder lands kampioenschap herhaalde het jeugdteam D1 de stunt van 1996, toen het toenmalige jeugdteam in Scheemda kampioen werd. De poulewedstrijden die aan de fi nalewedstrijd voorafgingen, verlie pen vlekkeloos. Zo werd met 7-1 van Oranje Wit gewonnen, werd DVO met 9-1 verslagen en werd ASVD met 6-1 naar huis gestuurd. Het kwam dus aan op de beslis singswedstrijd tegen het sterke en eveneens ongeslagen Die Haghe. Stunt Het werd een uitermate spannende finale vol emoties, die de korfbal lers zich nog lang zullen herinneren. Zo'n vier minuten voor eind stond Nieuwerkerk nog op achterstand. Om dan kampioen van Nederland te worden kan zonder meer een stunt worden genoemd. Coach Jelmer Huijser (17) omschrijft de reactie van de doorgaans rustige Wouter Wilhelm na het benutten van de beslissende strafworp als volgt: "Hij ging helemaal uit zijn stekker." Coaches Ook coaches Aram Brouwer en Jel mer Huijser werden in de raads zaal in het zonnetje gezet. Aram heeft het team de laatste vier jaar getraind en Jelmer assisteert hem sinds een jaar, na eerst C1 te hebben gecoacht. Aram korfbalt zelf in het Een hand van de wethouder en een cadeautje van de gemeente, vooreen uitstekende prestatie, (foto: Leendert van der Waal) tweede team van CKV Nieuwerkerk en Jelmer is speler in A1. Het kampi oensteam traint twee keer per week een uur. Over hun trainingsmethode vertellen de coaches: "Wij hebben bewust geen druk bij de spelers ge legd, omdat we hebben gemerkt dat dat niet werkt. Er is rustig toege werkt naar de kampioenswedstrijd." Kompas In de raadszaal van de gemeente Zuidpias schetste sportwethouder Jan Verbeek uitvoerig de prestaties Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) bestaat op Open Monu mentendag, zaterdag 8 september, twintig jaar. Tijdens de ledenvergadering vorige week werden niet alleen de jaar stukken vastgesteld, maar memo reerde voorzitter Johan Knoester ook aan dit twintigjarig bestaan. Adri den Boer, twintig jaar secretaris bij de vereniging, werd verrast met een ingelijste kopie van een perka menten kaart van vóór 1500 van wat nu Zuidpias is. Het origineel hiervan bevindt zich in het Natio naal Archief in Den Haag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Over de toekomst van de Groene Zoom wordt al jaren gediscussieerd. Ook in de commissie ruimte van donderdag 14 juni werd gesproken over de toekomst van het gebied tussen Nieuwerkerk en Ca- pelle. Vooral de geplande realisatie van een turborotonde bij de zogenaamde 'scheve overweg' werd bekritiseerd. Door Pepijn de Groot De herinrichting van de N219, een plan van de provincie, is volgens inspreker Marieke van der Put ten overbodig. In het plan van de provincie wordt de rotonde bij de 'scheve overweg' - de rotonde met spoorbomen - vervangen door een turborotonde. Ook moet het kruis punt ter hoogte van de Kerklaan worden verbreed. Van der Putten laat namens Belan genvereniging 's-Gravenweg weten wat er scheelt aan de provinci ale plannen. "De verbreding van de kruising is een schijnoplossing, de verkeerskundige knelpunten zitten elders. Daarnaast wikkelt de rotonde bij de scheve overweg het verkeer prima af. Er is geen noodzaak om die te vervangen door een turboroton de." Van der Putten bracht legio re denen te berde om de plannen niet door te laten gaan. Zo zouden voet gangers en fietsers gevaar lopen als de plannen worden uitgevoerd. Niet logisch Volgens Ferry van Wijnen (Trots op Nederland) is het een plan 'zonder gevoel voor de werkelijkheid'. "Vijf kilometer verderop, bij Nesselande, zijn er dagelijks opstoppingen bij de rotonde en daar gebeurt niks. Een rotonde die niet voor problemen zorgt ga je dan wel aanpassen. Dat is niet logisch, hoe leg je dat uit aan de burger?" Ook Ginus Aalderink is kritisch over de turborotonde. "Het is van de gek ke om geld uit te geven om een pro bleem te verhelpen dat er niet is." De WD'er ziet wel de noodzaak van een aanpassing van het kruispunt ter hoogte van de Kerklaan, omdat de situatie het verkeer vanuit de wijk Esse richting de Dorpsstraat zou ver hinderen. Wethouder Rinus Bosman meldde dat er in augustus specifiek wordt gesproken over de geplande aanpassingen aan de N219. Industrieterrein De turborotonde is niet het enige knelpunt: er zijn ook twijfels over het open, groene karakter van de Groene Zoom. Rien Maaskant, bewoner van de Hoofdweg Noord, ziet dat zijn woonomgeving steeds meer groen verliest. "Veel woonbestemmingen worden omgezet in bedrijfsbestem- mingen. De Hoofdweg krijgt zo het uiterlijk van een industrieterrein." die tot het kampioenschap van Ne derland hebben geleid. Als cadeau van de gemeente Zuidpias kregen de kinderen een kompas om, zoals Ver beek het noemde, 'de goede richting voort te zetten'. De trainers kregen een notitieboek om aantekeningen tijdens de training te maken. Na afloop werd iedereen buiten ver rast door de Nieuwerkerkse drum fanfare DKV, die speciaal voor de D1 naar het gemeentehuis was ge komen en drie feestelijke nummers speelde. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Muziekschool aan de Schubert- straat 50 vindt op vrijdag 22 juni om 20.30 uur een concert plaats waar soliste Anita Hoekstra, af komstig uit Australië, het eer ste pianoconcert van Ludwig von Beethoven ten gehore brengt. Hoekstra wordt hierbij begeleid door het Zuidpias Philarmonisch Kamerorkest onder leiding van Maarten Siebel. Zaal open om 20.00 uur; de toegang bedraagt 2,50 euro. Zorgen zijn er bij SP er André Muller over het groen aan de s- Gravenweg, dat voor een deel plaats moet maken voor nieuw bouw. De zorgen worden breed gedragen door de rest van de com missie, waarvan de meerderheid een groen karakter van de Groene Zoom prefereert. Ontwerpbestemmingsplan Wim Janse (CDA) is teleurgesteld over het ontwerpbestemmingsplan dat voorlag. Omdat nog niet alle verzoeken tot ontwikkeling in het bestemmingsplan zijn verwerkt, oppert Janse om het bestem mingsplan nog niet in procedure te brengen. "Laten we zorgen dat het bestemmingsplan meer draagvlak heeft. Alle bedrijven die niet geho noreerd zijn, dienen een zienswijze in en dat kost veel tijd." Volgens de wethouder is de beantwoording van eventuele zienswijzen geen probleem voor de planning. Het concept ontwerpbestemmingsplan wordt dan ook ter inzage gelegd. 45666 KM jun. 2007 14679 KM mei 2010 61299 KM aug. 2007 62221 KM mrt. 2008 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15