Recordbrekende Lions Rottemerenloop Raam decoratie Mooie overwinning van Stofberg en Joan Een feest voor 350 belangrijke mensen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 20 JUNI 2012 17 Er werd gebridged- Jong vogel-dag Zang en Kleur Opbrenst collecte Epilepsie Fonds Zweet, speeksel en verbeten gezichten www.enkast.nl 0180-634866 Duivensport 't Reigerbos viert 40-jarig bestaan Zevenhuizen - De tweede speelavond van de zomerdrive bij de bridgeclub Zevenhuizen, op dinsdag 12 juni, is in de A- lijn met een percentage van 65 gewonnen door Patricia Nie- wold en Marijke Stolker. Twee de werden Geertje Wiggers en Gisela Smid met 59.03 en een gedeelde derde plaats was er voorTjeu en Gerry op 't Veld en Rennie Valentijn en Riet Over- gaag met 56,60. In de B-lijn promoveerden Hans en Anette Bolsterlee met een percentage van 65, Phieke Swinkels en Mieke van der Lin den met 61.25, Adrie Perdijk en Els van Heusden met 60.42, Burgonda Heerschap en Anette van der Wel met 57.50, Virginie Lammerts en Ans Rodenburg met 56.67 en Erna van Stralen en Corrie van Stralen met 48.75 naar de A-lijn. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt zater dag 23 juni de jaarlijkse 'jong vogeldag' in het clubgebouw aan het Nijverheidscentrum 50. Vogelkwekers stellen hier de dit jaar gekweekte vogels tentoon. Keurmeesters van de Nederlandse bond van vogel liefhebbers keuren de vogels, waarbij de kwekers zelf aanwe zig mogen zijn om te leren van het oordeel van de keurmees ter. Geïnteresseerden zijn vanaf 10.00 uur welkom. De toegang is vrij. Zevenhuizen - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds heeft in Zevenhuizen 1719.76 euro opgebracht. De organisa tie bedankt gevers en collec tanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen - "Nog even geduld, nog even geduld!" Enkele minuten voordat het startschot klinkt, maant de omroeper de lopers tot rust. Ach ter het lint staan circa driehonderd deelnemers van de Lions Rotteme renloop die niet kunnen wachten om weg te schieten van de Burgemeester Boerstraat. Op zaterdag 16 juni wor den twee parcoursrecords verbroken tijdens de 23e Lions Rottmerenloop. Door Pepijn de Groot Het startschot wordt gelost door skispringster Wendy Vuik. De lopers stellen de timers van hun sporthor- loges in werking en de groep ver trekt vijf, tien of vijftien kilometer. Eerder op de dag gaf de jeugd al het goede voorbeeld bij de Vissers kids- run. Tientallen kinderen liepen dui zend of 1500 meter. Degene die net voor de bezemwagen finishte kreeg net zoveel applaus als de nummer één. Een mengelmoes van emoties bij de finish. Van links naar rechts: uitgeput, bioedfanatiek en opgelucht. rondom de loop, daar draag ik graag m'n steentje aan bij." Inmiddels klinkt het eerste applaus al. De Leidse Robbert Tjoa mag zich zelf recordhouder noemen op de vijf kilometer. Het parcoursrecord op de 15 kilometer komt op naam van Menno Lieven. Alle lopers krijgen na de finish een flesje AA en een stuk fruit aangereikt. Tjoa: "Fantastisch, dat er hier vrijwilligers klaar staan om te helpen. De sfeer bij deze loop is prettiger dan bij grote wedstrij den." Hij kan wel een fanatiek loper genoemd worden: hij traint circa vijf keerper week en loopt ook wekelijks wedstrijden. "Ik heb een kantoor baan en ik vind het fijn om veel te bewegen. Stilzitten is vermoeiender dan bewegen." Dat statement maakt niet iedereen na afloop van de race. Bij de finish is een mengelmoes van emoties zicht baar. De ene loper trekt er met een verbeten gezicht nog een eindsprint uit, de ander moet zich na de finish aan de dranghekken vastklampen om niet tegen de vlakte te gaan. "Goh wat was het warm", verzucht een loper in een doorweekt tenue. Glimlachend voegt hij toe: "Ik hou daar wel van." Want hoe kapot mensen ook gaan onderweg, na een tijdje uithijgen kan er weer gelachen worden. Uitslag Heren 5 km: 1. Robbert Tjoa (17.08, parcoursrecord); 2. Ruud Verlaan (19.02); 3. Evert Kroon (19.23). Da mes 5 km: 1. Mariska Oskam (20.33); 2. Wendy Putters 24.07); 3. Ans van de Moosdijk (24.56). Heren 10 km: 1. Michael Woerden (25.13); 2. Jeroen Grooten (36.04); 3. Maarten van Veen (38.04). Dames 10 km: 1. Judith Mooy (44.25); 2. Cora Broer (44.52); 3. Theo de Prez (48.44). Heren 15 km: Menno Lieven (54.59, parcoursrecord); 2. Patrick Binnen dijk (55.59); 3. Danny Binnendijk (56.08). Dames 15 km: 1. Majet Spoelder (1.09.31); 2. Ariadne Ooms (1.11.55); 3. Esther Appeldoorn (1.15.52). Bij de Kidsrun wordt geknokt om de eerste startplek. Dat er ruim driehonderd mensen meedoen aan deze 23e Lions Rot temerenloop, stemt Cees van Mul- lem tevreden. "Vergeleken met vorig jaar is het aantal bijna verdubbeld", aldus de Lion. Samen met ZEPARO heeft Lions Club Zevenhuizen deze Rottemerenloop georganiseerd. Voor de sportievelingen, maar ook voor acht lokale goede doelen. Van Mullem: "Het inschrijfgeld van de lopers wordt nog eeps aange vuld met sponsorgeld van de mid denstand en dat is voor het goede doel." Door de walkie-talkie hoort hij wat de stand van zaken is op het parcours. Wil Van Mullem zelf niet meelopen? "Meelopen? Nee, laat mij maar volleyballen. Bovendien moet er ook veel georganiseerd worden Zevenhuizen - De leden van post duivenvereniging de Stormvliegers hebben donderdag 14 juni hun dui ven ingekorfd voor een concours vanuit Nanteuil, ten noordoosten van Parijs, op een afstand van 339 km. Het was prachtig weer met een zuidzuidwesten wind toen de dui ven om 7.00 uur gelost werden. Om 10.10 uur landde de snelste duif bij Zevenhuizen - Openbare basisschool 't Reigerbos viert deze week haar 40-jarig bestaan. Op het programma onder meer nog een spelletjesmid dag, een feest en een fair. Met een toespraakje en de felici taties van wethouder Jan Verbeek werd de feestweek maandagmid dag buiten op het schoolplein ge opend. "Ik word hier voorgesteld als de een-na-belangrijkste meneer van Zuidpias", hield Verbeek de leer lingen voor, "maar hier voor me op het plein zie ik ook 350 belangrijke mensen. Dat zijn jullie!" Namens de gemeente kreeg directeur Elma Jense een cheque overhandigd. Voor de leerlingen had de ouderraad een verrassing: nieuwe schoolshirts die de dag erna, op dinsdag, tijdens het schoolreisje meteen in gebruik konden worden genomen. Na het zingen van het feestlied gingen de jubileumfestiviteiten van start met een tekenwedstrijd, waar van de resultaten binnenkort wel licht op kalender of schoolgids te rug te zien zijn. Dinsdag voerden de kleuters voor hun ouders, broertjes en zusjes een musical op. Verder staan nog een dansactiviteit, een talentenjacht, een spelletjes middag, een feest en - op zaterdag van 10.30 tot 13.30 uur - een fair op het programma. JufJosephina showt het T-shirt dat alle kinderen ter gelegenheid van het jubileum kregen van de ouderraad. John Stofberg en Joan. Deze duif had 106 kilometer per uur gevlogen. Amper tien minuten later waren alle prijsduiven weer thuis. Uitslag: 1-2-4-6-8-17 John Stof berg en Joan, 3-15-16 Ruud Brands, 5-7-9 Johan Breedijk, 10-25 Cor Zweere, 11-12-23-24 Nico Kop penaal, 13 Maarten Strijdhorst, 14 Dick den Hertog, 18 Cock Twigt, 19 Johan Heykoop, 20 Leen van Wen- sem, 21 llona Koppenaal, 22 Richard van Ommeren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17