Kindershow voor Kinderen Kankervrij Nostalgie voor brommerfanaten Gewijzigde openingstijden bibliotheek Sterk deelnemersveld TCN Detaned Open Kidz Sterrenslag in Essepark Sieradenparty in Wereldwinkel HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL I 20 JUNI 2012 19 Tennis Vervolg van voorpagina Klaar voor de start naast café L'Esperance. Nieuwerkerk aan den IJssel - De al lereerste editie van de door Stichting Evenement georganiseerde Brom mer Et Solextocht ging afgelopen zaterdag 16 juni in het zonnetje van start. Om half tien 's ochtends ston den de eerste brommerfanaten al met hun vervoermiddel klaar bij café L'Esperance aan de 's Graven weg. Door Bart Jansen Een rondje rijden op je brommer of Solex kan natuurlijk altijd. Daar heb je geen organisatie voor nodig. Toch hebben uitgezette tochten altijd een sterke aantrekkingskracht op brom merfanaten. Het is namelijk niet de tocht, maar vooral het gebeuren er omheen, dat het aantrekkelijk maakt om mee te doen. Voorafgaand aan de start gaan de gesprekken zaterdag inderdaad enkel en alleen over brommers. Het ene exemplaar trekt nog meer bekijks dan het andere. Bij iedere brommer die het terrein naast het café op komt rijden - of het nou een Kreidler, Puch, Zundapp of Solex is - draaien de hoofden van de deel nemers richting oprit. Om er daarna omheen te gaan hangen en alles even van dichtbij te bekijken. Het is een mooi tafereel. Veel bekijks Hoewel er-ook vrouwen meerijden, zijn het vooral de mannen die voor eventjes veranderen in de tiener die zij waren toen zij voor het eerst op de brommer stapten. Ook wethou der Verbeek, die het startschot ver zorgt, herbeleeft zijn jeugd als hij de brommers ziet staan: "Ik heb vroe ger op een Puch gereden. Dit is echt zoals het was." En dan gaan de solexen en brom mers de weg op, beginnend aan de tocht die hen via Moerkapelle naar Waddinxveen zal brengen om ver volgens via Lekkerkerk en Ouderkerk weer terug te komen naar Nieuwer kerk. Nog voordat de brommerstoet het dorp uit is, trekt die al veel be kijks van voorbijgangers. De eerste editie van de Brommer Et Solextocht is goed ontvangen en een tweede editie zit dan ook in de pijplijn. Organisator Nico Kemp is tevreden met de opkomst. "Voor de eerste editie is dit zeker niet slecht. Een paar mensen zijn afgehaakt vanwege de weersverwachting, maar we hebben zo een leuk koppel bij elkaar." Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Tennisclub Nieuwerkerk wordt van zaterdag 16 tot en met zondag 24 juni het TCN Detaned Open ge speeld. Meer dan 330 deelnemers strijden in 25 onderdelen om de prijzen. Aan het TCN Detaned Open kun nen naast de gangbare categorieën 3 tot en met 7 ook de regionale toptennissers uit de categorie 2 meedoen. Dit jaar zijn bij de heren onder andere TCN eredivisie spelers Chris Berkouwer, Bas Struijk, Yo- ran Verschoor, Sabin Tigu en Bart van den Berg van de partij. Bij de dames verdedigt Selma Andrade (TV Hoorn) haar titels van 2010 en 2011. De wedstrijden op het tennispark aan de Britsezoom beginnen op werkdagen om 17.30 uur. Voor meer informatie: www.tcnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gedu rende de zomerperiode hanteert de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein andere openingstijden. Van maandag 9 juli tot en met za terdag 11 augustus is de bibliotheek op maandag, op dinsdagochtend en -avond en op zaterdag gesloten. De bibliotheek is geopend op dins dag, woensdag, donderdag en vrij dag van 14.00 tot 17.00 uur; op vrij dagavond ook van 18.30 tot 20.30 uur. Van vrijdag 29 juni tot en met za terdag 4 augustus geldt voor boeken een uitleentermijn van zes weken. De Wereldwinkel beschikt overeen uitgebreid assortiment sieraden uit Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel organiseert voor donderdag 28 juni in de avonduren een sieradenparty om haar assortiment Fairtrade sieraden, tassen en sjaals uit ontwikkelingslanden in Afrika, Azië en Latijns- Amerika op een andere manier onder de aandacht brengen. Fairtrade sieraden zijn gemaakt van verschillende materialen als glas, zilver, zaden en parels. De, vaak symbolische, sieraden zijn altijd handgemaakt. Door de verkoop er van hebben de makers een eerlijk inkomen. Aanmelden voor de sieradenparty kan via wereldwinkel.nieuwerkerk- ijssel@gmail.com, via twitter op WereldWinkeINwk of in de winkel zelf. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: www.nieuwerkerkijssel.were ld win kel.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Roan Wensveen en Cameron Koolhaas organiseren voor zaterdag 23 juni een kindershow in de Bomen wijk. De opbrengst is bestemd voor stichting Kika, Kinderen Kankervrij. Naast de optredens van veel kinde ren zijn er tal van andere activitei ten. Er kan pony gereden worden, een dj zorgt voor de muziek, ouders en kinderen kunnen workshops vol gen, de kinderen kunnen zich uitle ven op een groot springkussen en bij de grote loterij kunnen diverse prij zen gewonnen worden. Bij de Kika- stand zijn Kika-beren te koop. Het feest duurt van 13.00 tot 16.00 uur en vindt plaats op het veld tussen de flats Populier en Beuk. Voor meer informatie: 06-10016367 of h.wensveen@hotmail.com. Roan Wensveen en Cameron Koolhaas, beiden elf jaar, organiseren een kindershow waarvan de opbrengst bestemd is voor Stichting Kika. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark barst zaterdag 23 juni om 13.00 uur het jaarlijks terugkerend evenement 'Kidz Sterrenslag' los. Ben je tussen de zes en twaalf jaar oud en houd je van sportiviteit en gezelligheid, vraag dan vijf vriendjes of vriendinnetjes of ze mee willen doen en bedenk een leuke team naam. Lukt het niet zelf een team te vormen, dan zorgt de organisatie ervoor. In teamverband worden al lerlei spelletjes gedaan. Inschrijven kan vanaf 12.30 uur. Voor meer informatie: 06-10798851 of melissavangelderen@gmail.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19