Voor even weer een tiener Excuses burgemeester aan circusexploitant na misdragingen jongeren Zuidpias neeleman Budgetketel.nl Besluit subsidie Koornmolen uitgesteld CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. UW DROOMHUIS! Bibliotheken weer aan onderhandelingstafel Pagina 3 Björn de Ruiter nieuwe kinderburgemeester Henk van Erk's Black Pearl Orchestra Voormalige verffabriek verwoest door brand 2 0 juni 2012 I Hoera geslaagd! Eerste Brommer Et Solextocht door de regio installatietechniek 088-5006050 www.budgetketel.nl 0180-332222 Stationsplein 22 te Nieuwerkerk aan den IJssel OVERAL EN ALTIJD: WWW.HARTVANHOLLAND-ONLINE.NL ^HART HOLLAND Pagina 9 Pagina 23 Pagina 27 Pagina 39 Et 43 Vrouwen en mannen herbeleven zestig kilometer lang hun jeugd Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste Brommer Et Solextocht ging afgelopen zaterdag in het zonnetje van start. Een stoet van dertig oude, maar puntgave brommers maakte een zestig kilometer lange tocht door de regio; van Nieuwerkerk via Moerkapelle naar Waddinxveen en via Lekkerkerk en Ouderkerk weer terug. Lees verder op pagina 19 Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Kats is zeer verontwaardigd over het gedrag van jongeren die na afloop van de EK-wedstrijd Nederland - Duitsland op het Raadhuisplein met glazen hebben gegooid naar werkne mers van een Duits circus dat daar zijn tent had opgeslagen voor een paar dagen. De burgemeester en het gemeentebestuur keuren dit gedrag beslist af. De burgemeester biedt aan de circusexploitant zijn verontschuldigingen aan voor het verwerpelijke gedrag van jongeren uit Zuidpias. De politie verrichtte op het Raad huisplein vier aanhoudingen op woensdag 13 juni. Dit gebeurde na afloop van de EK-wedstrijd Neder- land-Duitsland die voor de Neder landers teleurstellend afliep. De wedstrijd werd bij een horecagele genheid op het Raadhuisplein door diverse jongeren gevolgd. Op datzelfde plein stond die avond ook een circustent waaraan een Duitse vlag hing (het Duitse circus Kastello). Ook stonden er auto's met een Duits kenteken geparkeerd. Na afloop van de voetbalwedstrijd keer de een deel van de horecabezoekers zich tegen het circus. Hierbij werd met glazen gegooid in de richting van de circusmensen en auto's. Om escalatie te voorkomen is de politie tussen de twee groepen in gaan staan. Dit maakte kennelijk geen indruk op de horecabezoekers waardoor de politie overging op het gebruik van wapenstokken. Ook heeft de politie bij een aanhouding van een 20-jarige man uit Nieuwer kerk aan den IJssel peperspray moe ten gebruiken. Tegen middernacht is het rustiger op het plein geworden en zijn er nog drie aanhoudingen verricht. Het gaat hier om aanhoudingen van drie mannen in de leeftijd van 17,18 en 19jaaroud voor openlijke geweldpleging en verzet tegen de politie. De mannen hebben de nacht doorgebracht op het politiebureau en zijn later verhoord. Lees verder op pagina 25 GAS WATER CV. ELEKTRA DUURZAME ENERGIE vwvw.neeleman.com 0182-640090 Het merendeel van de commis sieleden liet weten dat de infor matie in het raadsvoorstel niet volledig genoeg is om een wel overwogen beslissing te kunnen nemen. De Koornmolen verkeert intussen financieel in zwaar weer. De eigenaar vraagt daarom aan de gemeente een subsidie van 75.000 duizend euro om het zwembad in de huidige vorm draaiende te kunnen houden. "In het raadsvoorstel wordt vooral ingegaan op het feit dat er ook zonder De Koornmolen genoeg zwemwater is in Zuidpias", ver telt Joop Huson (D66). "Er is echter nog helemaal geen sprake van een visie op de toekomst van het zwemwater in de gemeente. Dat wil ik op zijn minst uitge werkt zien voordat onze fractie een besluit kan nemen." Hier sloot een groot aantal par tijen zich bij aan. Jan Ambachts heer (WD): "Het gaat hier om een zaak die zeker bij de inwo ners van Zevenhuizen gevoelig ligt. Ik vind niet dat we moeten beslissen zonder voldoende te zijn geïnformeerd." Zuidpias - Het besluit over het al dan niet subsidiëren van zwem bad De Koornmolen in Zeven huizen wordt pas na de zomer genomen. Dat is besloten tijdens de vergadering van de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling op 18 juni. Het uitstellen van de beslissing betekent dat er nog ruim drie maanden onzekerheid zal zijn over de toekomst van het zwembad. Door Erwin van 't Hof Vraagprijs 198.000,= k.k. www.vdpanne.nl Perfect gelegen 3-kamer appartement met een parkeerplaats! Lees verder op pagina 3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 1