Waterdragers op Buitenspeeldag Onzekerheid Brede School Moerkapelle Ambulance in groep 1 Eerste prijs voor Dewy Karthaus Open toernooi Love '70 HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN 20 JUNI 2012 21 Kind en badwater Judo Tennis Moerkapelle - De politiek is er nog niet uit of er een Brede School moet ko men in Moerkapelle. De meerderheid van de fracties ziet momenteel meer in een alternatief idee: het onderbrengen van de Keijzerschool in de Rehoboth- school. Tijdens de vergadering van de commissie Maatschappelijk Ontwikke ling op 18 juni gaven de commissieleden aan eerst meer informatie over dit scenario en over de eventuele nieuwbouw van een Brede School te willen, voordat er een besluit kan worden genomen. Moerkapelle - "Die stier is leuk, daar kan je vanaf vallen", roept Achraf. Voor de derde keer sluit hij aan in de rij voor de rodeostier. Er zijn woensdag 13 juni allerlei leu- Moerkapelle - In groep 1 van de Rehobothschool stond de afgelopen periode een ziekenhuisbed met in- fuuspaal en -zak en werden patiën ten professioneel behandeld door de dokters en verpleegsters. Tijdens het project 'Ziekenhuis' kwam er een chirurg langs die enkele kinderen voorzag van een gipsarm. Hoogte punt was het bezoek van de ambu lance, de kinderen mochten door de ambulance lopen en natuurlijk werden zwaailicht en sirene even aangezet. ke spelletjes te doen voor jeugdig Moerkapelle. Het schoolplein van de Keijzerschool is in het kader van de Nationale Buitenspeeldag omge toverd tot spelletjesparadijs. Achraf (foto: Gre den Otter) doet - met een bijzondere helm op z'n hoofd - ook nog mee aan een wedstrijdje 'waterdragen'; hij wordt verslagen door Ella. Het plezier is er niet minder om. Door Erwin van 't Hof De toenmalige gemeenteraad van Zevenhuizen en Moerkapelle be sloot al in 2009 dat er een Brede School in het dorp moest komen. De huidige gemeenteraad is er echter nog niet uit of dit drie jaar later nog wenselijk is. Alle frac ties streven een zo goed moge lijke onderwijshuisvesting in de gemeente na, maar er klinken ook kritische geluiden. 'Te duur' noemt GemeenteBelangen Zuidpias het nieuwe pand. CU/SGP deelt deze mening en vindt dat de gemeente door de huidige financiële situatie 'pas op de plaats' moet maken en moet uitkijken met het bouwen van een duur nieuw schoolge bouw. Voorstander Wethouder Jan Verbeek is groot voorstander van de realisatie van de Brede School. Hij benadrukt dat de panden van zowel de Ke ijzerschool als de Rehobothschool hun beste tijd hebben gehad. "Het zijn oude panden waar structureel veel onderhoud aan moet wor den gedaan." Daarnaast vindt de wethouder dat goed onderwijs in de gemeente wat mag kosten. "Natuurlijk is een compleet nieuw pand duur, maar we moeten wel het beste onderwijs aan de kinde ren proberen aan te bieden. Dat staat bij mij hoog in het vaandel." Het scenario om de Keijzerschool in de Rehobothschool onder te brengen heeft absoluut niet de voorkeur van de wethouder. Ver beek: "Momenteel is er te weinig ruimte in de Rehobothschool om de Keijzerschool volgens de wet telijke normen in hetzelfde pand te stoppen. Dat betekent dat er grote aanpassingen aan het pand moeten worden gedaan wat ook weer veel geld kost." Daarnaast geeft de wethouder aan dat de besturen van beide scholen een voorkeur hebben voor de rea lisatie van de Brede School. Ver beek: "Allebei de scholen hebben zelfs al een plan van aanpak la ten zien waarin zij aangeven hoe de toekomstige Brede School het best kan worden gebruikt." Informatie De gemeenteraad beslist tijdens de volgende gemeenteraad welk van de twee scenario's intensief wordt onderzocht. Verbeek zegt toe dat er voor die tijd aanvul lende informatie over beide mo gelijkheden wordt vrijgegeven, zodat de raadsleden een beter afgewogen keus kunnen maken. "Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen hebben al een Brede School, in Moordrecht wordt er binnenkort één gebouwd. Ik hoop dat Moerkapelle zich bij dit rijtje kan aansluiten", aldus de wethou der. De broeders reden een brancard de klas in en een slachtoffertje werd ingepakt en afgevoerd naar de ambulance. De voordelen van Zuidpias fusie. Voor Zevenhuizen een desillusie Gaat het zwembad nu echt dicht? Voelt de Raad zich niet verplicht? Harry de jong Zevenhuizen - Joey Vollebregt, lid van TimmersSportFtFitness, kwam zondag 17 juni uit op een nationaal toernooi in Beverwijk. Hij kwam uit in zijn eigen leeftijd/gewicht, -17 jaar, -73 kg. In de eerste ronde werd Joey uitgeloot en kwam hij direct in de kwartfinale terecht, waar hij een sterke tegenstander trof waarin hij zijn meerdere moest erkennen. Een tegenvallend begin. Van links naar rechts: Henk Huisman, Gert-Jan Freeke en Marijke Kooijman. Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love '70 werd vorige week het Ottevanger Dubbel en Mixed toernooi gespeeld. Dit jaar werd niet alleen in categorie 8, 7 en 6, maar ook in categorie 5 gespeeld. Dit leverde spannende partijen op. De verliezend finalisten van vorig jaar werden nu winnaar in de gemengd dubbel 5, Marijke Kooijman en Henk Huisman. Joey begon vervolgens dan ook ge tergd in de verliezersronde. In deze partij had hij goed de overhand en met een schouderworp kwam hij met een Wazari voor. Vlak na de schouderworp zette de tegenstan der een worp in die goed door Joey werd overgenomen, Ippon, vol punt. De volgende ronde stond gelijk aan een wedstrijd om een eventuele derde plaats. Deze werd zeer snel door Joey beslist. In de eerste vijf seconden zette zijn tegenstander een halve schouderworp in welke hij op de grond mooi afmaakte met een verwurging waardoor zijn te genstander moest aftikken. Ippon en dus een derde plaats voor Joey. Vriendin Dewy Karthaus trad aan in de categorie dames -20 jaar, -63 kg. In de eerste en tweede ronde behaalde zij een ippon. In de finale ontmoette zij een sterke tegenstan der. Middels een mooi Uchimata (heupworp), haar specialiteit, won Dewy deze partij met ippon wat haar de eerste prijs opleverde. Het seizoen eindigt komend week end met eën jeugdtoernooi 'm Krimpen aan den IJssel. Voor de TangSooDo groep staat dan de tra ditionele strandtraining in Katwijk op het programma. Daarna volgen de bandexamens en een spelletjes- week. De wedstrijden van maandagavond moesten verzet worden vanwege het slechte weer, maar verder kon den alle partijen volgens schema gespeeld worden en er werd zelfs nog rekening gehouden met het EK voetbal. Zondagmiddag be dankte voorzitter Gert-Jan Freeke de sportcommissie en met name Iris van der Brugge, die veel werk verzet heeft. De uitslagen zijn: dd8: Kim Rijc- kenberg-Blank en Karin Brobbel Dorsman, hd8: Pieter Lips en Men- no Verschoor (verliezend finalisten Jasper Krüter en Jan Smit), gd8: Jan Verheij en Lien van Eeghem (verliezend finalisten Leo Hofman en Jolanda Solleveld), hd7: Jeroen Dijkema en Hans Jonker (verliezend finalisten Arie Plaisier en Simon Riegel), gd7: Jessica Bac en Michel Tamerus, dd6: Lien van Eeghem en Monique Vos, gd5: Henk Huisman en Marijke Kooijman en hd5: Mar co van der Loos en Ramon van der Loos. •wamnm V-iawr»»

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21