Black Pearl Orchestra speelt vooral 'wat lekker klinkt' Flessenactie Thuisfront commissie Lekker buiten spelen Wereldwinkel geeft uitleg op scholen Talenten brengen milieusprookje HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 20 JUNI 2012 23 Henk van Erk presenteert eigen orkest )- Zevenhuizen - "De zwarte parel is nog specialer dan de witte parel. Je hebt mooie nummers en je hebt uitschieters." Zo verklaart Henk van Erk (50) de naam van zijn eigen orkest, Black Pearl Orchestra. Zaterdag 30 juni brengt dit orkest haar parels ten gehore in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. Door Pepijn de Groot Black Pearl Orchestra laat volgende week voor het eerst van zich horen. Het idee voor het orkest heeft Van Erk al jaren. "Mijn dochter kwam eens met een vriendenboekje aan. Ik vulde het in en een van de laatste vragen ging over wat je in de toe komst nog zou willen. Ik schreef op dat ik nog een eigen orkest wilde. Dat is inmiddels ruim tien jaar gele den." Van Erk is altijd bezig geweest met muziek - hij begon veertig jaar geleden bij De Kleine Trompetter - maar verwezenlijkte deze droom nog niet. "Een paar jaar geleden overleed mijn broer op jonge leef tijd, hij was zes jaar ouder dan ik. Toen dacht ik: ik moet die droom niet voor me uitschuiven, ik moet er nu werk van maken." Roy Orbison In muzikale kringen ging Van Erk op zoek naar mensen met wie hij het orkest kon vormen. Tenminste, een orkest... Over die kwalificatie be staat twijfel bij Van Erk. "Dit is iets anders, iets wat ik nog nooit heb gezien. Het is geen harmonie, het is geen bigband. Black Pearl Orchestra zit tussen orkest en band in." Het twintigkoppige muziekorkest, vrij wel geheel afkomstig uit Zuidpias en omstreken, heeft een uiteenlo pend repertoire. Black Pearl Orches tra brengt ballads ten gehore, maar ook rap, jazz en rock. "De muziek heb ik allemaal zelf gearrangeerd. Dat arrangeren heb ik mezelf een beetje aangeleerd. Het is te verge lijken met Roy Orbison, die arran geerde wat hij goed vond klinken. Dat heb ik ook, je moet spelen wat je lekker vindt klinken." Voor het spelen van lekkere muziek heeft Van Erk alle ruimte in dit pro ject. Onlangs begonnen de repeti ties. "Sommige repetities stemmen je tevreden. De eerste repetitie van dit project overtrof dat. Ik had er twee weken een grote smile van." Het praten over de Black Pearl Or chestra - "je mag het wel een pas sieproject noemen" - tovert ook een glimlach op het gezicht. "Ik voel ge woon dat het goed is, dat alles sa menvalt. De orkestleden waren van begin af aan ook enthousiast. We hopen bij het concert die passie en dat plezier over te brengen op het publiek." Geen tijd voor zenuwen Op de zolder van zijn huis arrangeert Van Erk zijn muziek. Een keyboard en een muzieknotatieprogramma vormen zijn uitrusting. Van Erk is nog druk bezig met het bijschaven van de laatste stukken en de pro motie van het concert. "Nu zie ik wat er allemaal komt kijken bij het organiseren van een concert. Daar heb ik het druk mee, ik heb geen tijd voor zenuwen." Van Erk verricht het vele werk met veel plezier. "Een Op zolder arrangeert Van Erk zijn muziek. is droom komt uit, dus ik heb het er :n graag voor over." ik Het concert van Black Pearl Or- et chestra vindt plaats op zaterdag 30 ar juni in de theaterzaal van dorpshuis :n Swanla. Kaarten kosten 7,50 en zijn it verkrijgbaar via het dorpshuis of via :n info.bporchestra@gmail.com. Moerkapelle - Om geld in te zame len voor het zendingswerk van de familie Van der Lee gaat zaterdag 30 juni vanaf 9.00 uur voor de negende keer een aantal jongeren langs de deuren om lege statiegeldflessen op te halen. De actie wordt elk halfjaar herhaald en maakt het, tezamen met andere financiële acties, moge lijk voor de familie Van der Lee haar zendingswerk in Thailand te blijven doen. Wie niet thuis is of niet ge stoord wil worden kan de flessen in een tas bij de deur zetten. De op brengst wordt op een later moment bekend gemaakt. Zevenhuizen - "Hij wil niet meer mee naar huis,' verzucht een moeder die pogingen doet haar zoon mee te krijgen. In het kader van de Na tionale Buitenspeeldag zetten veel verenigingen zich in om jeugdig Zevenhuizen een middag lang bij tv en computer vandaan te halen. (foto: Gre den Otter) Op het plein bij dorpshuis Swanla - voor de gelegenheid omgetoverd tot speelparadijs - stalde Margré van Gestel een arsenaal aan bijzondere muziekinstrumenten uit. Het weer werkte ook nog eens mee om van de zevende editie van de buitenspeel dag een succes te maken. Zevenhuizen - "Wat een prachtige voorstelling!", 'We hebben genoten", "Wat een talenten hebben we gezien";zomaar wat reacties, opgetekend na afloop van de spetterende voorstellingen van musical 'Smogsmullers reuze daad' op vrijdag 15 en zaterdag 16 juni. Het bizarre sprookje over het milieu liet het talrijke publiek niet onbe roerd. De bezoekers genoten van zang, dans, decor en kostuums. Met de opvoering lieten de veertig deel nemende kinderen in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar zien wat ze het afgelopen jaar allemaal geleerd hebben. Niet alleen in zang, dans en drama bleken de prestaties van de kinderen verbeterd, maar dit seizoen hebben ze ook beter leren samen werken, vooruit leren denken en zelf de handen uit de mouwen leren ste ken. Uit het publiek was na afloop ook te horen dat men uitkijkt naar een volgende voorstelling. Scène uit Smogsmullers. Zevenhuizen/Moerkapelle - Dineke Stikkelman en Wanda Koster van de Wereldwinkel hebben vorige week op de openbare basisscholen in Moerkapelle en Zevenhuizen de leerlingen verteld over de doelstel ling van de Wereldwinkel. Het thema voor de lessen van dit jaar zijn de 'sweatshops' in Bangla Desh. Na een kennisquiz werd een reportage vertoond over enkele Ne derlandse jongeren die voor twee dagen gingen werken in een naai atelier van spijkerbroeken en over hemden. Zij moesten net als de andere arbeiders hun target zien te halen.Van 9.00 tot 24.00 uur werken in een warme ruimte met weinig ventilatie viel hen zwaar. Zeker toen aan het eind van de dag de balans werd opgemaakt en het verdiende geld werd ontvangen. Geen goed resultaat betekent geen of weinig inkomen en van dat inko men moet ook nog een slaapplaats Aan de hand van de spullen op de showtafel moesten de kinderen een woordpuzzel over de Wereldwinkel oplossen. worden betaald. werkomstandigheden zonder kin- Een van de doelstellingen van Fair derarbeid; daar was in het bedrijf in Trade is het bereiken van goede de film geen sprake van.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23