TV en computer uit tijdens de Buitenspeeldag NPV informatieavond trekt veel belangstellenden TCN verliest in playoffs Oranjekoorts voorbij Sigmond en Head stranden in finale Martijn en Rick kwalificeren zich voor NK HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JUNI 2012 25 Tennis Roeien Beachvolleybal Het wonder van Charkov bleef uit. Het Nederlands Elftal droop af na de derde nederlaag in de groepsronde van het EK. De slingers, vlaggen en oranjegadgets zijn inmiddels ver dwenen. Gelukkig had u - als lezer van Hart van Holland - er toen al twee EK- puzzels opzitten. Net voor aanvang van het toernooi vroegen wij onze lezers of zij al last hadden van: ORANJEKOORTS; dat was de oplos sing van de eerste puzzel van Piet Veenstra in het Hart van Holland. Bijna tweehonderd lezers stuurden hun oplossing in. Slechts één van hen meende na het maken van de puzzel het woord 'Oranjekenner' te moeten inzenden. Helaas, u deed niet mee voor de prijzen. De win naars krijgen later deze week be richt. Ook vorige week - met een even tueel debacle al in ons achterhoofd - lieten we u nog even EK-puzzelen. Niet voor de prijzen dit keer, maar we geven u hierbij wel de oplossing. Na het invullen van de eerste balk las u 'groepsfase', de tweede balk leverde 'eindronden' op. Moordrecht - De informatieavond van de NPV Zuidpias over kanker trok maandag 11 juni veel belangstellenden. Kankeronderzoeker dr.ir. Jan-Her men Dannenberg van het Nederlands Kanker Instituut hield in Gebouw De Zespunt een boeiend en leerzaam betoog over de laatste ontwikkelingen in het kankeronderzoek. NPV Zuidpias. De NPV is een chris telijke organisatie met als motto 'Zorg voor het leven'. Dat wordt on der andere zichtbaar in praktische hulp aan mantelzorgers door ruim honderd vrijwilligers in Zuidpias. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. Het mocht de pret niet drukken: de kaasmeisjes verliezen een kaas. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was goed toeven bij de Elimschool, woensdagmiddag 13 juni tijdens de buitenspeeldag. Tessa test of ze de koe - die gewillig blijft staan - kan melken. Dat ging haar goed af, evenals de andere spelletjes waar ze aan meedeed. "Het verven vond ik het leukst." En nu op naar het snoephappen. (foto's: Gre den Otter) Nieuwerkerk aan den IJssel - De heren van TCN speelden zaterdag 16 juni de eerste ronde van de playoffs van de eredivisie tegen ELTV in Eindhoven. ELTV bleek hierbij de sterkste en werd zondag na winst op TOS Bergeijk voor de vierde keer Nederlands kampioen. De eerdere ontmoeting tussen beide partijen, op 20 mei in Nieuwerkerk, werd door TCN nog met 4-2 gewon nen. Maar tijdens de playoffs bleek Paul Haarhuis opnieuw een klasse apart met winst uit twee partijen. De inmiddels 46-jarige routinier won in twee sets van Chris Berkou- wer (6-4 6-2). De TCN'ers hoopten hierna op winstpunten uit de an dere singles, maar dat lukte niet helemaal. Rick Schalkers won wel van Hendrik Jan Davids, maar Yo- ran Verschoor.redde het niet tegen Bart Beks. Nadat Bas Struijk aan het langste eind trok in de tweede set tiebreak tegen Fernon Wibier was de stand 2-2 en bleef het spannend en kwam het aan op de dubbels. Schalkers/Tigu verloren hierin met twee sets van Haarhuis/Davids. Na dat Struijk/Verschoor de eerste set tegen Beks/Wibier in de tiebreak op een haar na aan het kortste eind trokken (8-6), had verder spelen geen nut meer. Indien TCN nog in drie sets zou winnen, had ELTV bij een gelijke stand meer gewonnen sets. De Eindhovense routiniers gin gen door naar de finale, die zij zon dag met een vierde titel afsloten. doof Plet VeefïStt-ü. Deze informatieavond was de twee de in een serie van drie. De volgende avond is op maandag 29 oktober in Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle. Oncologieverpleegkundige Martine Jansen van Zorgbrug in Gouda gaat dan in op de manier waarop men om kan gaan met bijwerkingen en spanningen bij de behandeling. Deze avonden zijn een initiatief van München/Nieuwerkerk aan den Ussel - In een door hitte en hoge luchtvochtigheid plakkerig Mün- chen roeiden Rianne Sigmond en Maaike Head dit weekend het laatste wereldbekertoernooi voor de Olympische Spelen. Na het be reiken van de A-finale bleek de afstand met de top te groot voor een medailleplaats. De dames van de lichte dubbeltwee voerden een achterhoedegevecht met Engeland II en finishten op een vijfde plaats, op ruime afstand de winnaressen uit Nieuw-Zeeland, die Sigmond en Head eerder in het toernooi nog wel wisten te verslaan. Er rekening mee houdend dat een aantal sterke lan den in München ontbrak kunnen de Nederlandse roeisters nog wel wat snelheid gebruiken voor hun deel name in Londen. Nieuwerkerk aan den IJssel/Capelle aan den IJssel - Martijn de Haan en Rick van der Sluis van volleybalvereniging VCN konden zich zaterdag 16 juni op het laatste Beach Jeugdcircuit toernooi in Tilburg kwalificeren voor het NK Beachvolleybal onder zestien jaar. Na vijf gewonnen partijen werd ook de finale met 2-0 gewonnen en gaan de jongens eind augustus naar het NK in Scheveningen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25