I NAAP> VAN RIJK enthousiaste vakantiebezorgers in Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel i k I belastingsamenwerking Wij zijn op zoek naar voor de verspreiding van Hart van Holland Rijnland Bekendmaking Bekendmaking HART VAN HOLLAND MAATWONINGEN VERSPREIDING Van Rijk Verspreiding Staringlaan 17d - 2741 GC Waddinxveen - 06 - 22 22 34 59 Ik ga op vakantie vant/m Ik ga niet op vakantie en ben beschikbaar van .t/m. DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 20 JUNI 2012 Naam: Adres: Plaats: Telefoon:, Schoon ater voor elk kind! Gouwe-Rijnland www.bsgr.nlfrontoffice@bsgr.nl tel. 071- 525 62 Droge voeten, schoon water Knaap Maatwoningen realiseert vrijstaande woningen in elke stijl in de regio Rotterdam, Den Haag en Gouda. Met meer dan 90 jaar ervaring als regionaal bouwbedrijf staan wij garant voor kwaliteit en duurzaamheid. Uw eigen wensen en ideeën zijn bij ons altijd het uitgangspunt. We denken graag met u mee. Kom eens vrijblijvend praten! y Groeneweg 38,3059 LC Rotterdam, Telefoon (010) 222 10 00. www.knaapmaatwoningen.nl :.l Een beetje stress hoort bij het leven. Maar sommige mensen staan té lang onder té grote druk. Ze zijn altijd moe, slapen slecht en kunnen zich niet meer ontspannen. Herkent u dit? Vraag dan de brochure 'Stress, overspannenheid en burnout' aan. voor uzelf of een ander. Kijk op www.fondspsychischegezondheid.nl of bel (030) 297 11 97. Psychische Gezondheidslijn: 0900 903 903 9 0,20 p/m) FONDS PSYCHISCHE GEZONDHEID Alles over hoofdzaken Nederlandse 1 Hartstichting Giro 5514 www.heartjump.nl info@heartjump.nl Word lid op unicef.nl Het algemeen bestuur van de Belastingsamenwerking Gouwe-Rijnland (BSGR) heeft tijdens de bestuursvergadering van 23 april 2012 besloten dat met ingang van 1 mei 2012 vergaderingen van het algemeen bestuur ter openbare kennis worden gebracht via een elektronische publicatie. Vanaf 1 mei 2012 zijn de aankondigingen en agendastukken van openbare vergaderingen van het algemeen bestuur alleen nog op de website www.bsgr.nl te raadplegen. Daarnaast zijn de agendastukken vanaf 10 dagen voor de vergadering in te zien op het kantoor van de BSGR, Lammenschansweg 144, 2321 JX te Leiden, geopend op werkdagen van 9.00 tot 16.30 uur. Hoogheemraadschap van Zomerschouw watergangen Vanaf IS juli 2012 gaat Rijnland watergangen inspecteren in de polders: Noord-Spaarndammerpolder Houtrakpolder Inlaagpolder Oude Spaarndammerpolder Polder De Velserbroek Vereenigde Binnenpolder Zuid-Spaarndammerpolder Buitendijksche Buiten-veldersche (B.B.) Polder Het Amsterdamse Bos Hom- en Stommeerpolder Oosteinderpoelpolder Schinkelpolder Polder Buitenhuizen onder Assendelft Uiterdijken Verdolven Landen langs de Spaarndammerdijk Goed onderhoud is belangrijk Rijnland zorgt voor goed waterbeheer: voldoende water en niet te veel. Ook als het hard regent of juist lange tijd droog is. Dat kan alleen als watergangen, die zorgen voor de aan- en afvoer en de berging van water, goed zijn onderhouden. Bijna alle grotere primaire watergangen onderhoudt Rijnland zelf. Het onderhoud aan de kleinere, 'overige watergangen' ligt bij de eigenaar of bij die van de aangrenzende percelen. Die verplichting is vastgelegd in de Keur Rijnland 2009. Schouw Rijnland controleert of aan de onderhoudsverplichting is voldaan. Die controle heet de schouw. Het onderhoud Het onderhoud van een watergang houdt de volgende werkzaamheden in: a. het verwijderen van planten uit de watergang evenals in en/of voor duikers, hekken en drainagelopenf*); b. het verwijderen van voorwerpen en materialen die de aan- en afvoer en berging van water hinderen; c. het verwijderen van overhangende begroeiing die het onderhoud van de watergang belemmert; d. het maaien, afsteken en ophalen van taluds. In 'overige watergangen', breder dan 3 meter, mag 10% waterplanten aan elke zijde blijven staan. Voor een watergang van 3 meter breed is dat dus aan elke zijde 30 cm. Voor primaire watergangen, die Rijnland meestal zelf onderhoudt, gelden strengere regels. Flora- en faunawet Tijdens het onderhouden van de watergang moet rekening worden gehouden met de Flora- en faunawet. Uitgangspunt van deze wet is dat er geen schade wordt aangebracht aan zeldzame dieren of planten en alle vogels. Handhaving Als tijdens de schouw blijkt dat het onderhoud niet of onvoldoende is uitgevoerd, start Rijnland een handhavingsprocedure. Meer informatie vindt u op www.rijnland.net/schouw. Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Kijk voor andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.net. Leiden, 20 juni 2012

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 26