Wandelen voor Braziliaanse straatkinderen Gemeente concludeert: Aanvullend bodemonderzoek Prinsessenkwartier toont geen verontrustende vervuiling Veldman Brothers in East End Maxi-sjoelen op buitenspeeldag Redelijke vangst in Ringvaart Jongen van fiets geduwd Voormalige verffabriek verwoest door brand Hengelsport HART VAN HOLLAND MOORDRECHT] 20 JUNI 2012 Volgens operationeel woordvoerder van de brandweer Hollands-Midden, Peter Kessels, brak de brand rond 21.00 uur uit. Al snel was duidelijk dat het om een grote brand ging en snelden korpsen uit de regio toe om te helpen. Ook zijn er zogenoemde meetploegen uit Leimuiden, Lekker- kerk en Benthuizen naar Moordrecht gekomen. Kessels: "Zij bezitten spe ciale apparatuur waarmee mogelijk giftige stoffen in de lucht en in het water kunnen worden gemeten. Er is in dit geval geen verhoogde con centratie aan giftige stoffen waar genomen." Uit voorzorg is wel een oliescherm op de Hollandsche IJssel geplaatst. Kessels: "Het is een verffabriek ge weest en mogelijk zouden er nog verfresten in het pand aanwezig zijn. Bovendien was er ook nog sprake van een oude tank in de kelder van het pand." De oude verffabriek stond al jaren leeg. Volgens Kessels was er net een sloopvergunning afgegeven voor de voormalige fabriek. Om 1.30 uur werd het sein brand meester gegeven. "Dat betekent al leen dat we het vuur in de tang heb ben, op z'n Hollands gezegd. Maar ik denk dat de laatste ploeg pas om 5.00 uur is gestopt met nablus sen", aldus de woordvoerder van de brandweer. De eerste verffabriek werd in 1928 gebouwd door Rinus van der Broek, op de plaats waar de oude as-schuur De verffabriek in vroegere tijden. stond. In 1930 kocht Arie van der Eijk deze fabriek; hij is de opa van Ad van der Eijk, de huidige eigenaar van de verffabriek op industrieter rein Gouwepark. In 1932 werd het woonhuis ernaast gebouwd. In 1965 verhuisde de fabriek naar Oosteinde 85, dit pand is pas gesloopt. Daarna werd er een nieuwe verffabriek ge bouwd 'De IJssel Coatings B.V.' aan de Veenweg. Deze is inmiddels ook weer verhuisd naar de genoemde nieuwe locatie. Moordrecht - De voormalige verffabriek aan Schielands Hoge Zeedijk in Moordrecht is dinsdag 12 juni verwoest dooreen felle brand. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Wel heeft de politie via twitter nog diezelfde avond een signalement verspreid van een verdachte die mogelijk de brand heeft aangestoken. "Een troosteloze aanblik afgebrand pand"laat burgemeester Gert-Jan Kats the day after via twitter weten. Zuidpias - Onder het motto 'Zet een stap voor een straatkind' vond op initiatief van de Brazilië Groep Moordrecht op zaterdag 16 juni een wandeltocht plaats om geld in te zamelen voor straatkinderen in Rio de Janeiro. De tocht over het veertien kilometer lange 'Floris V-pad' naar Oudewater werd gemaakt door achttien wan delaars. Moordrecht - The Veldman Brothers verzorgen op zaterdag 30 juni om 21.00 uur een eenmalig optreden in Eetcafé East End. Het optreden staat in het teken van de lande lijke cd-toer. De toegang bedraagt Moordrecht - Een reuze-sjoelbak was één van de attributen op het schoolplein van de Jozefschool. Er werd woensdag 13 juni naar har telust gespeeld tijdens de door jeugdwerk Zuidpias georganiseerde Bij de start kregen de deelnemers een tas met eten en drinken mee voor onderweg. Langs de route werden nog appels uitgedeeld en in Haastrecht kregen zij bij ooie vaarsdorp Het Dove Gat koffie of thee met een koek aangeboden. De sponsortocht heeft 1.300 euro opgebracht. Voor meer informatie: www.brazilie2012.reismee.nl en www.helpmijleven.org. 10,- euro. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de bar van East End aan het Oosteinde 7a. Zaal open om 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. buitenspeeldag. Even geen tv, geen computer, gewoon even lekker met andere kinderen buiten spelen. Mede dankzij het mooie weer werd het een buitengewoon geslaagde happening. Moordrecht - Uit het laatste on derzoek zou volgens de gemeente Zuidpias blijken dat de bodem bij het Prinsessenkwartier (voorheen Boslocatie) 'slechts zeer licht is verontreinigd'. In een persbericht schrijft de gemeente: "Zintuiglijk is er geen asbestverdacht materiaal waargenomen. Omwonenden van het Prinses senkwartier zijn er al jarenlang van overtuigd dat er grote hoe veelheden schadelijke asbest in de grond van het bouwterrein liggen. Op diverse plekken is al onderzoek gedaan. Volgens de gemeente die geadviseerd wordt door de Milieu- M oord recht - De leden van HSV Moordrecht zaten zaterdag 16 juni langs de Ringvaart tussen Moor drechten Gouda. Dit gedeelte van de vaart is in het voorjaar uitgebaggerd waardoor er veel minder leliebladeren zijn en er fatsoenlijk gevist kan worden. dienst Midden-Holland, lag ook hier de hoeveelheid aan verontrei nigd materiaal beneden het wette lijk toegestane gehalte. Onlangs maakte een meerderheid van de gemeenteraad duidelijk wel even klaar te zijn met onderzoek naar mogelijk vervuilde grond op de voormalige Boslocatie. Toch heeft aannemer Schouten de Jong onlangs opdracht gegeven voor nieuwe grondboringen. Aanleiding hiervoor was de vondst van een gedempte watergang die niet stond aangegeven op kaart materiaal. De vangsten waren redelijk. Met de vaste hengel werden vooral kleine vissen gevangen en met de feeder- hengel enkele brasems. De grootste was zestig centimeter lang. In het A-korps werd Erik Faas eerste met een totale visvangst van 7.150 gram; tweede werd John van Uunen met 3.530 gram en Hans Speulman De (vierde) gedempte watergang werd aangetroffen op een topo grafische kaart uit 1981. Deze 'vierde sloot' was niet bij de ge raadpleegde bronnen bekend tij dens de eerder uitgevoerde bo demonderzoeken en de kwaliteit van het dempingsmateriaal was dus nog niet onderzocht. De vier de gedempte watergang bevindt zich aan de noordoostzijde van het terrein. Ondanks dat de grond niet gesa neerd hoeft te worden, heeft de projectontwikkelaar eerder ai toe gezegd toch maatregelen te nemen om het terrein op te schonen. eindigde op de derde plaats met 3.250 gram. In het B-korps eindigde Peter van der Hoek op de eerste plaats met 10.720 gram; Willem van Veen werd tweede met 3.990 gram en René van Veen werd derde met 3.410 gram. Johan Sapuletej werd met 660 gram eerste in het C-korps. (foto: Gre den Otter) Moordrecht - Een dertienjarige jon gen uit Moordrecht is dinsdag 12 juni gewond geraakt toen hij van zijn fiets werd geduwd door twee jongens op een scooter. De jongen fietste even voor 14.15 uur op het fietspad aan het Oost einde toen hij ineens omver werd geduwd. Hij kwam hard tegen de grond terecht. De jongen is in het ziekenhuis behandeld aan ver wondingen aan zijn linkerarm en -been. Vlak voordat hij van zijn fiets werd geduwd, heeft de jongen het geluid van een brommer gehoord. Volgens getuigen die achterdejongen fiets ten hebben twee jongens op een donkere scooter de fietser opzette lijk ten val gebracht. De bestuurder droeg een helm, de passagier niet. De passagier was iets kleiner dan de bestuurder. Getuigen gezocht De politie wil graag in contact ko men met getuigen die meer kunnen vertellen over de twee jongens op de scooter. Volgens getuigen hebben zij op dinsdag 12 juni geprobeerd meer fietsers omver te duwen. Mogelijk is iemand die dag iets dergelijks overkomen. Getuigen wordt gevraagd te bellen via 0900-8844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27