Gezelligheid staat centraal op Open toernooi Sponsortocht wordt Dick Vegter Classic Bieb maakt plaats voor nieuwe boeken "Zoek alternatief voor PURschuim Ambonwijk!" schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JUNI 2012 29 www.enkast.nl 0180-634866 SP waarschuwt voor gevaarlijk isolatiemateriaal voor kruipruimten: Muziek Cultureel erfgoed info@scnz.nl on H oogendoorn Nieuwerkerk aan den IJssel - Na goed overleg binnen de Stichting Zuidpias Helpt en met goedkeuring van de drie kinderen Vegter is besloten om vanaf editie 2012 de naam van de sponsorfietstocht te veranderen in de Dick Vegter Classic. Dick Vegter was één van de oprichters van de toenmalige Stichting Nieuwerkerkers Helpen. Onder zijn voorzitterschap werden de eerste stap pen gezet voor een instelling die zich bezig houdt met het wel en wee van mensen, die het op een of andere manier financieel even niet aankunnen. Vegter heeft het grote succes van de stichting met jaarlijks een toename van het aantal aanvragen niet mee kunnen maken. Hij overleed in juli 2000. Sjaak Bakker, Erwin Ralan en Ronald Beukers. Zevenhuizen - Elk jaar wordt door tennisclub Zevenhuizen het Open Toernooi georganiseerd. Ook dit jaar wordt er van 25 juni tot en met 1 juli een week lang fanatiek getennist. Gezelligheid en de goede sfeer staan op het toernooi centraal voor TC Ze venhuizen. "Dit is hét hoogtepunt van het jaar", aldus Sjaak Bakker, één van de organisatoren. Door Job van der Plicht Volgens de organisatie is het Open Toernooi een zomerse happening waarbij iedereen het naar de zin heeft, ledereen die als lid staat ingeschreven bij de Nederlandse tennisbond kan meedoen. Daar zit echter wel één maar aan: alleen tennissers met een ranking van vier of lager kunnen meedoen. "Maar tennissers met die ranking kunnen ook een aardig balletje slaan", legt organisator Erwin Ralan uit. Poulesysteem Het toernooi is volgens de orga nisatie uniek in de regio. "Op de meeste toernooien wordt met een knock-outsysteem gespeeld. Dat houdt in dat als je verliest, dat je er in de eerste ronde al uitligt. Wij spelen met een poulesysteem wat betekent dat je er van verzekerd bent dat je meerdere wedstrijden kan tennissen", vertelt Rolan. Doordat de deelnemers meer wed strijden kunnen tennissen blijven ze meer betrokken bij het toernooi, denkt ook Bakker: "Hierdoor komen ze de hele de week bij de club en blijven ze langer hangen." Buiten de tennispartijen om worden er ook activiteiten georganiseerd. Zo kan er tegen een schappelijke prijs iedere avond een maaltijd gegeten worden. Vrijdagavond 29 juni is er een feest met DJ Bart en zaterdag 30 juni komt Loes van den Bosch tussen twee en vier uur 's middags een voetmassage geven voor ieder die dat wil. Fanatiek Ondanks dat gezelligheid en een goede sfeer voorop staan, wordt er wel degelijk fanatiek getennist. Per categorie is er een winnaar en de winnaar krijgt een waardebon die door een sponsor beschikbaar is ge steld. Sportverenigingen in Neder land hebben de laatste tijd steeds meer te maken met een teruglopend vrijwilligersaantal. Ook toernooien worden steeds minder goed bezocht, zo concludeerde ook de Nederland se tennisbond. Tegen de stroom in doen er aan het Open toernooi van TC Zevenhuizen echter steeds meer mensen mee. Ralan: "Het deelne merspercentage stijgt per jaar on geveer met tien procent." Samen Aan vrijwilligers is er eveneens geen gebrek, "ledereen heeft het gevoel dat we het samen moeten doen. Het voelt echt als onze club", vertelt medeorganisator Ronald Beukers. "We zijn echt een gezellig vereni ging waar iedereen heel snel in wordt opgenomen. Op het Open toernooi staat dit centraal. Eigenlijk zouden mensen zelf langs moeten komen om de sfeer te proeven en de gezelligheid te ervaren", besluit een enthousiaste Ralan. "Om de twee jaar hebben we een nieuwe tocht, iedere keer eeh naam verzinnen is niet echt lastig, maar daar zijn we nu in ieder geval vanaf en het is een eerbetoon aan één van de pioniers van het 'sociaal bezig zijn voor anderen'," aldus de orga nisatie. Voor de tocht die dit jaar op zater dag 15 september wordt gereden, is gekozen voor een lengte van ongeveer 150 kilometer, omdat de organisatie zo meer inschrijvingen verwacht. Verder wordt de groep gesplitst in een 'langzame groep' die fietst met een snelheid tussen de 25 en 30 kilometer en een 'snelle groep' die fietst met een snelheid tussen de 30 en 35 kilometer. De tocht gaat via Moordrecht, Gouda, Moordrecht/Zevenhuizen - De bi bliotheek vernieuwt constant haar collectie door de meest actuele boeken en andere materialen aan te schaffen. Om ruimte te maken worden in juni in alle vestigingen Bodegraven en het Groene Hart van Zuid Holland naar Uithoorn, waar de eerste stop zal zijn. Daarna gaat het in noordoostelijke richting naar Ouderkerk aan de Amstel, om via de Vinkeveense plassen uit te ko men bij Portengen voor de tweede koffiestop. Via Woerden en Gouda gaan de pelotons terug naar Nieu werkerk. Inschrijven voor beide tochten kan vanaf zondag 1 juli. Voor recreatieve fietsers worden voor deze dag korte re tochten georganiseerd van onge veer 50 en 75 kilometer. Inschrijven hiervoor kan op de dag zelf, maar via de site inschrijven kan ook. Voor meer informatie: www.zuidplashelpt.nl. van bibliotheek de Groene Venen afgeschreven materialen verkocht. Voor 1 euro per boek, dvd of cd kunt u uw collectie aanvullen. De verkoop vindt plaats tijdens ope ningstijden. Donderdag 21 juni - 19.00 uur Voorspeelavond dwarsfluit zang- en pianoleerlingen Aula muziekschool, Schubertstraat 50 Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 23 juni - 15.30 uur Concert Schilderijententoonstel ling Thorbecke College, Kamerlingh Onnesstraat Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 2 euro Zondag 24 juni - 15.00 uur Midzomerconcert met onder andere het Nieuwerkerks Vrouwenkoor i Muziek van klassiek tot luchtig Ceciliakerk, Alexanderpolder/ Rotterdam Maandag 25 juni - 19.00 uur Voorspeelavond pianoleerlingen Aula muziekschook, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Woensdag 27 juni - 19.15 uur Zomerzangavond met leerlingen van Tineke van Geuns Aula muziekschool, Schubertstraat 50, Nieuwerkerk aan den IJssel Woensdag 27 juni - middag Leerlingen van Trudi Bos spelen Bibliotheek Moordrecht Zaterdag 23 - 30 juni 12.00 tot 17.00 uur Mijn kunstmaatje en ik Museum Gouda Sintjan Oude Stadhuis, Jeruzalemkapel, Gouda Studio's Info: www.artamin.nl Woensdag 20 juni - 12.00 uur Arrangement Windlust, Libra, Steenoven Kosten 20 euro. Info en aanmelden: 0180-318668 of d.groenendal@kpnplanet.nl Moordrecht - De fractie van de Socialistische Partij in Zuidpias pleit voor een alternatief met betrekking tot de plannen om kruipruimten in de Ambonwijk te gaan isoleren met PURschuim. De partij wijst erop dat uit onderzoek zou zijn gebleken dat er veel gevaarlijke gassen vrijkomen bij het aanbrengen van dit isolatiemateriaal volgens de voorgestelde methode. De bewoners maken zich, volgens SP-voorman André Muller, grote zorgen over hun gezondheid. Hij heeft dan ook de wethouder ge vraagd uit te kijken naar een alter natief. Muller verwijst naar een rapport dat onlangs is geschreven door Grid Consulting over de zogenaamde In-Situ sprayen van de polyu- rethaanisolatie in kruipruimten. Ook een nieuwsprogramma op te levisie zou onlangs aandacht heb ben besteed aan bovengenoemde manier van isoleren en de link heb ben gelegd met het ziek worden van mensen. Muller: "Als deze methode zo om streden is en er gassen vrijkomen waarvan mensen ziek kunnen wor den, moetje als goede huisbaas dit niet willen toepassen. Vandaar 'de vraag of er geen alternatieven voorhanden zijn?" Volgens het raadslid is het ook nog zo dat de isolatiewaarde van PUR veel lager is, dan voorheen werd aangenomen. Wethouder Bosman reageert des gevraagd: "Bij de woningen in de Ambonwijk wordt een materiaal gebruikt met een geheel andere samenstelling dan het materiaal genoemd door de SP. De vloeren op de begane grond worden geïsoleerd om stank- en vochtproblemen uit de kruipruimtes tegen te gaan. Een klacht die al jaren door de bewoners wordt geuit. Het is daarom nodig de vloer aan de onderkant te isoleren en daarmee luchtdicht te maken. Andere vormen van isolatie die in het verleden zijn getest in een twee tal blokken, losten het probleem van stank en vocht niet op. Dit vanwege het hoge grondwaterpeil en de slap pe bodem in Moordrecht. Andere isolatiemethoden zijn niet voorhan den om de genoemde problemen op te lossen." Volgens de wethouder worden de isolatiewerkzaamheden in de Am bonwijk uitgevoerd door een bedrijf dat hiervoor is gecertificeerd. De gemeente gaat de bewoners in de Ambonwijk nog uitgebreid informe ren over de wijze van uitvoering van het werk en hoe de woning goed te ventileren nadat het werk is afge rond. Bewoners krijgen ook nog de kans een modelwoning te bezoeken om te zien hoe het werk wordt uit gevoerd. Hoveniersbedrij f

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29