Pannenkoeken en smoothies Gymdiploma voor nieuw Hervormd Centrum voor kleuters Nessevliet verwelkomt honderdste leerling Eendragt zoekt kriebel beestjes Sing Inn Vaders leggen het af Nessevliet bezet Plaswijckpark HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 20 JUNI 2012 31 Oud Verlaat - Onlangs ging de vlag uit bij cbs de Nessevliet. In groep 1 "<erd de vierde verjaardag gevierd van Anna Vermaat. En vier jaar be tekent dat je naar de basisschool mag. De komst van Anna bracht het leerlingenaantal van de Nes sevliet op honderd. De school is één van de kleinste scholen van Zuidpias. Oud Verlaat - De kleuters van basis school de Nessevliet zijn vorige week op schoolreis naar het Plaswijckpark in Rotterdam geweest. De kinderen vermaakten zich prima met de skel ters in de verkeerstuin, tijdens een rondvaart met de boot en met een tochtje met het treintje door het hele park. De dag werd afgesloten in de speeltuin en na het eten van een ijsje gingen de kinderen terug naar school. Zevenhuizen - De groepen 1 en 2 van basisschool de Eendragt gingen dinsdag 12 juni met leden van Na tuur- en Milieueducatie De Zwa- nenbloem in het plantsoen achter de Wielewaal op zoek naar allerlei insecten en andere bodemdieren. De kinderen ontdekten onder meer een aantal slakken, vliegen, rupsen, spinnen én een oorwurm. Zevenhuizen - Met een verloting en het verkopen van pannenkoe ken en vitaminebommen haalde de hervormde gemeente zaterdag 16 juni geld binnen. De opbrengst van de fancy fair, die werd gehouden achter het pand van de voormalige Rabobank, wordt in het vernieuwde Hervormd Centrum gestoken. Bij de fancy fair blijft het niet; het komen de jaar zullen er meer acties worden gehouden om de nieuwbouw te be kostigen. Oud Verlaat - Op-het veld achter de kapel aan de Vlietkade 35 wordt op zondag 24 juni om 16.00 uur een Sing Inn gehouden. Spreker is Ed ward de Kam uit Driebergen. Hij is directeur van Youth for Christ. De band Living Faith verzorgt onder leiding van Marissa Koolhaas de muzikale begeleiding. Thema deze dag is 'Inzoomen met Google Earth'. Na afloop is er gelegenheid tot na praten. Zevenhuizen - Bij gymnastiekvereni ging O.S.S.-Befit komen iedere za terdagochtend circa zestig kleuters gymen onder leiding van Joke Bloom. Met ballen, banken, matten en andere materialen wordt iedere keer een uit dagend parcours uitgezet. Op 16 juni konden de kinderen hun kleutergym- diploma halen. De kinderen konden in de feestelijk ingerichte gymzaal allerlei spelletjes doen, trampoline springen, op klossen lopen of een skippie-par- cour afleggen. Na afloop gingen alle kinderen met een diploma naar huis. Zevenhuizen - De jongens van gym nastiekvereniging O.S.S.-Befit, die elke week een uur baltiek doen, mochten' donderdag 14 juni hun vader, broer, opa of iemand anders meenemen. Bij baltiek worden tech nieken aangereikt voor diverse bal sporten en worden ook onderdelen van het turnen beoefend. De zonen namen het voortouw en lieten zien wat de bedoeling was. Bij het Youri van Gelder ringenonderdeel bleek één vader na de buiteling wat duizelig, een andere vader moest het afleggen tegen zijn zoon bij het touwklimmen. Een dappere moeder deed met het onderdeel optrekken haar score flink stijgen. Uiteindelijk bleek er in de totaalscores zo weinig verschil te zitten dat iedereen een prijs in ontvangst mocht nemen. Natuurlijk was er ook een manspersoon die probeerde te smokkelden, maar dat werd door de jury opgemerkt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31