0 i'ii sy Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl www.open-maatwerk.nl OPEN 1 Rijnland ponds 0 Rijnland HORREN, BINNEN- EN BUITENZONWERING Bekendmaking Bekendmaking 20 KORTING JÉ Schuifkasten op maat Horren Zonwering Deuren Vloeren Alle aanbiedingen zijn geldig tot 1 juli 2012 MAATWERK 32 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 20 JUNI 2012 Droge voeten, schoon water Liliane geef om v! kind Droge voeten, schoon water op de alle maatwerk buitenzonwering en horren 1.249,00 25% korting Hoogheemraadschap van Zomerschouw watergangen Vanaf 15 juli 2012 gaat Rijnland boezemwatergangen inspecteren in onderstaand gebied: Rijnsburg Goed onderhoud is belangrijk Rijnland zorgt voor goed waterbeheer: voldoende water en niet te veel. Ook als het hard regent of juist lange tijd droog is. Dat kan alleen als watergangen, die zorgen voor de aan- en afvoer en de berging van water, goed zijn onderhouden. Bijna alle grotere primaire watergangen onderhoudt Rijnland zelf. Het onderhoud aan de kleinere, 'overige watergangen' ligt bij de eigenaar of bij die van de aangrenzende percelen. Die verplichting is vastgelegd in de Keur Rijnland 2009. Schouw Rijnland controleert of aan de onderhoudsverplichting is voldaan. Die controle heet de schouw. Het onderhoud Het onderhoud van een watergang houdt de volgende werkzaamheden in: ahet verwijderen van planten uit de watergang evenals in en/of voor duikers, hekken en drainagelopenf*); b. het verwijderen van voorwerpen en materialen die de aan- en afvoer en berging van water hinderen; c. het verwijderen van overhangende begroeiing die het onderhoud van de watergang belemmert; d. het maaien, afsteken en ophalen van taluds. In 'overige watergangen', breder dan 3 meter, mag 10% waterplanten aan elke zijde blijven staan. Voor een watergang van 3 meter breed is dat dus aan elke zijde 30 cm. Voor primaire watergangen, die Rijnland meestal zelf onderhoudt, gelden strengere regels. Flora- en faunawet Tijdens het onderhouden van de watergang moet rekening worden gehouden met de Flora- en faunawet. Uitgangspunt van deze wet is dat er geen schade wordt aangebracht aan zeldzame dieren of planten en alle vogels. Handhaving Als tijdens de schouw blijkt dat het onderhoud niet of onvoldoende is uitgevoerd, start Rijnland een handhavingsprocedure. Meer informatie vindt u op www.rijnland.net/schouw. Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Kijk voor andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.net. Leiden, 20 juni 2012 CARTRIDGE LEEG? AAP Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zovelen. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneiianden, samen met soortgenoten. Spaar lege cartridges voor AAP en geef Titi een nieuwe toekomst! KIJK OP WWW.AAP.Nl OF BEL 0570-858511 S IU II 1 A giro 7 800 800 's-Hertogenbosch T 0800 7 800 800 (gratis) www.lilianefonds.nl foto Monique Velzeboer Hét speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Hoogheemraadschap van Zomerschouw watergangen Vanaf 15 juli 2012 gaat Rijnland watergangen inspecteren in de polders: Haarlemmermeerpolder IJpolder Rottepolder Waarder- en Schoteroog Waarder- en Veertpolder Zuiderpolder Zwetpolder Goed onderhoud is belangrijk Rijnland zorgt voor goed waterbeheer: voldoende water en niet te veel. Ook als het hard regent of juist lange tijd droog is. Dat kan alleen als watergangen, die zorgen voor de aan- en afvoer en de berging van water, goed zijn onderhouden. Bijna alle grotere primaire watergangen onderhoudt Rijnland zelf. Het onderhoud aan de kleinere, 'overige watergangen' ligt bij de eigenaar of bij die van de aangrenzende percelen. Die verplichting is vastgelegd in de Keur Rijnland 2009. Schouw Rijnland controleert of aan de onderhoudsverplichting is voldaan. Die controle heet de schouw. Het onderhoud Het onderhoud van een watergang houdt de volgende werkzaamheden in: a. het verwijderen van planten uit de watergang evenals in en/of voor duikers, hekken en drainagelopenf*); b. het verwijderen van voorwerpen en materialen die de aan- en afvoer en berging van water hinderen; c. het verwijderen van overhangende begroeiing die het onderhoud van de watergang belemmert; d. het maaien, afsteken en ophalen van taluds. In 'overige watergangen', breder dan 3 meter, mag 10% waterplanten aan elke zijde blijven staan. Voor een watergang van 3 meter breed is dat dus aan elke zijde 30 cm. Voor primaire watergangen, die Rijnland meestal zelf onderhoudt, gelden strengere regels. Flora- en faunawet Tijdens het onderhouden van de watergang moet rekening worden gehouden met de Flora- en faunawet. Uitgangspunt van deze wet is dat er geen schade wordt aangebracht aan zeldzame dieren of planten en alle vogels. Handhaving Als tijdens de schouw blijkt dat het onderhoud niet of onvoldoende is uitgevoerd, start Rijnland een handhavingsprocedure. Meer informatie vindt u op www.rijnland.net/schouw. Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Kijk voor andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.net. Leiden, 20 juni 2012 <0 Zonnescherm AXIOS van MySun ind. Somfy motor, afst. bed. en montage li Dé Plisséhor (tot 236 hoog) van 310,00 voor€ 249,00 incl. montage Semi cassette knikarmscherm (voorbeeld 350 x 250) Somfy RTS motor en afstandbediening Meer dan 150 doekkleuren 5 jaar garantie Uitgevoerd in Ral 9001 Uitvoering in antraciet Ral 7016 structuur10 Maten tot 272 cm mogelijk 279,00 Standaard kleuren in wit, creme, antraciet en aluminium Afwijkende Ral kleur mogelijk Dubbele deuren mogelijk Standaard breedtemaat 96 cm; tot 110, 130 en 160 ook mogelijk l Binnenzonwering op maat Horizontale Jaloezieën aluminium en hout in div. breedtes Verticale Jaloezieën in aluminium en kunststof Plisse gordijnen Vouwgordijnen Rolgordijnen Multishade/roljaloezieën Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 32