W Héél veel kinderen speelden buiten m Nick Gerrese wint Austrian Karate Open Glennis Grace naar CuliNESSE Tanya Izelaar wint Funa- koshi-cup Buurman opent vernieuwde haven en clubgebouw W Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND NESSELANDE 20 JUNI 2012 33 i-Nf 1 Karate Karate www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Ruim 800zoveel kin deren waren afgekomen op de door Stichting Buurtwerk Alexander ge organiseerde Buitenspeeldag op woensdag 13 juni. Vanaf 13.00 uur konden de kinderen aan de hand van een stempelkaart meedoen aan een groot aantal spel letjes en activiteiten. De enorme brandweerauto was een opvallende verschijning aan de Cypruslaan. Kinderen mochten, mét helm op, in de auto zitten, of proberen zo snel mogelijk de brandslang uit te rol len. Populair waren het koekhappen, sjoelen en airhockey, maar ook bij het springkussen en bij het 'eendjes hengelen' was het druk. Gemeente Rotterdam Stadstoezicht had zich ingezet om het segway parcours te begeleiden en veel kin deren stonden geduldig te wachten Met vereende krachten wordt de brandslang uitgerold. 'Spons lopen', een alternatief voor zaklopen. (foto: Gré den Otter) om even op het Shetland paardje te mogen rijden of om een ritje met de huifkar te maken. Het meegeko men pasgeboren veulentje bracht een lach op ieders gezicht. Bij de fruitkraam konden de kinderen een gezonde snack halen en in het Nes- sCafé was het gratis ijs niet aan te slepen. Met een volle stempelkaart maakten kinderen kans op een prijs, waaronder een meetEtgreet met Glennis Grace die in augustus een optreden verzorgt tijdens het eve nement CuliNesse. Voor meer informatie: baliekristal.sba@buurtwerk.nl of 010-2862760. Een vrolijke amazone! Nesselande - Regerend Europees kampioen karate bij de junioren Nick Gerrese heeft afgelopen weekend een nieuwe titel kunnen toevoegen aan zijn toch al imposante erelijst. De 17-jarige Nick profileert zich steeds meer in de wereldtop van het karate door constant te blijven in zijn prestaties. De zege van Gerrese was het enige goud dat Nederland wist te winnen tijdens dit toernooi en hiermee is Gerrese zeker van kwalificatie van het EK volgend jaar dat wordt gehouden in Konya, Tur kije. De Austrian Open was een kwali ficatietoernooi voor de karateka's van Oranje onder de 21 voor het EK volgend jaar. Zeven karateka's van Unity99 Rotterdam werden hiervoor door het Nederlands team geselec teerd: Wouter Deijl, Elmar van Kleef, Estelle Waltz, Manon Bakker, Mi chelle Kunst, Nick Gerrese en Laury Vogelzang. Zoë Jutte vertegenwoor digde de club door op eigen initi atief naar Salzburg af te reizen en zich zo in de picture te vechten voor haar kansen in het EK kwalificatie traject. Laury Vogelzang wist beslag te leggen op het brons in de klasse +60kg. Ook zij deed dus goede za ken voor het kwalificatie traject. Nesselande - Glennis Grace staat dit jaar op CuliNESSE, het culinaire mu ziekfestival op het strand van Nesselande. De zangeres werd vorig jaar uitge roepen tot beste zangeres van Nederland. Op vrijdagavond 17 augustuszingt zij live tijdens het evenement CuliNESSE. Kaarten zijn te koop bij boekhandel van Delft in Nieuwerkerk aan den IJssel en in Zevenhuizen en bij BBB Delicatessen in Nesselande. Ook on line kunnen er kaarten gekocht wor den via www.culinesserotterdam.nl. Kaarten kosten in de voorverkoop 8,50 euro, aan de deur 12,- euro. Nesselande - Unity99 Rotterdam heeft zondag 17 juni deelgeno men aan de jaarlijkse Funakoshi- cup, waar het onderdeel kata in de schijnwerpers staat. Deze dicipline in het karate wordt solo uitge voerd. Kata is een schijngevecht in vastgestelde vormen die zeer nauwkeurig en strak uitgevoerd dienen te worden. Met de twaalf jarige Tanya Izelaar heeft Unity99 een toptalent in huis op dit onder deel, want zij veroverde in haar klasse het goud. Brons was er voor Kiki Muis en voor trainer/coach Balazs Halmai. Nesselande - Watersportvereniging Buurman wil graag betere faciliteiten can de Zevenhuizerplas. Omdat het nieuwbouwproject Port Nesselande op zich laat wachten en de vereniging zich beperkt voelde heeft gemeente- raadslid Jolanda Ton zich gemengd in de discussie. Mede dankzij haar in spanning heeft de vereniging toestemming en medewerking gekregen om de huidige locatie aan ae Jacob Levelangkade uit te breiden en op te knappen. Dankzij de nieuwe ligplaatsen en de wenigingsruimte kunnen wij weer 9aan denken aan uitbreiding van het aantal leden en het uitbreiden van de activiteiten", meldt voorzit-, ter Arjan Hoefnagels. Toch heeft Hoefnagels nog wel wat wensen: "We hebben op deze locatie niet de beschikking over elektriciteit, stro mend water en sanitaire voorzienin gen, dat is een groot gemis." Het project Port Nesselande zou invulling aan deze wensen moeten gaan geven en tevens een betere ontsluiting moeten geven dan de huidige locatie. "De tijdelijke loca tie is door twee bruggen gescheiden van de plas, waardoor steeds de mast gestreken moet worden. Dit is niet met alle boten eenvoudig", legt Hoefnagels uit. Tijdens de ledendag op zondag 1 juli wordt de vernieuwde jachthaven en verenigingsruimte officieel geopend door wethouder Karakus. Voor meer informatie: www.wsvbuurman.nl. Jaap Eiadhaven Noordeinde 25a^ f Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33