Vakantie in eigen land Jari van der Eijk kampioen op vloer WAVE OF BASS LUIDT BLOKSEIZOEN UIT 36 HART VAN HOLLAND PEPTALK 20 JUNI 2012 Door Pepijn de Groot Elk groot voetbaltoernooi geeft mij het gevoel van vakantie. Als het Nederlands elftal moet voetballen om een prijs, is de Hollandse nuchterheid verdwenen. Voor de buis heeft de Nederlander plots een zuidelijk temperament en elke kantoorklerk dost zich uit alsof hij in de frontlinie loopt bij het zomercarnaval in Rio. Als Nederland voetbalt, is Nederland Nederland niet meer. Dat voelt als vakantie in eigen land. Deze vakantie in eigen land voelde als een Finse traditie: eerst waan je je in een bloedhete sauna maar na negentig minuten word je kopje onder geduwd in een wak en sta je blauwbekkend om je heen te kijken terwijl zich ijspegels vormen in je bilnaad. Het was zo'n vakantie waarvoor je KASSA inschakelt omdat je belazerd bent door de verhuurder van je chalet in de bergen. Kan je bij de Consumentenbond eigenlijk klagen over het slechte spel van het nationale elftal? Kan Kees Jansma ook niet de rol van ombudsman op zich nemen? Is het een goed idee om de basi self te kiezen middels referenda onder de kiesgerechtigde bevolking? Dan is het kiesrecht vanaf zestien jaar helemaal geen slecht idee. Bovendien kunnen er ook in SeaLife stembussen geplaatst worden. Weekdieren hebben namelijk bovenmatig veel verstand van voetbal. Zoals gezegd, met een groot voetbal toernooi is het net alsof je op vakantie bent in eigen land. Ik heb dronken Engelse vrouwen op naaldhakken (waarvan de hoogte in centimeters overeenkwam met de hoogte van hun IQ) zien lopen aan de Spaanse costa die nog rationeler klonken dan het Nederlandse volk ten tijde van een E- of WK. Nederland heeft op weg naar de vakantie al een flinke zonnesteek opgelopen. De vakantie was dit jaar echter van korte duur. Toch zonde, als je je vakantiegeld hebt besteed aan gastoeters en gijpvogels. Dan had je net zo goed naar Griekenland kunnen gaan. Ook daar wordt het geld je uit de zakken geklopt, maar dan kom je tenminste nog met een gezonde bruine kleur thuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het juni. Met Dubstep, Drumstep en dit feest in 't Blok aan het IJser- laatste feest van het Blokseizoen Drum N Bass 'wobble'je zo de va- manpad 1. De toegang is vrij; deur vindt plaats op zaterdagavond 30 kantiein! Kom gezellig langs voor open om 20.30 uur. Daan Koedoot, links, en Jari van der Eijk. Waddinxveen/Nesselande/Zeven-huizen - In Ahoy Rotterdam vonden op zaterdag 16 en zondag 17 juni de Nederlandse Kampioenschappen turnen plaats. Zevenhuizenaar Jari van der Eijk, uitkomend voor het Etec Toos Turn Team uit Waddinxveen werd Nederlands Kampioen op het onderdeel vloer. Alle disciplines van de KNGU wa ren in Ahoy vertegenwoordigd; van heren- en damesturnen tot jazz- dans, acro en ritmische gymnas tiek. Bij het herenturnen was de gehele Nederlandse top aanwezig en ook voor de turners vanaf veer tien jaar uit de eerste divisie, was de landelijke finale in Ahoy gepland. Jari van der Eijk en de in Nesselande wonende Daan Koedoot kwamen voor Toos uit in categorie Junior 1-5, 1e divisie. Beide heren deden het goed op de meerkamp, maar kwamen net te kort voor het po dium: Jari eindige als vijfde en Daan werd vlak daarachter zesde. De toestelfinales op zondag leverden zes medailles op. Daan behaalde drie maal brons op de onderdelen voltige, sprong en rek. Jari werd kampioen op het onderdeel vloer, en maakte zijn setje medailles com pleet met zilver op sprong en brons op ringen. In politiek Den Haag wordt veel besloten over jongeren en onderwijs. Voor je achttiende kan je als jongere niet van je laten horen - of je moet op het Malieveld gaan staan, maar dat is tegenwoordig ook de normaalste zaak van de wereld. Waarom de jeugd vanaf zestien jaar niet laten stemmen? Het is een idee dat komt uit de Partij van de Arbeid (PvdA). Veel jongeren zijn tegen, wat vindt het panel? Kaylee Ramman (17 jaar) Kristina van der Molen (18 jaar) uit Nieuwerkerk a/d IJssel uit Moordrecht Ik vind zestien erg jong, de gemiddelde zestienjarige weet niks van politiek en heeft ook bar weinig te maken met con sequenties van politieke maatregelen. Maar er zijn ook genoeg volwassenen die niks van politiek weten en toch mo gen stemmen (en erger: dat ook doen). Hele groepen volwassenen kunnen hun stemgedrag niet of nauwelijks in meer dan één zin redeneren, nog los van de vraag in hoeverre hun statements fei telijk juist zijn. Mede daarom vind ik het onnodig om ook nog de zestienja rigen stemgerechtigd te maken, ik vind de huidige situatie namelijk prima te handhaven. Er zijn vast wel zestienja rigen die al vroeg verstand hebben van politiek en een goed onderbouwde me ning kunnen vormen. Toch ben ik van mening dat we dat niet kunnen zeggen over het gros van de zestienjarigen die ik in ons land tegenkom. vh Mens Erger Je Niet bouwt een feestje op het binnenpodium. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pun-krock- en ska-liefhebbers konden tot 2009 hun hart ophalen tijdens het jaarlijkse muziekfestival Greppelpop. Op opvol ger Blokpop voeren deze muzikale genres nog steeds de boventoon. Voor het verfrissende effect was er dit jaar ook een singer-songwriter podium. Een geslaagde aanvulling. Door Bart Jansen Blokpop vindt plaats in en om 't Blok, de thuisbasis van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Afgelopen zaterdag stond het jongerencentrum vanaf half twee 's middags tot twee uur 's nachts in het teken van het festival, leder uur maakte op het binnenpodium een bandje zijn opwachting en op gezette tijden werd er ook buiten een riedeltje weggegeven. Het binnenpodium her bergde vooral de stevige gitaaracts zo als 3 Dead Mexicans on a Skateboard en de Oskoed Slotters, terwijl buiten de ingetogen singer-songwriters hun opwachting maakten. Deze indeling zorgde voor een mooi contrast tussen stoer en ruig, en lieflijk en fragiel. Bei de genres bij het publiek in de smaak. Helaas werden de singer-songwriter optredens af en toe bruut verstoord door de openzwaaiende deur van het binnenpodium. Dit gebeurde onder andere bij het optreden van Mevrouw Tamara. Het 19-jarige meisje bracht net een gevoelig nummer ten gehore, maar werd compleet overstemd door de soundcheckende ska-formatie 'Mens Erger Je Niet'. Zonde. Op zijn beurt maakte 'Mens Erger Je Niet' er een energiek feestje van in 't Blok. Er werd door een enkeling gedanst of 'geskankt' zoals dat heet. Het publiek en de band hadden er in ieder geval veel zin in. Ook dit jaar mag stichting Jeugdwerk weer blij zijn met de op komst op Blokpop. Het is te hopen dat dit jaarlijkse Nieuwerkerkse feestje volgend jaar gewoon terugkomt. Ho pelijk weer met wat singer-songwri ters in de line-up. Ik ben ook tegen. Er is maar een klein deel van de zestienjarigen dat verstand heeft van politiek en slim genoeg is om een goede keuze te maken. Als ze er geen verstand van hebben, kunnen ze op iemand stemmen zonder dat ze er goed over nagedacht hebben. Ook zou het kunnen dat ze stemmen op de par tij waar hun ouders op stemmen, ter wijl ze het misschien niet eens zijn met de standpunten van de partij. Ik denk dat jongeren op 16-jarige leeftijd geen volwassen keuzes kunnen maken. Een voorbeeld: als een partij een drankver bod wil invoeren en een ander juist niet, zouden ze alleen al voor de drank op de tweede partij stemmen. Het gaat al niet al te best met de politiek in Nederland en het wordt er niet beter op als we zestienjarigen laten stemmen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 36