so you STER BED1UJES01UËNTATIE BIJ DE MARINE THINK you CAN DANCE' Comenius College Kids STUDIO DA DANZA als Gids vu™ ticwv wtCT XOMltlüL HART VAN HOLLAND PEPTALK] 20 JUNI 2012 37 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het einde van het seizoen nadert. Nog even knallen in 't Blok aan het IJsermanpad op zaterdag 23 juni. NoLabel is het feest waar meerdere stijlen door elkaar worden gedraaid. House, club electric, NL hop, rock, drumm and base, jungle en veel meer. No Label, de naam zegt het al: er is geen vast label op deze feesten, het gaat van happy hardcore tot hip hop, en van reggae tot house. De deur gaat om 21.00 uur open en de toegang is gratis. Een groepspresentatie bij een van de steenovens op Hitland. Juvat Westendorp, middenvoor, wordt omringd door selectieleerlingen van Studio Da Danza. Waddinxveen - Juvat Westendorp, bekend van het televisieprogramma So You Think You Can Dance, ver zorgde op zaterdag 16 juni een aan tal workshops voor leerlingen van Studio Da Danza. Juvat wist door te dringen tot de halve finale van het populai re dansprogramma. Volgens de leerlingen van Da Danza is Juvat de allerleukste B-Boy (break- dance-boy) van Nederland. De leerlingen vonden het een hele eer les van de danser te krijgen, die na afloop ruim de tijd nam om met iedereen op de foto te gaan en handtekeningen uit te delen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Comenius College vond vorige week een bijzonder project plaats onder de naam Kids als Gids. Onder leiding van kunstenaar Heieen VIietstra gin gen daartoe ruim honderd leerlingen van de brugklas op onderzoek in het Hitlandgebied. Binnen het project werkten de vak ken geschiedenis, biologie, aar drijkskunde en beeldende vorm-ing nauw met elkaar samen om de leer lingen binnen het Hitlandgebied de samenhang van die vakken te tonen en te laten ervaren. In een keuzetra ject konden de leerlingen zich verder specialiseren in een van de vakken. Tijdens de presentaties 'gidsten' de leerlingen elkaar vervolgens langs alle plekken die van belang bleken voor hun specialisatie. De voormali ge ovenruimte waar ooit de beroem de IJsselsteentjes werden gebakken, vormde het indrukwekkende decor voor de expositie van een fotoserie van 25 foto's, gemaakt en bewerkt door de leerlingen. Soms poëtisch, soms spannend of juist humoristisch. Zichtbaar trots gaven de kunstgid- sen hun klasgenoten tekst en uitleg over hun werk en hun plek. De leerlingen stelden veel vragen en waren zeer geïnteresseerd. Waddinxveen - De Marine is op zóek naar technische mensen en houdt daarvoor speciale dagen. De leerlingen uit VMBO 3BK van het Coenecoop College namen een kijk je. De leerlingen en hun begeleiders zijn gestart bij de technische op leidingen en zagen alles van elek trotechniek tot zware motoren en wapens. De groep bezocht ook de Hr. Ms. Johan de Witt, een bevoor radingsschip/commandocentrum. Het schip van zo'n dertig meter breed en hoog en 176 meter lang werd grondig verkend. De jongens en meiden kregen alle gelegenheid om aan boord rond te kijken. Voor de techniekleerlingen werd aan dacht besteed aan de techniek op het schip en voor de leerlingen eco nomie en verzorging werd aandacht besteed aan de mogelijkheden voor logistiek en verzorging binnen de Marine Waddinxveen - Ze vielen dit jaar misschien een beetje in het niet tussen alle oranje versieringen: de vlaggen-in-top-met-schooltas. Zuchten van verlichting werden geslaakt, traantjes weggepinkt, champagneflessen ontkurkt en felicitaties uitgewisseld. Het middelbare school diploma is binnen. Het diploma betekent voor Havis ten en VWO'ers een goede start naar een HBO of Universiteit en voor de VMBO leerlingen een mooi begin om een startkwalificatie te halen. Want met een MBO niveau 2 -diploma op zak heeft een jongere veel meer kans op een goede baan, dan wanneer hij deze kwalifica tie niet heeft. Het halen van deze startkwalificatie heeft nog meer voordelen: -Jongeren met een startkwalifica tie hebben twee keer zoveel kans om werk te vinden. -Als starter verdienen jongeren met startkwalificatie gemiddeld 2.300 euro bruto per jaar meer dan zonder startkwalificatie. - Jongeren met een startkwalifi catie kunnen in de toekomst ge mak- keiijker doorstromen naar een betere baan. - Jongeren met een startkwali ficatie staan sterker, juist als het economisch niet goed gaat en er minder banen zijn. Soms stoppen jongeren voortijdig met school. Vaak omdat ze de ver keerde studierichting hebben geko zen. Deze jongeren kunnen terecht bij een leerplicht-, kwalificatieplicht ambtenaar en RMC trajectbegeleider. Deze proberen alsnog een passende opleiding te zoeken of een plaats in een leerwerk-traject te vinden. Alle jongeren zonder startkwalifi catie worden aangeschreven en uit genodigd voor een gesprek. Ook de jongeren die zich na het halen van een VMBO-diploma niet hebben in geschreven bij een vervolgopleiding worden benaderd. Waddinxveen In Waddinxveen waren er het school-jaar 2010-2011 69 school verlaters. Hiervan zijn er inmiddels weer 23 naar school, 28 werken en zeven zijn in begeleiding. Van de overige elf jongeren zijn er zeven niet in staat een verdere opleiding te volgen, twee zijn verhuisd en van twee is onbekend wat ze doen. Hiermee scoort Waddinxveen ge middeld in vergelijking met andere gemeenten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37