T5lö @*0 G*Ö 5 ^*0 0 A www.edplaizier.nl 'Nieuwerkerk relatief rustig' Is De Koornmolen een basis voorziening of niet? Tuin-en terreininrichting "We moeten samen bedenken hoe we de korting gaan opvangen" Nieuwe partij geboren Hennepkwekerij in woning ontdekt de Haij £^van der Wen de Braxton www.fietsmdoot fjetsklaar.njö advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JUNI 2012 3 Woonaccessoires www.enkast.nl- 0180-634866 nieuwe kin4wfie'se ff-, www.fietskiaar.nl v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud feST? kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl U Thuis in de regio. V*>. Bibliotheken weer aan onderhandelingstafel Vervolg van voorpagina Vervolg van voorpagina Zuidpias - Pas na de zomer neemt de gemeenteraad een besluit over het al dan niet subsidiëren van zwembad De Koornmolen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een graffiti spoor van hakenkruizen en davidsterren, brandstichting in een moskee aan de Prins Bernhardstraat, en nu weer aggressieve Oranje-fans die zich keren tegen een Duits circus op het Raadhuisplein. Wat is er in Nieuwerkerk aan de hand Hoewel burgemeester Gert-Jan Kats 'heel erg geschokt' is door het jongste incident, stelt hij dat het de laatste tijd 'relatief rustig' is in Nieuwerkerk. "Er zijn wel meldin gen, maar er is geen sprake van vooropgezette activiteiten." In tegenstelling tot enkele jaren geleden is er volgens Kats van cri- Door Erwin van 't Hof Directeur Gillian de Koning-Keg van Bibliotheek de Groene Venen kijkt hoopvol naar de toekomst. "Ik heb er groot vertrouwen in dat beide orga nisaties er samen uit kunnen komen. Het is nu tijd om het verleden te ver geten en samen hard aan de slag te gaan." Hobbels Het vastgestelde harmonisatiebeleid na het ontstaan van de gemeente Zuidpias zegt dat er maar één basis voorziening mag zijn op het gebied van bibliotheekwerk. Als de organi saties er niet voor kiezen om samen te werken, moet de gemeente zelf een keuze maken tussen de twee bi bliotheken. Leo de Viet, voorzitter van het be stuur van bibliotheek Nieuwerkerk Gisteren werd de nieuwe partij gepresenteerd. Brinkman ver wacht minstens vijf zetels te kunnen halen. Eerder liet Trots minele jongerengroepen in Nieu werkerk geen sprake meer. Overlast gevende groepen - onder andere 'de Raadhuispleingroep' en 'de Zuid- plasgroep', die vooral actief is in de Dorpsstraat, zijn er wel. Van de vier Nieuwerkerkers die vorige week naar aanleiding van het 'circusinci dent' werden aangehouden, maak ten er twee deel uit van zo'n groep hangjongeren. De opstoot na de EK-wedstrijd ont stond volgens Kats in de loop van de avond. "Het was de mix die het maakte: Duitse vlaggen en kente kens op het plein, frustratie over het verlies van Oranje en vooral veel aan den IJssel wil graag dat de fusie doorgaat. "Er is nooit kwaad bloed geweest tussen de organisaties, we willen allebei hetzelfde. Natuurlijk is een fusie als deze een ingewikkeld proces, dus er zijn wel wat hobbels op de weg geweest. Het is nu aan ons om deze hobbels aan te pakken." Korting Het grootste discussiepunt tussen beide bibliotheken gaat volgens De Viet over de vraag hoe er in het bi bliotheekwerk moet worden bezui nigd. De subsidie wordt volgend jaar met een derde gekort. De Viet: "We moeten nu samen bedenken hoe we deze korting gaan opvangen. Daar heersen binnen beide organisaties verschillende meningen over. Veel van de onderhandelingen zullen dan ook over dit onderwerp gaan." De voorzitter vreest dat het biblio- op Nederland, afdeling Zuidpias, weten 'met enige reservering kennis te hebben genomen van de ontwikkelingen'. Volgens frac- alcohol. Toen ik op Twitter het ge rucht las dat de circustent in brand zou gaan, ben ik zelf naar het Raad huisplein gegaan. Ik ben geschrok ken van de blikken in de ogen van die kinderen en verbaasd over het verzet dat ontstaat als er iemand wordt gearresteerd." De gemeente onderzoekt de rol van de uitbater van het café waar de on rust ontstond. Kats: "Het café staat bekend als een rustige kroeg, maar we willen wel antwoord op de vraag hoe lang er is doorgegaan met alco hol schenken aan dronken jongeren en of de uitbater dingen had kunnen doen om escalatie te voorkomen." theekwerk in de gemeente door de korting aan kwaliteit moet inleve ren. "Op dit moment wordt er al veel gewerkt met vrijwilligers. De meeste kostenbesparende acties zullen als resultaat geven dat er een slechter eindproduct komt. Ik hoop dat we samen met Bibliotheek de Groene Venen tot een goede oplossing van dit probleem kunnen komen." Plan van aanpak De Koning-Keg en De Viet benadruk ken dat het belangrijkste doel van de fusie is om de bezoekers van de bibliotheken zo goed mogelijk van dienst te kunnen zijn. "Uiteindelijk doen we dit allemaal voor de klan ten, de mensen willen hun boeken kunnen lenen in een kwalitatief goede bibliotheek. In beide organi saties wordt nu keihard gewerkt om de klanten een bibliotheek te ge ven waar zij trots op kunnen zijn." De bibliotheken moeten voor sep tember een plan van aanpak en een begroting presenteren aan de wethouder. Verwacht wordt dat de daadwerkelijke fusieorganisatie rond de jaarwisseling van start gaat. tievoorzitter Ferry van Wijnen van TON Zuidpias, is het besluit tot samengaan ook onder grote tijdsdruk tot stand gekomen. Van Wijnen kondigde eerder ook al aan pas na de Tweede Kamer verkiezingen op 12 september de naam van zijn partij aan te willen passen. Marijke Edel (CDA) had liever ge zien dat de knoop al tijdens de vol gende gemeenteraad wordt door gehakt. "Het gaat hier in principe om de vraag of we De Koornmolen als basisvoorziening aanwijzen. Onze fractie is van mening dat er ook genoeg zwemwater is zonder De Koornmolen en wij zien niet in waarom dit zwembad de subsidie moet krijgen. Daarna kan er altijd nog een nieuw voorstel komen over de toekomst van zwemonderwijs in de gemeente." Kinderen Wethouder Jan Verbeek gaf aan dat hij het jammer vindt voor de direct Behalve de henneplucht we zen ook de beslagen ramen op een mogelijke hennepkweke rij. Agenten gingen de woning binnen en troffen de twee ver dachten aan en de kwekerij op zolder met driehonderd plan betrokkenen dat het besluit niet bij de volgende raadsvergadering kan worden genomen. "Dit geeft weer maanden onzekerheid. Voor de ei genaar van De Koornmolen, maar ook voor de kinderen die op dit mo ment in het zwembad les krijgen. De ouders weten nog steeds niet of ze al op zoek moeten naar een alter natieve plek voor de lessen van hun kind." Als wordt besloten om de subsidie niet aan het zwembad toe te kennen, betekent dit dat ongeveer tweehon derd kinderen moeten stoppen met lessen voordat ze hun zwemdiploma hebben behaald. ten. De planten en apparatuur zijn in beslag genomen en ver nietigd. Het energiebedrijf zal aangifte doen van diefstal van de stroom. De politie doet ver der onderzoek en maakt proces verbaal op. J... nl Dé mobielé fietsenmaker 06-30 72 7212 LangeZijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (ClOOO plein) Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633690 of 06-51610493 Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zuidpias - Bibliotheken De Groene Venen en Nieuwerkerk aan den IJssel zit ten weer samen aan de onderhandelingstafel. Enkele weken geleden leek het erop dat het realiseren van één bibliotheekorganisatie in de gemeente door meningsverschillen over de aanpak van het bibliotheekwerk een onmoge lijke opgave was. Nu hebben beide partijen aangegeven er alles aan te willen doen om de fusie toch te realiseren. Zuidpias /Den Haag - De nieuwe fusiepartij van de Onafhankelijke Burger Partij van Hero Brinkman en Trots op Nederland, gaat heten: het Democra tisch Politiek Keerpunt (DPK). Volgens Brinkman moet het een 'megagroot' gat op rechts gaan opvullen. Oud Verlaat - De politie heeft donderdag 14 juni om 3.30 uur een 60-ja- rige man en een 57-jarige vrouw in een woning aan de Vlietkade aan gehouden na het aantreffen van een hennepkwekerij. De politie kreeg een tip toen er een henneplucht bij de woning werd geroken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3