Jaap en Margriet Eindhoven waren erbij: "Ronaldo met zijn super voetbalkwaliteiten deed ons de das om" De vlag mag uit! fW: Uitslag onderlinge dressuurwedstrijd Zuidplasruiters HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 20 JUNI 2012 43 Paardensport Zevenhuizen/Charkov - In Polen en Oekraïne zal waarschijnlijk geen oranje-supporter meer te bekennen zijn. Ook het echtpaar Eindhoven uit Zevenhuizen is vanuit Charkov ver moedelijk op de terugreis. Jaap en Margriet hebben wel hun vakantie aan het EK gekoppeld en hebben in middels al veel mooie dingen gezien zoals de Pechersk Lavra kerk in Kiev. Voor wat betreft het voetbal, had het echtpaaralleen voetbaltickets weten te bemachtigen voor de wedstrijd Portugal-Nederland. De wedstrijd van oranje daarvoor, moesten ze dus op straat bekijken. Een verslag: "Op woensdag 13 juni kwamen we in Kiev aan. We gingen met hoge verwachtingen naar 'de fanzone'. De hoofdstraat met links en rechts allemaal mooie en hoge gebou wen was over een lengte van circa 2 km. afgezet. Overal hingen grote flatscreens. Voetbalfans uit heel Eu ropa staan hier bij elkaar. De sfeer is geweldig De Oekraïners die wij tegenkomen zeggen meer voor de Hollanders te zijn dan voor de Duit sers. Helaas, het eindresultaat is bekend. We hebben de Duitse voet balfans gefeliciteerd en een biertje gedronken om de teleurstelling te verwerken. Donderdag en vrijdag hebben we Kiev bezichtigd, er is zo veel moois te zien. Dan vertrekt het echtpaar met fami lie richting Charkov om de wedstrijd Portugal-Nederland te zien in het stadion. "De oranjemars van 5 km naar het stadion was helemaal super. Het duurde ruim twee uur en er liepen heel veel Oekraïners mee. Veel Oe kraïners hadden oranjekleurige kle- Voor aanvang van de wedstrijd nog even op de foto met enkele Portugese voetbalfans. Helemaal links staat Margriet Eindhoven. ding aan. De Oekraïners zijn blij met de aandacht van de Nederlanders. De sfeer in het stadion was uitbun dig. De wedstrijd begon goed, maar helaas deed Ronaldo met zijn super voetbalkwaliteiten ons de das om. De stemming versomberde, maar de supporters bleven de spelers tot de laatste minuut aanmoedigen. Na af- Indrukwekkendzo'n Oranjemars. loop van de wedstrijd werd het pu bliek nog bedankt door een aantal voetballers van het Nederlands elf tal. Dit werd zeer gewaardeerd. Nu uithuilen en straks weer met beide benen op de grond." Was getekend, Jaap en Margriet Eindhoven. Moordrecht - Bij Paardensport- vereniging De Zuidplasruiters vond zaterdag 9 juni een onderlinge wed strijd plaats, een dressuurwedstrijd voor niet-wedstrijdruiters. Dit was de tweede van in totaal drie onder linge wedstrijden die de vereniging dit jaar organiseert. Bij de categorie 'paarden klasse B' behaalde Claudia Alderliesten uit Krimpen aan den IJssel met haar paard Aram de eerste plaats in de beide dressuurproeven die verreden werden. Tanja van der Hoek eindigde met Wybe op de tweede plaats. Bij de pony's waren de winnaars Songül Post uit Moordrecht met Bandit, Monique van der Wielen uit Gouda met Puck en Nathalie Hen- sen uit Rotterdam met Dimphie. De Nieuwerkerkse amazone Isis Slinger eindigde met haar pony Pepper in de twee dressuurproeven respectieve lijk op een derde en tweede plaats. Jaarlijks wordt er bij de paarden sportvereniging gestreden om de ^an den Dool-dressuur trofee. Dit jaren mogen ook niet-leden mee- Songül Post, hier met haar paard Bandit, gaat na twee wedstrijden aan de leiding in de strijd om de Van den Dool dressuur trofee. doen. Na twee wedstrijden gaat Songül aan de leiding met 38 pun ten; op de tweede plaats staat door Isis met 33 punten. De volgende onderlinge wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 8 sep tember. De kosten voor leden van De Zuidplasruiters bedragen 7,50 euro; niet-leden betalen 10,- euro. Aanmelden kan via kortland@het- net.nl. Zuid plas - Terwijl een aantal eindexamenkandidaten deze week nog zweet op een her, is voor vele anderen de druk al van de ketel. Michelle, Sachin en Demi behoren tot de groep gelukkige geslaagden. Michelle Jordaan, Zevenhuizen Leeftijd: 18 jaar Geslaagd voor: vwo Vermoeid was ze wel, tijdens het studeren voor haar examens. Maar de ziekte van Pfeiffer kreeg haar niet klein. Op 29 juni mag Mi chelle Jordaan haar vwo-diploma (profiel Natuur en Gezondheid) in ontvangst nemen. Het laatste kwartaal van het schooljaar ging Michelle als ge volg van de vermoeidheidsziekte nog maar drie uur per dag naar het Emmauscollege in Rotterdam.. "Ik volgde alleen de voor mij be langrijkste vakken; de rest deed ik thuis. Het was best ingewikkeld, maar gelukkig heb ik altijd goed opgelet en liep ik voor geen enkel vak achter. Gillen. Dat deed ik toen mijn men- trix belde met de uitslag van de examens, 's Avonds zijn we lekker Sachin Ackermans, Nieuwerkerk aan den IJssel Leeftijd: 18 jaar Geslaagd voor: vmbo-t Sachin volgde de theoretische leer weg van het vmbo aan de Meer paal in Rotterdam. Hij deed voor de tweede keer eindexamen: "Vorig jaar ben ik gezakt. Wat ik deze keer lastig vondDe stress. Je wilt sla gen en daar ga je voor. Als je dan na een examen niet zeker weet of je het wel goed hebt gedaan, word je onzeker. Dat vond ik vervelend. Het verlossende telefoontje kwam woensdag 13 juni. "Mijn mentor belde met de boodschap dat ik geslaagd was. De hele dag zijn er mensen langsgekomen om me te feliciteren, 's Avonds hebben we ook met visite de wedstrijd Neder- land-Duitsland gekeken. Een echt gaan uit eten en de volgende dag ben ik naar een concert van Jay-Z Et Kanye West geweest in het Gel- redome. Daarom ben ik nu nog een beetje schor. Na de vakantie begin ik aan de Erasmus Universiteit aan de studie International Bachelor Communi cation and Media; lekker dicht bij huis en toch heel internationaal." examenfeest ga ik misschien nog geven. Na de vakantie ga ik naar het ID College in Gouda. Daar ga ik de opleiding tot verpleegkundige vol gen. Ik wil graag mensen helpen. En ik wil het vak biologie heel graag in mijn pakket houden. Demi Zwarteveld, Moerkapelle Leeftijd: 17 jaar Geslaagd voor: havo Op het moment dat het stil moest blijven, ging bij havo-scholiere Demi Zwarteveld de telefoon. "Mijn vader. Hij was even verge ten dat ik gebeld kon worden met slecht nieuws." Toen er na een uur geen bericht was van het Waddinxveense Coenecoopcollege, kon Demi zeker zijn van wat ze eigenlijk al wist: "De vlag mocht uit! Ik had niet verwacht dat ik zou zakken, maar het wachten was toch spannend. Daarna ben ik naar school gegaan om mijn cijferlijst te bekijken en heb ik 's avonds met vriendinnen nog wat gedronken. De dag ervoor was ik jarig, dus een feestje had ik al gevierd. Voor mijn slagen heb ik nog wel veel bloemen en kaarten gekregen. Het profiel Cultuur en Maatschap pij waarvoor ik ben geslaagd - met als keuzevakken tekenen en maat schappijwetenschappen - past heel goed bij mij. Het sluit mooi aan op de opleiding Europese Stu dies die ik ga volgen aan de Haag se Hogeschool. Het is een brede opleiding met een politieke en een economische kant. Je leert veel over Europa. Dat lijkt me allemaal erg leuk."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 43