Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl Nu ook te volgen op twitter twitter.com/hartvanholland HHSK opent groen dak VOORDELIG PEUGEOT RIJDEN WWW.ABBRING.COM HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 20 JUNI 2012 Vergunningen Bekendmakingen Bestuursvergadering Geactualiseerde kaart ecologisch maaien en schouwen Op vrijdag 8 juni hebben Hans Oosters, dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en wethouder Alexandra van Huffelen van de gemeente Rotterdam het groene dak geopend. Om deze opening van het groene dak te vieren, is er een symbolische openingshandeling uitgevoerd. Een zeearend is naar het groene dak gevlogen en heeft de bestuurders, die de zeearend hebben opgevangen, een bloem overhandigd. In het najaar 2011 is het dak van het kantoor van het hoogheemraadschap aan de Maasboulevard gerenoveerd. Bij deze renovatie is een groen dak aangelegd. In totaal zijn er vier dakvlakken met een oppervlakte van 542 rrr voorzien van verschillende soorten sedum, grassen, kruiden en andere lage beplanting. Daarmee kan het dak ruim 23.000 liter water vasthouden. Dijkgraaf Hans Oosters: "Als waterschap hebben we extra waterberging gecreëerd in de vorm van een groen dak op ons hoofdkantoor. Hier zijn we erg trots op." De aanleg van een groen dak past in het duurzaamheidsbeleid van het hoogheemraadschap. Groene daken hebben diverse voordelen. Naast een positief effect op het stadsklimaat, de luchtkwaliteit en de belevingswaarde van de stad, dragen groene daken ook bij aan een duurzamer waterbeheer door het vasthouden van regenwater. Hierdoor wordt de riolering in de stad ontlast en wordt op jaarbasis minder water naar de afvalwaterzuiverings installaties (awzi's) gepompt. De aanleg van dit groene dak is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente Rotterdam en komt voort uit het waterplan II Rotterdam. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Gouda - (K.12.266,11 juni 2012) N.V. Stedin Midden-Holland, plaatsen van een huisaansluitingskast, Gouderaksedijk51. Moordrecht - (K.12.227, 7 juni 2012) Gemeente Zuidpias, vervangen van twee bruggen, Bertha van Moerdregtpad. Zevenhuizen - (K.12.29113 juni 2012) A. van der Eijk Zn Benthuizen B.V., vervangen van twee bruggen. Noordeinde 49. Rectificatie betreft vergunning K.12.276 gepubliceerd op 6 juni 2012 - (K.12.276,25 mei 2012) Van Dalen Nieuwerkerk aan den IJssel B.V., leggen van een kabel en twee elektrisch bedienbare toegangspoorten, Kortenoord 5 in Nieuwerkerk aan den IJssel moet zijn: - (K.12.276,11 juni 2012) Van Dalen Nieuwerkerk aan den IJssel B.V., leggen van een kabel en twee elektronisch bedienbare toegangspoorten, Kortenoord 57 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Door deze rectificatie is ook de ter inzage en bezwaar termijn veranderd. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen via telefoonnummer 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergadering van het algemeen bestuur op woensdag 27 juni om 14.00 uur. De vergadering vindt plaats in het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u dit heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Groene dak op gebouw aan Maasboulevard officieel geopend. De Ecokleurenkoerskaart, die met kleuren aangeeft hoe watergangen er bij de najaarsschouw uit moeten zien, is geactualiseerd. Met ecologisch maaien en schouwen gaan we voor optimaal waterbeheer, een verbetering van de ecologische waterkwaliteit en behoud van planten en dieren. De kaart is in te zien via onze website www.hhsk.nl/ekk. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 44