"In mijn ogen zijn er te weinig tafeltennistafels in de buurt" Voordeel met Biebpas Bewoners Rottedijk willen beschermingsregime molens handhaven Commissie vergadert tijdens Oranje HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 20 JUNI 2012 Björn de Ruiter gekozen tot nieuwe kinderburgemeester Zuidpias - Met een overtuigende presentatie vol passie, enthousiasme én goede ideeën wist Björn de Ruiter op 13 juni de huidige kindergemeenteraad te overtuigen om op hem te stemmen. Wie doorzijn oogwimpers keek zag bij de microfoon geen leerling van basisschool Prins Willem Alexander staan, maar een politiek leider die precies weet wat hij wil. Het komende schooljaar volgt de Nieuwerkerker Charlotte Knop op als de nieuwe kinderburgemees ter. Erwin van 't Hof De nieuwe burgemeester moest het nieuws dat hij unaniem was verko zen door de afzwaaiende kinderge meenteraad van dit jaar na afloop nog even verwerken. "Natuurlijk hoop je erop dat je wordt verkozen, maar dit had ik echt niet verwacht", vertelt Björn. "Ik wil nu natuurlijk mijn uiterste best doen om mijn taak zo goed mogelijk in te vullen." 1 -aprilgrap De jonge burgervader wil zich in zetten voor een sportieve, vei lige en vrolijke gemeente Zuidpias. "Daarnaast zou ik ook wat meer tafeltennistafels in de buurt willen zien, daar zijn er nu in mijn ogen te weinig van en ik ben gek op tafel tennis." De kersverse burgemeester had ook een idee om de politiek wat minder serieus te maken. "Misschien moeten we als kindergemeenteraad een keer een goede 1-aprilgrap ver zinnen," opperde Björn tijdens zijn presentatie. Groot vertrouwen Volgens de huidige kinderburge meester Charlotte was de keus voor Björn niet moeilijk. "Tijdens zijn presentatie was hij helemaal niet zenuwachtig en hij liet zien dat hij goed kan praten. We waren er ge lijk uit dat hij het moest worden." Ook de ervaring die Björn al eerder opdeed als voorzitter van de leer- lingraad op zijn basisschool woog mee in de beslissing. Burgemeester Gert-Jan Kats toonde groot vertrou- Moordrecht/Zevenhuizen - Met de biebpas van bibliotheek de Groene Venen kunnen de leden sinds 1 juni korting krijgen op diverse activitei ten. De biebpas geeft bijvoorbeeld korting op de toegang tot het Ar- cheon, het Openluchtmuseum, de sauna of Sea Life. Het Evertshuis in Bodegraven geeft bibliothee kleden vijftig procent korting op de toegangsprijs van literaire le zingen, bijvoorbeeld voor de lezing door Kader Abdolah op donder dag 15 november. Met de biebpas bedraagt de entree 6,25 euro in plaats van 12,50 euro. Op de en- wen in zijn nieuwe collega. "Ik weet zeker dat hij het heel goed gaat doen. Het enthousiasme straalt van hem af. We gaan dit jaar samen veel leren, maar vooral ook veel plezier maken." Minder afval Björn deed samen met vijftien an dere basisschoolleerlingen een gooi naar het ambt. Zij vormen samen de nieuwe kindergemeenteraad. Een raad die geen gebrek heeft aan ideeën. Terugkerende thema's in de presentaties waren verkeersveilig heid, en minder afval op straat. "Want dat is echt geen gezicht. Je blikje bij je houden totdat je een af valbak tegenkomt, dat is maar een kleine moeite toch?" aldus één van de nieuwe raadsleden. De officiële installatie van Björn de Ruiter als kinderburgemeester vindt plaats tijdens de openbare raadsvergadering in september. Dan neemt de huidige kinderburgemees ter Charlotte Knop ook afscheid van de politiek. treeprijs voor Museum Gouda krijgt men 2,- euro korting en ook in de provincies Noord-Holland, Brabant en Gelderland geeft het tonen van de biebpas recht op voordeel. Een overzicht van alle voordeelac ties is te vinden op: voordeelmetjebiebpas.nl. De echte burgemeester over zijn jonge collega: "Het enthousiasme straalt van hem af. Zuidpias - Ondanks de spannende voetbalwedstrijd van Nederland tegen Duitsland vergaderde de commissie Bestuur, Financiën en Beheer gewoon volgens planning op woensdagavond 13 juni. Dat betekende niet dat de raadsleden niet met voetbal bezig waren. Mogens Domela (PvdA) had voor de gelegenheid een oranje stropdas om gedaan. Voorzitter Jacco Vroegop spande echter de kroon met zijn eer betoon aan het nationale elftal in de vorm van een colbertje in rood, wit, blauw en oranje. "Vergadering of niet, ik sta honderd procent achter Oranje," aldus de WD'er. Tijdens de vergadering werd door verschillende commissieleden ner veus op de klok gekeken. Zij hadden Moerkapelle - Het komt niet vaak voor dat een inwoner van Zuidpias vraagt of de regels van het bestemmingsplan iets strenger mogen worden toege past. Derek de Vries deed dit dinsdag 12 juni tijdens de commissievergade ring Ruimte wel. Hij maakt zich zorgen over het beschermingsregime voorde molens aan de Rottedijk in het conceptbestemmingsplan Tweemanspolder en Wilde Veenen. geluk met de korte agenda van de avond; er was nog tijd genoeg om de tweede helft te zien. Wethouder Jan Verbeek wist na afloop van de vergadering niet hoe snel hij op zijn fiets moest springen. "We hebben de traditie dat we de wedstrijden bij mij thuis kijken met een paar vrienden. Als ik nu snel ben kan ik misschien nog wat van de wedstrijd zien." Door Christine de Vos De Vries woont in een van de molens die in de Gouden eeuw de polder De Wilde Veenen hebben drooggema len. Alle zes molens staan in het huidige bestemmingsplan op het overzicht beeldbepalende cultuur historisch waardevolle gebouwen. Voor de molens geldt de bestem ming 'wonen in molen'. De bestem ming legt onder meer de bouw hoogte van de molens aan banden. De molens mogen bijvoorbeeld niet hoger en breder worden dan ze nu zijn: de laagste is ruim vier meter boven de kruin van de Rottedijk, de hoogste twaalf, met een volume van 400 m3. In het conceptbestemmingsplan is de bestemming 'wonen in mo len' verdwenen en vervangen door 'wonen'. De maximumhoogte voor bouw en aanbouw is niet langer de bestaande hoogte maar tien meter, met een maximaal volume van 1000m3. "Wanneer een van de molens eens vervangen zou moe ten worden, bijvoorbeeld na brand, zou er in veel groter complex voor in de plaats kunnen komen", aldus De Vries. De Vries en zijn buren willen geen massieve bebouwing rond het 17e eeuwse molencomplex. Om die re den maakten ze al eerder bezwaar tegen de vergunning voor een kan torencomplex op Rottedijk 10A. De zaak is momenteel onder de rech ter. De Vries vraagt de gemeente de be stemming 'wonen in molen' met het bijbehorende bouwbeperkingen te handhaven. De leden van de com missie Ruimte steunden het betoog van De Vries en de oplossing die hij aandroeg. De ambtenaar stak hier echter een stokje voor. In het stan daard voorschrift bestemmingsplan nen, waaraan gemeenten wettelijk gebonden zijn bij het opstellen van hun bestemmingsplan, komt 'wonen in molen' niet meer voor. "Woonmo- lens krijgen dus bestemming 'wo nen', molens die nog in bedrijf zijn de bestemming 'molen'", verklaarde ze. "Daar kunnen we niet onderuit." André Muller (SP) voeg zich af of de bouwregels van wonen in molen niet alsnog geïmplementeerd kun nen worden. Ook Ginus Aalderink (WD) toonde zich voorstander van extra bepalingen. Mare Lansink (CDA) wist met een paar tikken op zijn tablet en een snelle Google search te vertellen dat de raad in derdaad een extra beschermingsre gime kan opleggen voor bijzonder cultureel erfgoed. Voorzitter Jacco Vroegop: honderd procent achter Oranje.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9