Sanitiem Arbeco 1 Partijen tekenen voor culturele activiteiten Erik Faas wint in Aarkanaal Dierencentrale 'Spanning tussen concretisering en luchtfietserij' no nonsense Dé perfecte badkamertegen een scherpe prijs, vakkundig geïnstalleerd 1.699, €8.995,-* 2.495 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 27 JUNI 2012 11 Hengelsport Structuurvisie toont ruimtelijke ambities Zuidpias Wellpool Cleopatra Complete bad kamerrenovatie Complete toiletrenovatie Zuidpias - Stichting Cultureel Net werk Zuidpias (SCNZ) en gemeente Zuidpias zetten afgelopen maandag een handtekening onder de sub sidieovereenkomst voor 2012 en 2013. SCNZ zorgt voor de afstem ming van alle culturele activiteiten in de gemeente. De ondertekening vloeit voort uit het nieuwe subsidiebeleid, waarin is afgesproken dat de gemeente met alle basisvoorzieningen een over eenkomst sluit. Daarin liggen afspraken vast over de rolverdeling in verschillende situaties. Zo zorgt de SCNZ voor de borging van cultuureducatie in het basis- en voortgezet onderwijs en is het ver antwoordelijk voor het aanbieden en verankeren van gevarieerde cul tuurprogramma's. Verder houdt het zich bezig met de culturele agenda, de organisatie van de jaarlijkse cultuurborrel en overlegmomenten, de promotie van diverse activiteiten en afstemming hierover met Zuidpias Actief en de Lokale Omroep Zuidpias. Ook gaat SCNZ met de gemeente meedenken Wethouder Verbeek, geflankeerd doorAuke Klaver (links) en Rien van der Linde van Stichting Cultureel Netwerk Zuidpias. over de verdere uitwerking van het kunst- en cultuurbeleid. Het is nog niet bekend of de ge meente vanaf 2013 extra zal bezui nigen op culturele voorzieningen en activiteiten. Over een jaar wordt be keken of er voor 2014/2015 nieuwe afspraken met SCNZ kunnen worden gemaakt. Moordrecht- Hengelsportver eniging Moordrecht viste de achtste competitiewedstrijd in het Aarkanaal bij Ter Aar. Slechts enkele vissers visten een redelijke gewicht bij el kaar. In het A-korps won Erik Faas (2360 gram), tweede werd Peter Kuster met 1410 gram en als derde eindigde Hans Speulman (1020 gram). Kees de Kwaadsteniet was de beste van het B-korps met 2.580 gram, gevolgd door Ron Hofland (1.150 gram) en Peter van den Hoek (1070 gram). In het C-korps één winnaar: Frank Buurman ving 740 gram vis. De zestigplussers van de ver eniging meten zaterdag hun krachten in de Oude Rijn. Vermist Kater, cypers, witte borst, poten,snu it en wit op buik, hapjes uit oren, hals band bruin halve koker en roze bel, Onderweg Zevenhuizen. Gevonden Kat, cypers, witte voeten en borst- vlek, Troelstrastaat Moordrecht. Voor meer informatie 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Zuidpias - Ruimtelijke ontwikkeling zorgt voor reuring. Dat kan je wel stel len als de commissie ruimte voor de derde keer in één maand bijeenkomt. De structuurvisie was het enige agendapunt op dinsdag 19 juni en de ontwerp- versie werd uitvoerig besproken. Door Pepijn de Groot Eigenlijk functioneert de structuur visie als glazen bol voor Zuidpias tot 2030 wat betreft ruimtelijke ont wikkeling. Het document is opge steld aan de hand van burgerparti cipatie die er was tijdens het project Qwiek. Wethouder Rinus Bosman vertelt dat het opstellen van een structuurvisie lastig is. "Je schrijft iets op wat over twintig jaar onge twijfeld totaal anders is. Er is altijd spanning tussen concretisering en, zoals ik het iemand heb horen noe men, luchtfietserij." Niet iedereen is het eens met de mate van ontwikkeling die wordt weergegeven. "Waarom de neiging om gebieden te bebouwen? Laat eens een stuk open in een gebied waar het toch al dichtslibt", zegt Paul van Drenth (Gemeentebelangen Zuidpias) vol onbegrip. Mark Cla- vaux (D66) hoopt dat er goed voor het groen gezorgd wordt. "De ge meente wil het buitengebied groen houden zodat de bewoner voelt dat hij buiten het dorp is. Groen moet niet alleen behouden worden, het mag ook worden uitgebreid." Het bevorderen van recreatie in de om geving is ook een voornemen dat genoemd wordt in de structuurvisie. Dat spreekt Johan Helmer (PvdA) aan. "Dorpen in de Krimpenerwaard hebben een gastvrije uitstraling. Die potentie hebben de dorpen in Zuid- plas ook." Het Vijfde Dorp Aan de identiteit van de vier dor pen in Zuidpias wordt veel waarde gehecht in de structuurvisie. In het document wordt gesproken over de realisatie van het 'Vijfde Dorp'. Dit betreft de plangebieden Ringvaart dorp, Nieuwe Midden en Rode Wa terparel. Vanaf 2025 moet dit dorp uit het midden van de Zuidplas- polder verrijzen. "In deze onzekere tijden moeten we voorzichtig zijn met het noemen van jaartallen", stelt Peter Molenaar (ChristenUnie/ SGP). Molenaar twijfelt of de vier bestaande dorpen de concurrentie aankunnen van een vijfde dorp wat betreft woningbouw en voorzienin gen. Volgens wethouder Bosman is het Vijfde Dorp de uitvoering van het Intergemeentelijke Structuurplan (ISP). De term 'vijfde dorp' verklaart Bosman als volgt. "De term maakt duidelijk welke ontwikkeling men kan verwachten. Het aantal wo ningen moet passen in de basisge dachte over ontwikkeling van onze gemeente: dorps bouwen in het groen." Een blauw bord met 'Vijfde Dorp' zal niet in de polder geplant worden. "Als er echt ontwikkeld gaat worden, moet er een pakkende naam komen." Bouwen en bewegen De structuurvisie streeft, met het oog op de ontwikkelingen, naar verbetering van openbaar vervoer binnen Zuidpias. Dat is hard nodig, vindt Aafka Hoogma (Gemeente belangen Zuidpias). "Wie verder dan 7,5 kilometer van Nieuwerkerk woont, moet het doen zonder goede busverbinding, fietsen is te ver en als je met de auto gaat, sta je in de file." Bovendien komt de realisatie van de Rottelaan te laat volgens Hoogma. "De ontwikkelingen waar binnenkort mee wordt begonnen, moeten afgewikkeld worden via de Rottelaan. Die wordt pas tussen 2020 en 2030 aangelegd. Dat komt niet overeen met het credo 'eerst bewegen, dan bouwen'." Volgens wethouder Bosman is de noodzaak van bewegen afgenomen. De aanleg van de Moordrechtboog en het aan pakken van knelpunten op de N219 moet het verkeer binnen Zuidpias verbeteren. Wilde Veenen Het bestemmingsplan is al bespro ken in een vorige commissie maar ook vanavond is polder de Wilde Veenen een heikele kwestie. In de structuurvisie wordt dit gebied ge noemd als 'glastuinbouwgebied'. Dat stoort PvdA'er Helmer. "Door in de structuurvisie de wens van provinci ale staten over te nemen (realisatie van een glasconcentratiegebied), geven we de wens van een open pol der op. Vorig jaar echter diende de raad nog een motie in, waarin stond dat zij geen medewerking wilde ver lenen aan de provinciale wensen." De wethouder legt uit dat de raad zich later - bij de procedure over de vaststelling - uit mag spreken over de inhoud van de structuurvisie. De structuurvisie wordt binnenkort ter inzage gelegd en naar aanleiding daarvan zal het document later (eind 2012) weer besproken worden. Heldere lijnen en vormen zonder concessies te doen aan het comfort. Met een WellPool haalt u een bad in huis die met vrijwel elke stijl te combineren is. In vier maten en een drietal vormen (Soft, Oval en SquareAl deze baden zijn los ver krijgbaar maar kunnen ook allemaal uitgevoerd worden als systeembad. Tevens kunnen ze voorzien worden van een badrandcombinatie. Bad incl. badrandcombi - Douchecabine - Thermostatische douchemengkraan - Glijstangset - Douche put - Meubel met spiegel en verlichting - Wastafelmengkraan - Wandcloset met closetzitting - Inbouwreservoir met drukplaat - Handdoekradiator - Ligbad met badmengkraan - Afdoucheset - Badafvoer - Wand en vloertegels inclusief montage! - Wandcloset met closetzitting - Inbouwreservoir met drukplaat - Fontein met kraan - Wand en vloertegels - inclusief montage inclusief montage: J Vraag naar de voorwaarden Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30- 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11