cuuu Jeroen weet: de aanhouder wint Open dag brandweerkazerne Kinderfeest in de Bomenwijk Zilver voor Barracuda HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL 27 JUNI 2012 Jeu de boules is een sport voor iedereen Zwemmen 2°rg Wefzi Www. 15 Jeroen, Bo, begeleidster Karin Baars en voorzitter van de jeu de boules club, Cees Hoogendoorn. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het centrum van Nieuwerkerk laten jeu- de-boulesfanaten zaterdag voor de 21ste keer de ballen rollen tijdens het Raadhuisplein toernooi 2012. Door Cees Visser Op 1 september 1989 richtten 15 leden van de korfbalvereniging de Jeu de Boules Club op. Dit om te voorkomen dat ze doelloos thuis zouden moeten gaan zitten, als ze door ouderdom of gebreken de bal niet meer in de korf zouden kunnen krijgen. De korfbalvereniging stelde een stuk grond voor aanleg van banen ter be schikking en de nieuwe club mocht een deel van het clubhuis van de korfbalvereniging huren. Met eigen financiële middelen en mankracht werden de eerste banen aangelegd. Ook de aanleg van aanvullende banen op het extra stuk gehuurde grond van de gemeente, werd met eigen mensen gerealiseerd. Eigen team Dat jeu de boules een sport is die door iedereen kan worden beoe fend, wordt bevestigd door Jeroen Zandbergen (21). Jeroen was een le venslustige en sportieve jongen die actief was met hockey en volleybal, tot hij in de zomer van 2003 tijdens een vakantie werd getroffen door een eerste aanval van epilepsie. Een hele serie aanvallen volgde. Eerst wist Jeroen niet hoe hij met deze grote tegenslag in zijn jonge leven moest omgaan. Maar, zoals hij het zelf uitdrukt: "Ik besloot ervoor te gaan, want de aanhouder wint." Jeroen was gefascineerd door de jeu de boules sport en besloot, aar zelend, lid te worden van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk, waar hij goed wordt opgevangen door de clubleden. Zaterdag is hij op tiet Raadhuisplein captain van een ei gen team met Aad de Kok en Gerard Belterman. Hond Bo Jeroen kan rekenen op de steun van een team ervaren begeleiders van Sanare Zorg en Welzijn bestaande uit Karin Baars, die hem al zes jaar bijstaat, en de dames Irene, Silvia en Saskia. Dit team weet hoe te hande len bij een aanval van epilepsie en wel zodanig dat - mocht die zich voordoen tijdens een wedstrijd - de andere spelers gewoon kunnen doorspelen. Karin doet ook zelf al tijd volop mee met de wedstrijden, al zal ze bij het volgende toernooi aan de zijlijn staan en voor hapjes en drankjes zorgen, omdat Jeroen nu een eigen team heeft. Hulphond Bo (2) zal zeker toeschou wer zijn. Thuis slaat de hond, wan neer Jeroen getroffen wordt door een epilepsie-aanval, alarm door met een poot op de alarmknop te drukken. Bo is voor Jeroen een be schermend maatje die hem helpt zelfstandiger te zijn. Bo is sinds 2010 'in opleiding' en is er, dankzij acties van de Lionsclub Nieuwer kerk aan den IJssel, gekomen. Deze acties brachten maar liefst 18.000 euro op. Kleine Vink Cees Hoogendoorn is negen jaar lid en sinds zes jaar voorzitter van de Jeu de Boules Club. Inmiddels telt de club 120 leden en 24 officiële banen. Er is nog plaats voor nieuwe leden, al wordt reikhalzend uitgeke ken naar de nieuwe locatie Kleine Vink. Cees is enthousiast over de leden en de sponsors: "Men helpt elkaar en er is een goed onderling contact. Op sponsors, groot en klein, kunnen we altijd rekenen. Voor het toernooi op het Raadhuisplein van aanstaande zaterdag hebben zich inmiddels der tig teams aangemeld en ik verwacht dat er toch zeker zo'n 150 spelers zullen meedoen. Ook hoop ik op een massale publieke opkomst. En Hazebroek en Tamerus Wegenbouw zal zeker weer zorgen voor prima banen." Tandem Zeker nu de locatie Kleine Vink in zicht komt, zou Jeroen dolgraag een tandem hebben. De aanvraag daarvoor is inmiddels verstuurd. Als die wordt gehonoreerd, gaat een droomwens van Jeroen in vervul ling. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Bückeburg, de Duitse zustergemeente van Nieuwerkerk werd op 16 en 17 juni gezwommen om de Bergbad-Pokal. Kenmerkend was een grote deel name van jonge zwemmers en zo als altijd een felle concurrentie van met name SG Neukölln Berlin, dat met 89 deelnemers goud behaalde. De 43 zwemmers Van Vliet Barra cuda wisten de zilveren beker van vorig jaar opnieuw veilig te stellen. Uiteindelijk sneuvelden er 189 per soonlijke records en 27 clubrecords in het Bergbad in Bückeburg. Isabelle den Hartog liet het Duitse avontuur aan zich voorbij gaan en koos voor de Nederlandse Junioren Kampioenschappen in Drachten. Zij hield de Barracuda-eer hoog met tweemaal een vierde plaats op de schoolslagnummers. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Een dag boordevol spectaculaire demonstra ties'; dat belooft het zaterdag 30 juni te worden wanneer de Brandweer Hollands Midden op haar locatie in Nieuwerkerk van 10.00 tot' 16.00 uur de jaarlijkse open dag houdt. bij aardbevingen in binnen- en bui tenland verzorgt een aantal demon straties en er is een speciale contai ner waarin publiek kan ervaren hoe je zelf een beginnend brandje moet blussen. Traditiegetrouw staan ook het zelf spuiten met een brandslang en het maken van een rondritje in een echte brandweerauto op het programma. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor kinderen is het dankzij de vele speel toestellen altijd al goed vertoeven tussen de flats in de Bomenwijk. Af gelopen zaterdag was het tussen de Populier en de Beuk extra feest. Roan Wensveen en Cameron Koolhaas kwamen een krappe maand geleden op het idee om een evenement op te zetten ten behoeve van KiKa. In zeer korte tijd hebben de twee elfjarigen hun best gedaan om het feest vorm te geven. En met succes. Het was gezellig druk op het grasveld tussen de flats. Met name de loterij en de dansvoorstelling van Explosion trok ken veel bekijks. Herman Wensveen, de vader van Roan, is trots op het tweetal. "Het was hard werken om alles op. zo'n korte termijn rond te krijgen maar door de inzet van vele sponsoren en andere vrijwilligers is het allemaal gelukt." Roan en Came ron zelf liepen ook trots rond op het veld en genoten zichtbaar. Er is een traumateam aanwezig, er komt een traumahelikopter, er zijn demonstraties van een blusvoer- tuig van vliegveld Soesterberg, de zogenaamde E-One Titan crashten der. Dit voertuig beschikt over een enorme bluswatertank van 11.700 liter. Het USAR-team, dat wordt in gezet bij het zoeken en redden van ingesloten of bedolven slachtoffers

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15