I 7) I „i-L Klusjesmannen inbrekers Voetballers op de koffie bij Love '70 JCK zomer- toernooi Rolling '90 grossiert in Nederlands Kampioenen Opbrengst collecte Handicap.nl De vis laat zich slecht vangen Enthos eindigt seizoen met toernooi en barbecue HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 27 JUNI 2012 17 Judo Rolschaatsen Hengelsport Badminton Moerkapelle - In een woning aan de Van Hogendorpstraat heeft maan dag 18 juni tussen 15.00 uur 15.15 uur een poging tot inbraak plaats gevonden. Een getuige zag rond 15.00 uur twee mannen die er uit zagen als klusjesmannen bij de wo ning aan de Van Hogendorpstraat staan. De bewoners van de woning waren op dat moment niet thuis, maar troffen later bij de voordeur braaksporen aan. Ook stond er op genoemd tijdstip een personenau to geparkeerd waarin twee blanke mannen zaten. Het gaat hier om een donkergroene vierdeurs personen auto van het type sedan. De auto had witte kentekenplaten en op de achterkant een witte sticker met de tekst GB. De mannen die bij de woning aan de Van Hogendorpstraat stonden zijn beiden blank, hebben een stevig pos tuur en zijn tussen de 1.75 en 1.80 lang. Één van hen heeft kort zwart haar en de ander kort donkerblond haar. De politie doet onderzoek naar de identiteit van beide mannen. Wie beide mannen heeft gezien of meer weet over de genoemde auto kan contact opnemen met de politie via 0900-8844. Moerkapelle - Sport verbroedert. Vroeger was tennis een elitesport en voet bal een volkssport; de twee stonden ver van elkaar af. Van die afstand is wei nig over. In Moerkapelle zijn tennisvereniging Love '70 en voetbalvereniging Moerkapelle goede buren. Laatstgenoemde ging zaterdag 23 juni op de kof fie bij de buurvrouw. Door Pepijn de Groot Dan moet er natuurlijk een balletje geslagen worden. Het bezoek van de voetbal op het tennispark was altijd traditie. Jaarlijks werd er ge streden om de Huig de Knegtbokaal, vernoemd naar de organisator. Een tijdlang werd het toernooi niet ge speeld maar vorig jaar keerde het terug. "We kennen het toernooi nu als 'tennis tegen voetbal toernooi'", zegt Suzanne Lips, die als lid van de sportcommissie bij de organisa tie betrokken is. Tennis en voetbal liggen dicht bij elkaar volgens Lips. "Een groot deel van de deelnemers beoefent beide sporten of heeft dat gedaan. Veel voetballers begin nen op latere leeftijd met tennissen omdat voetballen dan conditioneel moeilijker wordt." Tennis veiliger Er zijn inderdaad veel voetballers aanwezig die vanwege blessures het voetbal vaarwel hebben gezegd en Zevenhuizen - Acht clubs uit de regio waaronder Timmers Sport Et Fitness namen met 128 judoka's deel aan het JCK zomertoe.rnooi. Ruben Muda won twee wedstrijden en ein digde op een tweede plaats net als Sander Vielvoye, die veel bereikte met een o- soto-gari. Matthijs Helmers moet nog wat trucjes leren, hij eindigde op een vierde plaats evenals Merel Zand bergen, Nathan de Graaf en Bas Lambers. Ook Pascal van Meerkerk eindigde als vierde. Jordy de Groot blaakte van zelfvertrouwen, won alles en eindigde als eerste evenals Wout Zandbergen. hebben gekozen om binnen andere lijnen met een bal te gaan spelen. Eén van hen is Piet Noordam, die jarenlang beide sporten beoefend heeft. Inmiddels legt de vijftiger zich toe op tennis. "Bij tennis kan je jezelf blesseren als je iets verkeerd doet, bij voetbal kan ook je tegenstander schade aanrichten. Tennis is veili ger." Eigenlijk vindt Noordam tennis ook prettiger om naar te kijken. "Een pot als Federer tegen Nadal kijk ik graag. Maar voetbal ook hoor, zeker Barcelona." En wat als Barcelona tegen Real Madrid speelt op het zelfde tijdstip dat Federer tegen Na- dal speelt? Noordam, lachend: "Dan hoop ik dat ik twee schermen heb." Rob Rupke is een van de weinige voetballers die het niet gewend is om een racket vast te houden. Het toernooi op Love '70 is het enige moment dat de voetballer een bal letje slaat in plaats van trapt. "Ik denk wel dat een redelijke voetballer ook het tennis snel doorheeft. Of je Moerkapelle - In het door stroom storing geplaagde Nieuwegein werd afgelopen weekend het NK roldan- sen verreden. Voor de rolschaatsers was h?t nog even spannend of deze driedaagse wedstrijd door kon gaan, maar op vrijdagmiddag kwam uit sporthal Galecop het sein dat zij geen last van de stroomstoring had den. Bij de pupillen en de aspiranten wisten de roldansers van Rolling '90 zich niet in de prijzen te rijden. Bij de cadetten werd Kelly Stekelen burg Nederlands kampioen en Laura Pak werd tweede. Bij de jeugd werd het podium door drie rijdsters van Rolling '90 bezet, hier werd Daphne Stormbroek Nederlands kampioen, Desi Voorwinden tweede en Romy Voorwinden derde. Bij de junioren werd Nicky Boer opnieuw Nederlands kampioen en Chelsie Rupke wist hier het zilver nu een hoge bal aangespeeld krijgt van de keeper of een tennisbal uit de lucht wil slaan, het vraagt een soortgelijke techniek." Zijn er nog verschillen? Om maar even te stigmatiseren: tennis was voor kakkers en voet bal voor het volk. Wat is er van die zwart-wit voorstelling over? Weinig, stellen de mensen op het toernooi. Gekscherend zegt men weieens dat er op de tennis rosé en wit bier wordt gedronken en bij de voetbal pils", volgens organisator Lips. Het kak-stigma van tennis is volgens Noordam verleden tijd. "Dat zie je aan de kleding. Vroeger waren alle tennissers 'netjes' ge kleed en alles moest wit zijn. Dat zie je niet vaak meer op de baan." Eén van de deelnemers aan het toernooi draagt een shirt van v.v. Moerkapel le. Zijn tegenstander van de tennis vereniging maakt hem uit voor pro vocateur. Vervolgens lopen ze samen naar de bar en bestellen een biertje. Tennis en voetbal zijn twee handen op één buik. En wat als het bier op is in het clubhuis van Love '70? Dan wordt er gewoon een nieuw kratje gehaald bij de buren. te pakken. Bij de senioren was het goud ook dit keer voor Iris Dijkema. Voor meer informatie: www.rolling90.nl ■•THL ijkv, Daphne Stormbroek werd Neder lands kampioen bij de jeugd. Moerkapelle - Op de laatste speelavond, vrijdag 22 juni, sloot Enthos het seizoen af met de jaarlijkse barbecue en het ouder-kind toernooi. In Op Moer was het een gezellige boel en werd genoten van de sateetjes van trainer Rob. Het ouder-kindtoernooi werd gewonnen door Tessa van 't Hof met broer Ste fan; de adnmoedigingsprijs ging naar Anne Zonneveld met vader Cees. De bekers voor de clubkampioenen werden uitgedeeld. Poule D werd gewonnen door Ruben Evers, poule C door Demi Verbeek, poule B door Jorik van der Zalm. In poule A was het hardst geknokt om de eer. Hier draaide het om de onderlinge uit slagen, omdat niemand ongesla gen bleef. Winnaar werd Danielle Willemse. Het nieuwe seizoen begint op vrijdag 24 augustus, geïnteres seerden zijn welkom een kijkje te komen nemen. Kinderen van acht tot veertien jaar spelen op vrijdag avond van 18.30 tot 20.30 uur in Op Moer en op de dinsdag speelt de jeugd vanaf veertien jaar en de volwassenen van 20.00 tot 22.00 uur. Moerkapelle - De onlangs gehouden collecte voor Handicap.nl heeft een bedrag van 1.216,59 euro opgebracht. De organisatie dankt gevers en col lectanten voor hun bijdrage. Zevenhuizen-Moerkapelle - De tiende wedstrijd voor de ouderencompetitie werd gevist in het Lage Bergsche Bos. Met zes vissers werd slechts 2.080 gram vis gevangen. Eerste werd John van Elswijk met 1.790 gram, tweede werd Jan van Dongen met 290 gram. De andere vissers konden geen visje verschalken. De zevende wedstrijd van het club kampioenschap werd ook gevist in het Lage Bergsche Bos waar door de zeven deelnemers iets meer werd gevangen, 19.540 gram. Eer ste werd Jan van Zeist met 5.400 gram, tweede Rien Huisman met 4.950 gram en derde Jan de Zwart met 4.910 gram. De volgende wedstrijd is zaterdag 7 juli in de Noord AA. Vertrek om 6.00 uur van de parkeerplaats van La Ba- raque.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17