Indrukwekkende kostuums in Ontmoetingscentrum Elim-Olympiade AMV-diploma-uitreiking tijdens concert Jubileum concert Euterpe in steenovens Geen koffie-uurtje Fietstochtje in avonduren Naar de Wereldwinkel Gideonbijeenkomst HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 27 JUNI 2012 19 Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie gelooft in tijdmachines had dat afgelopen donderdag in het Ontmoetingscentrum kunnen bewijzen. In het gebouw aan de Bospolderstraat liep een aantal vrouwen rond die rechtstreeks uit de ge schiedenis leken te zijn geplukt. Gehuld in uitbundige historische kostuums brachten zij de bezoekers van de Historische Modeshow het een en ander bij over het ontstaan van deze kledij. Door Bart Jansen Er zitten bijna veertig bezoekers in het Ontmoetingscentrum; veelal leden van ouderenbond ANBO - de organisator van de modeshow door Joke Verdoold en Friede Groenedijk - die zich deze middag laten ver rassen door de kleurrijke jurken die worden getoond. Na een korte uitleg over de geschie denis van de mode en naaikunsten door Verdoold wordt de eerste dame gevraagd haar outfit te laten zien. In een klassiek kostuum, de minst kleurrijke van de middag, komt de dame binnengewandeld. Het pu bliek is zichtbaar onder de indruk en blijft dat bij elk kostuum dat wordt getoond. De camera's klikken en de vrouwen kijken aandachtig naar de naaiwerken. De meest opvallende jurk van de middag wordt gedragen door Frie de Groenedijk. Haar geel met rode fantasyjurk is alleen al indrukwek kend door het formaat. Om over het handwerk nog maar niet te spreken. "Er zitten vele uren werk in dit kos tuum, alles is handgemaakt", licht Verdoold toe terwijl Groenedijk nog een extra rondje langs het publiek maakt. Heks Voor Groenedijk is het maken van kostuums een van haar favoriete bezigheden. Zo bezoekt zij ook re gelmatig, geheel uitgedost in dit kostuum, de Elf Fantasy Fair, een bijeenkomst van mensen die zich graag verkleden, als bijvoorbeeld een heks of elf. Het verhaal achter het kostuum van Groenedijk wordt ondersteund door een half uur durende film die Friede Groenedijk maakten draagtgraag opvallende kostuums. zij samen met Joke Verdoold en-El len Verweij heeft gemaakt. In deze film wordt het verhaal verteld over een heks uit het land Gallardon. Zij raakt haar zwaard Gardion, dat goed en kwaad neutraliseert, kwijt en moet dit terug zien te vinden. Het publiek moet er even aan wen nen: "Ik vind het eng", klinkt het uit de zaal, terwijl op het scherm twee heksen elkaar bedreigen. Na de eer ste scènes blijkt de film verder al leszins mee te vallen en vooral een leuke toevoeging aan de modeshow te zijn. De sponsorloop voor Noah 's Ark: stempelen en snel weer door. (foto: Elimschool) Nieuwerkerk aan den IJssel - In en rondom de Elimschool werd vrijdag 22 juni het jaarlijkse zomerfeest ge houden. Het feest stond, als voor proefje van de echte Olympische Spelen, in het teken van sport en spel. Het was een grote en vooral gezellige happening. Na de sport en spelactiviteiten genoten de kin deren van heerlijke pannenkoeken en gezonde komkommers, want er moest energie worden verzameld voor de sponsorloop die als afslui ting van het zomerfeest werd ge houden. De opbrengst hiervan is nog niet bekend, maar de kinderen hebben allemaal hun uiterste best gedaan om geld in te zamelen voor het goede doel van dit schooljaar: Noah's Ark in Uganda, een kinder huis dat wordt geleid door een Ne derlands echtpaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens het concert De Schilderijententoon stelling werden zaterdag 23 juni in het Thorbecke College diploma's uitgereikt aan leerlingen die de een jarige AMV-cursus of de eenjarige Oriëntatieklas hebben gevolgd. Deze leerlingen behoren tot de laatste lichting leerlingen die een diploma van de Stichting Nieuwerkerkse Mu ziekschool krijgen. Vanaf september 2012 gaat de muziekschool verder als Stichting MOZ-Art. Tijdens het concert werden op de beamer teke ningen getoond van leerlingen van de muziekschool passend bij het des betreffende programmaonderdeel. Aan dit sloteoncert van de muziek school werkten het jongerenorkest Piu Mosso, het gitaar- en een kla rinetensemble en het volwassenen ensemble Eureka mee. En natuurlijk lieten ook de leerlingen van de AMV en de Oriëntatieklas van zich horen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van het vijfentwintigja rig bestaan van het Nieuwerkerkse koor Euterpe verzorgde het koor za terdag 23 juni een optreden in de steenovens in Hitland. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koffiedrinken met de Ouderenad viseur in De Batavier gaat in juli en augustus niet door. Voor alle senioren blijft het moge lijk elkaar te ontmoeten onder het genot van een kopje koffie/thee van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur in de huiskamer in de Meidoorn 1A. Telefonisch is het Steunpunt Oude- renadvisering en Mantelzorg in de vakantieperiode te bereiken onder nummer 0180-310050. Nieuwerkerk aan den IJssel - De dames van Passage hebben voor maandag 2 juli een fietstocht over circa twintig kilometer uitgestip peld. Onderweg wordt een kof- fiestop gehouden. De deelnemers stappen klokslag 19.00 uur op de fiets. Vooraf aanmelden is niet no dig. De start vindt plaats bij het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Bij twij fel over de weersomstandigheden of voor meer informatie: 0180-320773. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel heeft een leuk as sortiment kleine cadeautjes, bijvoorbeeld voor een (alsnog) geslaagde. Ook zijn er leuke feli- citatiekaarten. Dinsdag 3 juli gaat de zomeruitverkoop van start. De Wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 51a en geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur; zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Ik wil 't wel eens proberen...' vindt op zondag 1 juli om 11.30 uur een Gideonbijeenkomst plaats in de Gideonschool aan het Kroonkruid 107. Tijdens de Gideonbijeenkom- sten, die vijf keer per jaar gehouden worden, wordt veel gezongen en er is altijd een spreker. Inloop vanaf 11.00 uur. De dienst duurt onge veer een uur. ledereen is welkom. Informatie: 0180-320922.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19