ANBO Herinrichting van de Eendragtspolder bij Ons Verleden Dubbele overwinning voor Hennie Metselaar Zonnige Sing Inn Braderie Dorpsstraat Droomdeken- tjes maken Omzet Wereldwinkel blijft op peil ACTIVITEITEN ANBO HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 27 JUNI 2012 21 Duivensport afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle Landarbeiders bezig met het planten van de pootaardappeis in de Tweemanspolder, (foto: archief ozn) Zevenhuizen - De musea Ons Ver leden en Ons Molenverleden aan de Tweemanspolder 15 openen zater dag 30 juni van 13.30 tot 16.00 uur hun deuren voor bezoekers. De voltooiing van de 'Nieuwe Een dragtspolder' nadert. Aanleiding voor het njuseum om hier aandacht aan te besteden. Circa 250 jaar ge leden werd gestart, met behulp van zes molens aan het Zuideinde en twee bovenmolens aan de oever van de Rotte, om de drassige grond te veranderen in goede landbouwgrond en prima weidegebied. Deze polder kreeg de naam Eendragtspolder. Nu ligt ten zuiden van de Middel weg de Rotterdamse woonwijk Nes- selande terwijl ten noorden van de Middelweg de afgelopen jaren hard gewerkt is om de polder klaar te maken als waterberging en als re creatiegebied met een internatio nale roeibaan. De tentoonstelling geeft aan de hand van oude kaarten een beeld van hoe de polder er vroeger uitzag. Zevenhuizen - Het vliegseizoen voor postduivenvereniging De Storm- vliegers is in volle gang. Op diverse disciplines kan er iedere week in- gekorfd worden voor een concours. Deze week waren er twee concour sen vanuit Zuid-Frankrijk. Op zowel St. Vincent op een afstand van 1028 km, en Cahors op een afstand van 905 km, haalde Hennie Metselaar de overwinning binnen. Ook was er een concours vanuit Tours, op een afstand van 585 km, hier haalde Cor Zweere de over winning binnen. Uitslag: 1-8 Cor Zweere, 2-6-23 Johan Wiltenburg, 3-11-16 Ron v.d. Made, 4-22 Mar ten Strijdhorst, 5 Ruud Brands, 7 Rita Mizzi-Breedijk, 9-12 Johan Heijkoop, 10-14-19-20 John Stof berg Et Joan, 13-15-25 Nico Kop penaal, 17 Cock Twigt, 18 Richard van Ommeren, 21 Johan Breedijk, 24 Truus Nell. Oud Verlaat - Door de regen werd de Sing Inn zondag 24 juni niet buiten gehouden, maar in de kapel. Met de muziek van Living Faith en het woord van Edward de Kam werd het toch een zonnige dienst. Daarnaast heeft het promotieteam van de samenwerkende overheden, betrokken bij de herinrichting van de Eendragtspolder, voor veel ma teriaal gezorgd waardoor de werk zaamheden van de afgelopen jaren in beeld gebracht zijn. Ook de andere expositie, 'Vroeger was alles anders' is nog te bezichti gen en in de filmzaal wordt een film vertoond over de droogmaking van de lage polders. Voor meer informatie: johan@ bovenmolen.nl, 06-53385372 en www.eendragtspolder.nl. Moerkapelle - De Dorpsstraat en de Herenweg vormen zaterdag 30 juni het toneel voor de braderie. Van 10.00 tot 17.00 uur worden voor het winkelend publiek allerlei activiteiten georganiseerd. Er zijn diverse kramen met aanbiedingen en voor de kinderen zijn er diverse attracties als een minitreintje, een springkussen en ponypaardjes. Moerkapelle - De maaksters van de droomdekentjes voor ernstig zieke kinderen komen dinsdag 3 juli om 13.30 uur weer bijeen in het Rode Kruisgebouw, Moerveen 1. De droomdekens zijn een initiatief van stichting de Regenboogboom. Wie mee wil helpen is welkom. Ma teriaal is ter plaatse aanwezig. De dames komen elke eerste dinsdag van de maand bijeen. Thuis verder werken aan de dekentjes is moge lijk. In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen wordt momenteel een expositie gehouden van de droomdekentjes. De exposi tie is te bezoeken tijdens openings uren van de bibliotheek. Voor meer informatie: 06-27516209. Voorzitter Dick van der Poort overhandigt het eerste exemplaar van het jaarverslag 2011 van de Wereldwinkel aan burgemeester Kats. Zevenhuizen - Burgemeester Gert- Jan Kats nam vrijdag 22 juni het eerste exemplaar van het jaarver slag over 2011 van de Wereldwinkel in ontvangst uit handen van voor zitter Van der Poort. Van der Poort is trots op het werk dat zijn vele vrijwilligers verzetten in de winkel aan de Dorpsstraat waarbij zij zich.inzetten voor Fair Trade. Van der Poort in zijn toe spraak: "In het leven gaat het om kansen krijgen. Maar bij ons in de eerste wereld praten we over ge heel andere kansen dan in de derde wereld. Dat is waar de Wereldwin kel voor staat: het bieden van kan sen aan producenten en het beta len van een eerlijke prijs om zo voor hen en hun familie een zelfstandig bestaan op te bouwen". Van der Poort deelde vervolgens mede dat het jaar 2011 succesvol is verlopen voor de Wereldwinkel. Ondanks de crisis bleef de omzet mooi op peil. Mede dankzij spon soring is een pinautomaat aange kocht en kon een nieuwe toonbank geplaatst worden. Daarnaast is een klantenkaart geïntroduceerd. Plan nen liggen klaar voor het opstarten van een website en voor het aan schaffen van een nieuwe kassa. SPELLENMIDDAG Elke maandag wordt er in De Zevenster, Leliestraat 3, een SPELLENMIDDAG gehouden. Van 14.00 uur tot 16.30 uur kan men terecht van klaverjassen tot en met rummicup. U bent van harte welkom om een kijkje te nemen. Voor meer informatie: Jaap Zweere, 0180-631652 Om de twee weken wordt op woensdagmiddag in De Zevenster BINGO gespeeld. Koffie of thee kost 0,50 cent, de bingo is gratis maar een vrijwillige bijdrage in de bingopot is altijd welkom. De geplande data zijn: 11 en 25 juli en 15 en 29 augustus. Voor meer informatie: Fijtje van de Bosch, 0180-632501 JEU DE BOULES Met de bewonerscommissie van Woonpartners wordt geprobeerd een groepje mensen enthousiast te maken om JEU DE BOULES te spelen op de baan op het Begonia plein. Dit gebeurt nu om de twee we ken op woensdagmiddag om en om met de bingomiddagen. De volgende data zijn gepland: 4 en 18 juli en 1, 8 en 22 augustus vanaf 13.30 uur. Heeft U zin om mee te doen, dan bent U van harte welkom op het plein. Voor ballen wordt gezorgd. ■r Voor meer informatie: Jaap Zweere, 0180-631652.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21