y 'Contre Ie Montre' I 9 Sander van Marion in Sint Jan Kwaliteitsonderscheiding vrijwilligerswerk GHZ Help zwerfhonden aan beter leven 0 0 0 0 0 0 O 0 0 0 0 0 OPLOSSING HART VAN HOLLAND REGIO 27 JUNI 2012 27 Indrukwekkende Doof- blindendag in Sint Jan Gouda - Organist Sander van Ma rion bespeelt op woensdag 4 juli het orgel van de Sint Janskerk. Van Marion is een jaarlijks terugkerende gast tijdens de internationale con certserie in de kerk. Ook dit jaar is weer een apart programma voor beide orgels van de kerk samenge steld met als inspiratie de 'Goudse Glazen', de gebrandschilderde ra men van de kerk. Koster Maurits Tompot geeft een korte uitleg over de beroemde kleurrijke 'Glazen', waarna de ramen door Sander van Marion 'verklankt' worden in de sprankelende klanken van het koororgel en de majestu euze klanken van het prachtige Moreau-orgel. Het concert begint om 20.00 uur; deur open om 19.30 uur. Sander van Marion bespeelt op woensdag 4 juli het Goudse orgel. Gouda - Het Groene Hart Zieken huis (GHZ) heeft de kwaliteitson derscheiding 'Goed Geregeld' voor vrijwilligerswerk ontvangen. Deze landelijke onderscheiding, die drie jaar geldig is, wordt uitgereikt aan organisaties waar vrijwilli gerswerk goed georganiseerd is. Reshma Jagroep.coördinatorvrijwil- ligerswerk, is blij met de onderschei ding: "Er is in het GHZ ruim aandacht voor de vrijwilligers en hun werk. Wij vinden het bijvoorbeeld belang rijk dat vrijwilligers precies weten wat van hen wordt verwacht, dat er tijd is voor instructie en begeleiding tijdens het werk en dat vrijwilligers regelmatig worden bijgeschoold." In het GHZ zijn negentig vrijwilligers werkzaam. Zij zetten zich dagelijks in om het verblijf van de patiënten waar mogelijk te veraangenamen. Voor meer informatie: werkenbij.ghz.nl. Gouda/Reeuwijk - Op de lande lijke Doofblindendag, op zater dag 16 juni, brachten 125 doof- blinden met hun begeleiders een bezoek aan de Sint Janskerk te Gouda. De bijeenkomst met de dubbelgehandicapten maakte een diepe indruk op de ruim ne gentig vrijwilligers van de orga niserende Rotaryclubs Reeuwijk, Gouda en Gouda-Bloemendaal. De gasten werd een gevarieerd programma aangeboden, dat in het teken stond van een ont moeting met het Groene Hart. Er waren verschillende workshops met producten uit de streek; in een gedeelte van de kerk was een tastroute uitgezet en men kon 'luisteren' naar een kort ge combineerd concert van draai orgel De Lekkerkerker van Adrie Vergeer en het Moreauorgel met vaste organist Christiaan Ingelse. Een deel van de gasten ervoer de klanken van de beide orgels door trillingen via fysieke overdracht door gebruik te maken van lucht ballonnen. Jaarlijks wordt voor doofblinden en hun begeleiders een ont moetingsdag georganiseerd. De belangen voor deze groep wor den behartigd door de Stich ting Doofblinden. Begeleiders zijn in staat met de doofblinden te communiceren door fysieke overdracht via handen en het gelaat. m Regio - Stichting Dierensteun La Vida bestaat drie jaar. In deze perio de hebben vrijwilligers van de stich ting meer dan driehonderd honden, voornamelijk afkomstig uit Spaanse asielen, herplaatst bij Nederlandse gezinnen. Vakantiegangers die naar het bui tenland gaan komen daar regel matig zwerfhonden tegen. La Vida helpt deze honden. Voor de oudere honden of honden met een beper king zoekt de stichting adoptie- of gastgezinnen in Nederland. De adoptie verloopt via de officiële regels; de honden zijn medisch on derzocht, ingeënt en gechipt en de benodigde papieren gaan mee naar de nieuwe eigenaar. "Wanneer iedere vakantieganger Milah is altijd in voor een autoritje. drie euro van het vakantiebudget doneert aan La Vida, kunnen daar veel zwerfhonden mee geholpen worden. Hond van de maand Milah is een kruising herderteefje van negen jaar. Het is een makke lijke, leergierige hond die zich richt op haar baasje. Ze gaat goed om met soortgenoten en katten en met grote kinderen in een gezin zal het ook prima gaan. Aan de riem loopt ze keurig en ook los kan goed want ze luistert naar de commando's. Mi lah kan alleen thuis zijn, maar mee in de auto vindt ze geweldig. De gesteriliseerde Milah is circa 55 cm hoog. Voor meer informatie: www.dierensteunlavida.nl. 1Juridisch beroep 9. Achtste letter Nu het Europees Kampioenschap voetbal teneinde loopt, gaat sportminnend Nederland zich richten op de Tour de France. Zaterdag 30 juni gaat dit wielerfestijn van start met de proloog in het Belgische Luik. Om een beetje in de Franse wielersfeer te komen, heeft Piet Veenstra voor deze week een trap-op trap-af puzzel gemaakt waarbij de bijnaam van de legendarische Jacques Anquetil geraden moet worden. Vul de puzzel in met gebruikmaking van de gegeven omschrijvingen. Zet de letters uit de genummerde vakjes in het balkje onder de opgave. Als u dit op de juiste manier doet, leest u daar de oplossing. Het is de bijnaam van Jacques Anquetil en als u de puzzel goed oplost, begrijpt u wat zijn specialiteit was: de tijdrit of 'Contre Ie Montre' zoals de Fransen zeggen. De oplossing wordt in de editie van volgende week bekend gemaakt. 2. Deel van een breuk 3. Harde wind 2 10. Laag water 11Jong schaap 4. Zuiver 5. Muurholte 6. Slee 7. Derde letter 8. Ronde letter 9 10 12. Arbeid 13. Betaal plaats 14. Laag gewas 15. Zenuwachtig 8 6 5 1 7 6 2 4 1 8 7 9 10 3 7 1 2 3 4 5 6 7 8 10 8 2 3 2

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27