Jeugdvakantieweek nu ook in Zevenhuizen Klikken mag Taart eten voor Mexico tijdens open toernooi Bevallen in huiselijke suite in GHZ Jitae grossiert in zilveren medailles Black Pearl Orchestra in Swanla HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 27 JUNI 2012 29 Black Judo Pearl Orchestra CREW Zevenhuizen - Stichting Jeugdwerk Zuidpias coördineert al jaren de Jeugd vakantiespelweek in Nieuwerkerk aan den IJssel, die plaatsvindt in de laat ste week van de zomervakantie. Dit jaar wordt de Jeugdvakantiespelweek uitgebreid met een extra editie in Zevenhuizen. Deze week vindt plaats in de eerste week van de zomervakantie van 9 tot en met 13 juli met een boorde vol programma met leuke activiteiten. Stichting Jeugdwerk Zuidpias doet dit niet alleen, gymnastiekvereniging O.S.S. be Fit, bibliotheek de Groene Venen, Voetbalvereniging Groeneweg, zeilschool Zuidpias en zwembad de Koorn- molen werken mee. Maandag 9 juli: Gym, Spring en beweeg lekker mee! De Jeugdvakantieweek wordt ge opend door wethouder Jan Verbeek, waarna de ballonnenwedstrijd van start gaat. Daarna staat de gymzaal vol met leuke activiteiten. Waar: Gymzaal naast 't Reigerbos, Burgemeester Nederveenlaan Tijd: 13.00 - 16.00 uur Leeftijd: vanaf 5 jaar Toegang:0,50 cent (de ballonnen wedstrijd is gratis) Dinsdag 10 juli: Verhalenvertellers in de Bibliotheek Verhalenverteller Eric Borrias komt op dinsdag 10 juli naar de biblio theek met twee voorstellingen. De Scheepsjongens van Bontekoe, naar het boek van Johan Fabricius en de brief voor de koning, naar het boek van Tonke Dragt. Waar: Bibliotheek de Groene Venen Tijd: Voorstelling 111.00 - 12.00 uur Voorstelling 2: 13.30 - 14.30 uur Leeftijd: vanaf 7 jaar Toegang: 1,-euro per voorstelling Woensdag 11 juli: Voetbal en spelletjes Op de velden van voetbalvereniging Groeneweg is een levend tafelvoet bal en een zevenkamp met wereld bal, opabroek, limonadekoe, tover stok vangen, apenstaart hangen, piratenkoppen omgooien en flying orange game. Ook kun je je laten schminken en voor alle deelnemers is er een portie poffertjes. Waar: Voetbalvelden Groeneweg Tijd: 10.30 - 16.00 uur Leeftijd: alle leeftijden Toegang: 1,- euro Donderdag 12 juli: Zeilen bij de zeilschool Bij deze activiteit worden in drie uur tijd een hoop afwisselende activi- Drukte op het Raadhuisplein tijdens een eerdere editie van de Jeugdvakantiespelweek. teiten gedaan, zoals: op het water lopen, knopen met touwen, reddend zwemmen en natuurlijk het zeilen zelf. Verder is er een groot spring kussen en kun je je laten schmin ken! Waar: Zeilschool Zuidpias, Rottekade 2 Tijd: 15.00 - 18.00 uur Leeftijd: vanaf 5 jaar Toegang: 1,- euro Vrijdag 13 juli: Zwemdisco Vrijdagavond is het feest in het zwembad Koormolen. Met zijn allen de week spetterend afsluiten op de zwemdisco! Publiek mag mee, maar op de tribune. LET OP: Een zwemdiploma is abso luut verplicht. Waar: Zwembad de Koornmolen Tijd: 19.00 - 21.00 uur Leeftijd: van 6 tot en met 12 jaar Toegang:op vertoon van dit boekje en 1,- euro Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - 'Koop een stukje taart, dat zijn de weeskinderen in Mexico waard!' is de slogan waar mee Ysanne den Breems, één van de Mexicoambassadeurs van het Nieuwerkerkse Thorbecke College, de deelnemers en toeschouwers van het open toernooi van Tennisclub Zevenhuizen over de streep wil trek ken om geld voor het goede doel in te zamelen. Meer informatie over inzameling van het geld voor de weeskinderen in Mexico is te lezen op www.koen- watgajevoormexicodoen.nl. Ysanne is nog anderhalfjaar Mexi- coambassadeur en gaat begin okto ber voor tien dagen naar de wees huizen om met eigen ogen te zien waar het geld terecht komt. Gouda - Bevallen kan in het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) sinds kort in een 'In Zwang Suite', een sfeervolle, ontspannen en huiselijke omgeving. De bevalling gebeurt onder bege leiding van de eigen verloskundige of, bij een medische indicatie, de verloskundige van het ziekenhuis of gynaecoloog. In Zwang is het sa menwerkingsverband van de verlos kundigen uit de regio Gouda en de gynaecologen uit het Groene Hart Ziekenhuis. Vijf van de acht suites beschikken over een eigen badka mer. Voor meer informatie: www.ghz.nl. Zevenhuizen - In Theaterzaal Swanla vindt zaterdag 30 juni het debuutoptreden plaats van Black Pearl Orchestra, het nieuwste orkest in Zuidpias. Dit pop- en rockorkest speelt naast bekende pop/rocknum mers ook ballades en er zijn muzi kale uitstapjes richting jazz, fusion en rap. Amsterdam/Waddinxveen/Zeven- huizen - Het Jitae Array Industries Taekwondo wedstrijdteam wist za terdag 23 juni tijdens de Amstedam Open zes zilveren en één bronzen medaille te veroveren. Bij de pupillen, acht tot en met tien jaar, veroverde Thijs Olieman uit Ze venhuizen het zilver in de sterk be zette C-klasse tot 39 kg. Na prima winst in de halve finale verloor de tienjarige Thijs nipt met 3-5 de fi nale. Na brons op de Dutch Masters in Rotterdam nu zilver in Amster dam. Zilver voor Thijs Olieman, (archieffoto) Bij de aspiranten, elf tot dertien jaar, ook zilver voor broer Kevin Olieman in de B-klasse tot 32 kg. Lennard Ernst uit Waddinxveen veroverde het zilver in de A-klasse aspiranten. Bij de junioren, veertien tot zeven tien jaar, pakte Tjash Klippel bij de meisjes het zilver. Bij de senioren, 17 jaar en ouder, veroverde Mi Ri van der Mannen bij de dames het zilver. In de B-klasse tot 73 kg was er brons voor Robin Gielings uit Gouda. Zilver was er ook voor Thijs Litjens in de klasse tot 68 kilogram. Voor meer informatie: www.jitae.nl. Het orkest wordt gevormd door drie zangeressen, twee zangers, een rapper, negen blazers en een rhytmesection, voor het merendeel afkomstig uit Zuidpias. Het orkest staat onder leiding van Zevenhuize- naar Henk van Erk, die ook alle ar rangementen voor deze bijzondere samenstelling heeft geschreven. Toegangskaarten kosten 7,50 euro en zijn te koop in dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 (zowel in de voorverkoop als op de avond zelf) ofte reserveren via info. bporchestra@gmail.com. Het op treden begint om 20.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29